Diablo 3 Auction House – encyklopedia dla graczy Diablo III
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

Auction House Overview

Wprowadzamy potężny system domu aukcyjnego, który zapewni bezpieczny, przyjemny i łatwy w użyciu sposób na zakup i sprzedaż fantów zdobytych w grze. Przedmiotami można handlować za pomocą prawdziwych pieniędzy, lub lokalnego dla gry złota.

Łatwiejszy Sposób na Handel
Pewnie, zabijanie potworów, demonów i kultystów, jest pewnym sposobem na zdobycie ton nowych, losowych fantów w Diablo III, jednak z nową funkcjonalnością domu aukcyjnego, uzbrojenie naszej postaci w dokładnie to, czego potrzebujemy, nigdy jeszcze nie było takie proste. Możesz również wystawiać na sprzedaż przedmioty, których już nie potrzebujesz, ku uciesze graczy, desperacko szukających tego co masz!

Nie Potrzebujesz? Wystaw Na Aukcji!
Praktycznie wszystko, co można w grze znaleźć, wraz ze złotem, może być wymieniane między graczami bezpośrednio, lub za pośrednictwem systemu domu aukcyjnego. Powiedzmy więc, że jesteś Szamanem i właśnie znalazłeś niesamowicie rzadki i równie potężny topór, którego używać mogą tylko Barbarzyńcy. W poprzednich odsłonach Diablo, najlepszą opcją w takim wypadku mogła być sprzedaż takiego topora sprzedawcy w grze, jednak w Diablo III, masz teraz możliwość wystawienia tego przedmiotu w domu aukcyjnym, specjalnie dla swoich braci Barbarzyńców. Inny gracz z pewnością bardziej doceni prawdziwą wartość tego topora, niż jakiś pozbawiony serca sprzedawca, który najprawdopodobniej i tak by go wrzucił do pieca…

Niesamowite Możliwości Wyszukiwania
Funkcja „Smart Search” potrafi automatycznie sortować przedmioty w domu aukcyjnym w oparciu o ulepszenia najwydajniej wzmacniające twoją postać. Prócz tego, szukanie najlepszych przedmiotów dla wielu postaci na tym samym koncie Battle.net, może być przeprowadzone przy użyciu tego samego interfejsu, bez konieczności wylogowywania się.

Decyzja Należy Do Ciebie
Użycie prawdziwych pieniędzy lub aukcji opartej o złoto jest całkowicie opcjonalne – taką decyzję można podjąć dla każdego przedmiotu z osobna a obie wersje domu aukcyjnego są funkcjonalnie identyczne. Dodatkowo, gracze mają standardową możliwość sprzedaży za złoto przedmiotów znajdywanych w grze znajdującym się w niej sprzedawcom. Można również handlować bezpośrednio z innymi graczami w grze – wymiennie, za złoto, lub za dobrą wolę.

Tylko Gracze
Blizzard nie planuje wystawiać przedmiotów na sprzedaż w domu aukcyjnym. Zamysłem stojącym za domem aukcyjnym, jest zapewnienie graczom dodatkowej możliwości na spożytkowanie znalezionych w grze przedmiotów. Przedmioty sprzedawane w domu aukcyjnym będą wystawiane tylko i wyłącznie przez graczy i kupowane przez graczy.

Bezpieczne i Sankcjonowane
Dom aukcyjny z prawdziwymi pieniędzmi umożliwia graczom prosty, sankcjonowany przez Blizzard sposób na zdobywanie pieniędzy za przedmioty znajdywane podczas rozgrywki w Diablo III. Takie rozwiązanie pomaga również chronić graczy przed oszustwami i kradzieżami, często występującymi w podejrzanych transakcjach z osobami trzecimi, zapewniając bezpieczny, całkowicie zawarty w grze sposób na zakup i otrzymanie wybranych przedmiotów dla swojej postaci.

Szybszy Niż Pięści Mnicha
Sprzedawcy mogą wystawiać przedmioty na aukcję z dowolnej postaci na ich koncie Battle.net, lub z ich wspólnej skrzyni (dodatkowej przestrzeni magazynowej, dostępnej wszystkim posiadanym przez gracza postaciom), bez konieczności przelogowania. Kiedy kupujący wygra aukcję, jego przedmiot stanie się natychmiastowo dostępnym do ekwipowania i wykorzystania w słusznym boju przeciwko siłom Gorejących Piekieł.

Auction House FAQ

SYSTEM DOMU AUKCYJNEGO – OGÓLNE INFORMACJE

P: Czym jest system domu aukcyjnego w Diablo III?

O: Zdobywanie nowego, epickiego wyposażenia dla twoich postaci, zawsze stanowiło znaczną część doświadczenia z gry w Diablo. Z tego powodu, gracze znajdywali przeróżne sposoby na handel przedmiotami, lub ich zdobycie, zarówno w grze, jak i poza nią. Wiele z tych metod było niewygodnych i albo nudnych (na przykład, ciągłe reklamowanie swojej chęci handlu na chat’cie Battle.net i czekanie na odpowiedzi) albo niebezpiecznych (np. przekazywanie danych karty kredytowej trzecioosobowym stronom sprzedającym przedmioty). Z Diablo III, wprowadzamy potężny system domu aukcyjnego, który zapewni bezpieczny, przyjemny i łatwy w użyciu sposób na zakup i sprzedaż fantów zdobytych w grze. Obecne będą dwie wersje domu aukcyjnego w Diablo III: jeden będzie oparty o wewnętrzne dla gry złoto, które gracze sami zdobywają podczas swoich przygód, a drugi, oparty będzie o prawdziwe pieniądze.

P: Jaka jest różnica między domem aukcyjnym opartym o złoto, a tym, opartym o prawdziwe pieniądze?

O: Dom aukcyjny oparty o złoto, wykorzystuje tylko i wyłącznie tą walutę do przeprowadzania transakcji kupna i sprzedaży. Aukcje oparte o prawdziwą walutę, pozwalają graczom na przeprowadzanie tych transakcji przy użyciu rzeczywistych pieniędzy z autoryzowanej metody płatności, lub z funduszy dodanych do konta Battle.net. Gracze mogą dowolnie korzystać z obu rozwiązań, w zależności od transakcji.

P: W jaki sposób działa system domu aukcyjnego?

O: Interfejs domu aukcyjnego można otworzyć z dowolnego miejsca w grze i za jego pomocą dokonać zakupu, lub wystawić przedmiot na sprzedaż. Przedmioty można sprzedawać ze wspólnej skrzyni (skrzyni magazynowej dostępnej wszystkim postaciom na danym koncie Battle.net) lub prosto z ekwipunku indywidualnej postaci. Podczas wystawiania przedmiotu, gracz wybiera, czy będzie on sprzedawany na aukcji opartej o złoto, czy prawdziwą walutę. Następnie przedmiot jest przetrzymywany przez system domu aukcyjnego aż do wygaśnięcia oferty lub jej zrealizowania. Niesprzedane przedmioty wracają do wspólnej skrzyni sprzedającego, natomiast przedmioty sprzedane, lądują we wspólnej skrzyni kupującego. W obydwu przypadkach, dom aukcyjny pobierze od sprzedającego nominalną, stałą prowizję od transakcji, której wartość jest w zależności od tego czy przedmiot został sprzedany, czy też nie (patrz poniżej). W przypadku domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę, gracze będą mieli kilka innych możliwości na zapłatę za ich zakup oraz odebranie pieniędzy ze sprzedaży; szczegóły na ten temat są omówione w dalszej części tego FAQ. Mogą się pojawić różnice w działaniu tego systemu w zależności od regionów świata, w których będzie działać. Bardziej dogłębne informacje na ten temat, zostaną zaprezentowane później.

P: W jaki sposób ustala się prowizję od transakcji?

O: Nominalna i z góry ustalona prowizja będzie odprowadzana od sprzedającego, za każdy przedmiot wystawiony w domu aukcyjnym. Na tą prowizję, składa się ustalona opłata za wystawienie przedmiotu, która pobierana jest bez znaczenia czy przedmiot został sprzedany czy nie, oraz oraz opłata dodatkowa, pobierana w przypadku sprzedania przedmiotu z powodzeniem. Jako że element prowizji z samego faktu wystawienia aukcji jest odciągany nawet, jeśli przedmiot się nie sprzeda, wystawianie atrakcyjnych w przekonaniu sprzedającego przedmiotów, będzie w jego najlepszym interesie, tak i jak oferowanie ich w konkurencyjnych cenach. Dokładne szczegóły co do prowizji w wariancie opartym o rzeczywistą walutę, będą się różnić w zależności od regionu i zostaną zaprezentowane później.

Proszę również zwrócić uwagę, że zamierzamy odstąpić od prowizji za wystawienie przy ograniczonej liczbie pierwszy transakcji dla każdego konta. Innymi słowy, przy tych transakcjach, sprzedający zapłaci prowizję transakcyjną tylko w przypadku sprzedaży wystawionego przedmiotu i nie będzie ona zawierała opłaty za wystawienie aukcji. Więcej szczegółów na ten temat, w późniejszym czasie.

P: Dlaczego przygotowujecie wersję domu aukcyjnego opartą o prawdziwe pieniądze?

O: Celem naszych gier jest zapewnienie sprawiającego wielką przyjemność, zadowalającego i bezpiecznego doświadczenia. Zdobywanie przedmiotów zawsze stanowiło ważną część serii Diablo, jednak poprzednie jej odsłony nie miały solidnego, scentralizowanego systemu handlowego, przez co gracze kierowali się ku niewygodnym i potencjalnie niebezpiecznym alternatywom, takim, jak trzecioosobowe organizacje prowadzące handel przedmiotami przy pomocy prawdziwych pieniędzy. Wiele z tych transakcji pomiędzy graczami i tymi organizacjami, prowadziło do kiepskiego doświadczenia z gry oraz niezliczonych problemów dla obsługi klienta, składających się na oszustwa, kradzieże przedmiotów/kont, wymieniając jedynie kilka. Aby temu zaradzić, chcieliśmy stworzyć wygodne, potężne i całkowicie zintegrowane narzędzie, spełniające chęć graczy na zakup lub sprzedaż przedmiotów za prawdziwe pieniądze. W innym przypadku, ci sami gracze mogliby skierować się na mniej bezpieczne, trzecioosobowe usługi by tą chęć samodzielnie zaspokoić.

P: W jaki sposób będą działać aukcje oparte o prawdziwą walutę?

O: Zakupów na aukcjach opartych o prawdziwą walutę, gracze będą mogli dokonywać przy użyciu zarejestrowanej formy płatności, połączonej z ich kontem Battle.net. Tak jak w przypadku innych popularnych serwisów świadczących usługi zakupów online, gracze będą mogli doładować swoje konto Battle.net prawdziwą walutą, która następnie będzie wykorzystywana do zakupów dowolnego wirtualnego produktu dostępnego poprzez Battle.net – tyczy się to nie tylko przedmiotów z domów aukcyjnych ale również przedłużania abonamentu World of Warcraft oraz powiązanych z nim płatnych usług. Z drugiej strony, kiedy gracz dokona sprzedaży przedmiotu w opartym o prawdziwą walutę domu aukcyjnym, przychody ze sprzedaży trafią na jego konto Battle.net, gdzie będą mogły być wykorzystane tak, jak to opisano powyżej. Zauważcie, że ten proces może się różnić w zależności od regionu; więcej informacji o konkretnych regionach i różnicach między nimi, pojawi się bliżej premiery.

P: Czy gracze mogą wybrać gotówkę ze sprzedaży w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę, zamiast kumulować fundusze na koncie Battle.net?

O: Tak, jako opcja zaawansowana, gracze będą mieli możliwość dołączenia konta z zatwierdzonego, zewnętrznego systemu płatności do swojego konta Battle.net. Po wykonaniu tej czynności, przychody ze sprzedaży przedmiotów w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę, będą deponowane na dołączonym koncie systemu płatności. „Wypłacanie” będzie wtenczas przeprowadzane przez rzeczony system płatności. Proszę zauważyć, że ten proces będzie poddany odpowiednim opłatom pobieranym przez Blizzard oraz wybrany zewnętrzny system płatności. Prócz tego, wszelakie wpływy, które najpierw trafiły na konto Battle.net, nie będą mogły być transferowane na konto zewnętrznego systemu płatności. Nie wszystkie regiony będą obsługiwać tą zaawansowaną funkcję w momencie premiery. Szczegóły dotyczące regionów, oraz informacje na temat obsługiwanych zewnętrznych systemów płatności jak i taryfy opłat pobieranych przez Blizzard przy procesie wypłacania, zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

P: Czy wersja domu aukcyjnego oparta o prawdziwą walutę jest opcjonalna?

O: Tak, dom aukcyjny oparty o prawdziwą walutę jest dostępny jako opcja, dla graczy wyrażających chęć zakupu lub sprzedaży przedmiotów z Diablo III za prawdziwe pieniądze. Gracze będą również mogli kupować i sprzedawać przedmioty za pośrednictwem opartego o złoto domu aukcyjnego, jak i wymieniać się przedmiotami bezpośrednio w grze, z postaci na postać.

P: Dlaczego miałbym wydawać prawdziwe pieniądze na kupowanie lub sprzedawanie przedmiotów z gry?

O: Zdobywanie przedmiotów zawsze stanowiło krytyczny element uroku serii Diablo. Przy poprzednich grach Diablo, wielu graczy okazywało duże zainteresowanie możliwością kupowania, sprzedawania lub wymiany przedmiotów dla swoich postaci z wykorzystaniem prawdziwych pieniędzy, zwracając się często w tym celu do potencjalnie niebezpiecznych organizacji. Wersja domu aukcyjnego oparta o prawdziwą walutę, zapewnia graczom łatwą w użyciu, sankcjonowaną przez Blizzard metodę pozyskiwania pieniędzy za przedmioty zdobyte podczas rozgrywki w Diablo III. Dodatkowo, pomaga ona graczom uniknąć oszustw oraz kierujących się innymi niecnymi zamiarami trzecioosobowych organizacji, zapewniając zabezpieczoną, wewnętrzną metodę na wyszukiwanie i zakup przedmiotów wystawiany przez innych graczy, idealnie pasujących do ich postaci oraz stylu rozgrywki.

Dom aukcyjny oparty o prawdziwą walutę, jest całkowicie opcjonalny. Gracze niebędący zainteresowani płaceniem prawdziwymi pieniędzmi za przedmioty, nadal będą mogli polegać z przedmiotach zdobytych w toku swoich własnych przygód, mając jednocześnie możliwość handlowania nimi ze swoimi przyjaciółmi oraz korzystania z w pełni wyposażonego domu aukcyjnego opartego o złoto z gry.

P: Mogę grać na serwerze pozbawionym wersji domu aukcyjnego opartej o prawdziwą walutę?

O: Pragniemy zapewnić naszym graczom bezpieczne, sprawiające frajdę środowisko do kupowania i sprzedaży przedmiotów z gry przy użyciu złota lub prawdziwych pieniędzy i nie mamy planów na podział tej społeczności. Gracze mogą dowolnie korzystać z domów aukcyjnych opartych o złoto i prawdziwą walutę, lub zupełnie z nich nie korzystać, przechodząc przez Diablo III tylko z wykorzystaniem przedmiotów uzyskanych z własnych przygód, lub bezpośredniego handlu z innymi graczami w grze.

P: Czy Blizzard planuje wystawiać bronie, zbroje i inne tego typu przedmioty na sprzedaż w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę?

O: Dom aukcyjny oparty o prawdziwą walutę jest miejscem, w którym gracze mogą sprzedawać i kupować przedmioty zdobyte w grze. Blizzard nie planuje wystawiać żadnych przedmiotów wpływających na rozgrywkę, takich jak sprzęt lub wzmacniające-postacie kamienie runiczne.

P: Czy Blizzard będzie sprzedawał cokolwiek bezpośrednio przez dom aukcyjny?

O: Nie mamy planów na wystawianie przedmiotów na sprzedaż w domu aukcyjnym.

P: Czy wersja domu aukcyjnego oparta o prawdziwą walutę oznacza zmianę z modelu biznesowym i dochodowym Blizzard’a?

O: Zawsze dostrajaliśmy nasz model biznesowy do tego, co naszym zdaniem najbardziej odpowiada dla danej gry oraz danego regionu i tak też jest z Diablo III. Skupienie się na przedmiotach w rozgrywce Diablo, od zawsze nakłaniało do stworzenia aktywnego ekosystemu opartego o handel i do tej pory, znaczna większość tego handlu, odbywała się za pośrednictwem niebezpiecznych, zewnętrznych organizacji. Prowadziło to do wielu problemów natury doświadczenia z gry oraz skarg klientów, którym musieliśmy zaradzić. Naszym głównym celem przy systemie domu aukcyjnego w Diablo III, było uczynienie zeń fundamentu pod bezpieczną, przystępną i sprawiającą wielką frajdę ekonomię, napędzaną przez samych graczy.

P: Ile Blizzard sobie liczy?

O: Tak jak w innych wirtualnych serwisach aukcyjnych oraz rzeczywistych domach aukcyjnych, nasza struktura prowizji będzie regionalnie zróżnicowana. Planujemy jednak pobierać nominalną, z góry ustaloną prowizję od każdego przedmiotu wystawianego na aukcję. Na ową prowizję składa się stała opłata za wystawienie przedmiotu, która jest określana w zależności od tego, czy przedmiot się sprzedał, czy nie, oraz dodatkowa opłata, pobierana tylko w sytuacji sprzedaży przedmiotu. Element prowizji za wystawienie przedmiotu, który zachęca do rozsądnego ustalania cen jednocześnie zniechęcając do masowego wystawiania przedmiotów niskiej jakości lub przedmiotów nie cieszących się zainteresowaniem graczy, będzie odpuszczony dla ograniczonej ilość pierwszych transakcji. Dla graczy wybierających transfer pozyskanych ze sprzedaży środków na zewnętrzne konto zatwierdzonego systemu płatności, zamiast kumulacji ich na swoim koncie Battle.net, Blizzard będzie pobierał osobną opłatę za „wypłacanie” środków. Szczegółowe informacje odnośnie tych opłat, zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

P: Po co miałby w ogóle korzystać z domu aukcyjnego opartego o złoto?

O: Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy gracze chcieliby lub będą mieli możliwość brania udziału w transakcjach dokonywanych na prawdziwej walucie, istotnym więc dla nas było udostępnienie tym graczom w pełni funkcjonalnej alternatywy.

P: Będziemy mogli kupować złoto w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę?

O: Gracze będą mogli kupować i sprzedawać złoto za pośrednictwem domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę za aktualnie ustanowioną przez społeczność cenę rynkową.

P: Jeśli nie potrzebuję już przedmiotu kupionego na aukcji, mogę go wystawić ponownie do sprzedaży?

O: Tak. Po zakupie przedmiotu, możesz z nim zrobić cokolwiek sobie zażyczysz; przedmiot staje się twoją własnością i nie ma znaczenia sposób, w jaki wszedłeś w jego posiadanie, jedna każdy przedmiot będzie miał swój „okres studzenia” [cool-down – prawdopodobnie czasowa blokada ponownej możliwości wystawienia danego przedmiotu na sprzedaż – przyp. red.] Możesz więc na przykład zakupić dany przedmiot na aukcji, przez jakiś czas go używać, a następnie ponownie wystawić go na sprzedaż, lub handlować nim indywidualnie z innymi graczami, bezpośrednio w grze. Prócz niektórych przedmiotów z zadań, będzie bardzo mało (jeśli jakiekolwiek) przedmiotów będących „soulbound” [scalonych z postacią – przyp. red.], którymi nie będzie się dało handlować. Wyżej wspomniany „okres studzenia” będzie szerzej omówiony w późniejszym terminie.

FUNKCJONALNOŚĆ DOMU AUKCYJNEGO

P: Jakimi przedmiotami będzie można handlować w Diablo III?

O: Praktycznie wszystkim co wypada na ziemię, włącznie ze złotem, będzie można handlować z innymi graczami bezpośrednio, lub za pośrednictwem domu aukcyjnego. Prócz niektórych przedmiotów z zadań, będzie bardzo mało (jeśli jakiekolwiek) przedmiotów będących „soulbound” [scalonych z postacią – przyp. red.], którymi nie będzie się dało handlować. Planujemy również w przyszłości pozwolić graczom na zakup i sprzedaż postaci w domu aukcyjnym i więcej informacji na ten temat ujawnimy w późniejszym czasie.

P: Czym jest „inteligentne wyszukiwanie”?

O: Gdy gracze uruchamiają interfejs domu aukcyjnego, będą mogli wybrać dowolną postać z istniejących na ich koncie Battle.net. Funkcja „inteligentnego wyszukiwania” oceni jakie przedmioty w slotach ekwipunku mogą zostać ulepszone i następnie dokona sortowania oferty domu aukcyjnego pod względem najbardziej efektywnych ulepszeń dla wybranej postaci. Istnieje również możliwość szukania konkretnych statystyk, dopasowanych do wybranego build’u postaci.

P: Jak działają licytacje?

O: Gracze będą mogli licytować za aktualne oferty jak i maksymalne oferty, jeśli zdecydują się na automatyczne licytacje. Dodatkowo, będą w stanie sprawdzić aktualny stan swoich licytacji na stronach „Obecnie Wygrywane” oraz „Wycofane” w interfejsie domu aukcyjnego.

P: Czy mogę zakupić wybrany przedmiot natychmiast?

O: Tak, dom aukcyjny Diablo III będzie pozwalał na wykupienie aukcji z pominięciem licytacji.

P: W jaki sposób płacę za przedmioty?

O: W przypadku domu aukcyjnego opartego o złoto, zakupy będą dokonywane za pomocą złota z gry. Zakupów na aukcjach opartych o prawdziwą walutę, gracze będą mogli dokonywać przy użyciu zarejestrowanej formy płatności, połączonej z ich kontem Battle.net. Tak jak w przypadku innych popularnych serwisów świadczących usługi zakupów online, gracze będą mogli doładować swoje konto Battle.net prawdziwą walutą, która następnie będzie wykorzystywana do zakupów przedmiotów w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę. Zauważcie, że ten proces może się różnić w zależności od regionu; więcej informacji o konkretnych regionach i różnicach między nimi, pojawi się bliżej premiery.

P: W jaki sposób otrzymam wygrane przedmioty?

O: Po wygraniu aukcji, przedmiot stanie się dostępny do podniesienia w wbudowanym interfejsie domu aukcyjnego, bezpośrednio w kliencie Diablo III. Następnie gracze będą mogli natychmiast przesłać ten przedmiot do swojej wspólnej skrzyni (przestrzeni magazynowej dostępnej wszystkim postaciom na koncie Battle.net) lub ponownie wystawić przedmiot na aukcji, po upłynięciu okresu studzenia. Długość okresu studzenia będzie omówiona w późniejszym terminie.

P: W jaki sposób sprzedaje się przedmioty?

O: Z poziomu interfejsu domu aukcyjnego, gracze będą mogli wybrać przedmioty ze swojej wspólnej skrzyni lub z ekwipunku konkretnej postaci. Następnie owe przedmioty będzie można wystawić na sprzedaż ustalając początkową ofertę oraz cenę wykupu.

P: W jaki sposób wypłaca się środki z domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę?

O: Jako opcję zaawansowaną, gracze będą mieli możliwość dołączenia konta z zatwierdzonego, zewnętrznego systemu płatności do swojego konta Battle.net. Po wykonaniu tej czynności, przychody ze sprzedaży przedmiotów w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę, będą deponowane na dołączonym koncie systemu płatności. „Wypłacanie” będzie wtenczas przeprowadzane przez rzeczony system płatności. Proszę zauważyć, że ten proces będzie poddany odpowiednim opłatom pobieranym przez Blizzard oraz wybrany zewnętrzny system płatności. Prócz tego, wszelakie wpływy, które najpierw trafiły na konto Battle.net, nie będą mogły być transferowane na konto zewnętrznego systemu płatności. Nie wszystkie regiony będą obsługiwać tą zaawansowaną funkcję w momencie premiery. Szczegóły dotyczące regionów, oraz informacje na temat obsługiwanych zewnętrznych systemów płatności jak i taryfy opłat pobieranych przez Blizzard przy procesie wypłacania, zostaną przedstawione w późniejszym czasie.

P: Czy sprzedaż lub kupno przedmiotów w domu aukcyjnym ujawni moją tożsamość?

O: Nie. Wszystkie transakcje odbywające się w zarówno w domu aukcyjnym opartym na złocie jak i prawdziwej walucie, będą całkowicie anonimowe i ani twoje prawdziwe imię, ani nazwa twojej postaci nie będzie ujawniona innymi graczom.

P: Czy będzie mobilna lub internetowa wersja domu aukcyjnego?

O: Jak zawsze, pozostajemy czujni na możliwości ulepszenia doświadczenia z gry oraz utrzymania naszej społeczności w kontakcie z naszymi grami przez internet lub urządzenia mobilne. Jednak w tym momencie, nie mamy żadnych planów z tym związanych, o których moglibyśmy rozmawiać.

P: Kiedy to wszystko będzie można testować?

O: Więcej informacji co do testowania domu aukcyjnego zostanie ujawnionych bliżej daty premiery.

SZCZEGÓŁY REGIONALNYCH DOMÓW AUKCYJNYCH

P: Które regiony będą miały wsparcie dla domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę?

O: Planujemy wprowadzić wersję opartą o prawdziwą walutę na maksymalnej ilości regionów, wraz z premierą Diablo III. W regionach nie obsługujących domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę, gracze nadal będą mogli handlować na wersji stojącej na złocie.

P: Czy każdy region będzie miał osobny dom aukcyjny? Czy będę mógł licytować aukcje graczy z poza mojego regionu?

O: Ze względu na przeróżne czynniki, technologiczne, językowe oraz walutowe, powstaną odrębne domy aukcyjne dla różnych społeczności graczy na świecie. Więcej szczegółów co do funkcjonowania domów aukcyjnych w każdym regionie, ogłosimy bliżej premiery.

P: Jeśli mieszkam w Australii/Nowej Zelandii/Południowo-wschodniej Azji, na jakim serwerze będą grał w Diablo III?

O: Tak jak w przypadku StarCraft II, gracze, którzy zakupią Diablo III w wersji Australijskiej/Nowo Zelandzkiej/Południowo-wschodniej Azji, będą mieli swoje własne regionalne serwery, oferujące mniejsze opóźnienia oraz więcej akcji podczas godzin szczytu. Choć zachęcamy graczy do pozostania na tych serwerach, zdajemy sobie sprawę, że wielu z nich ma wielu starych przyjaciół w Ameryce Północnej i chciałoby nadal z nimi grać. Z tego powodu, po raz kolejny umożliwiamy Australii/Nowej Zelandii/Południowo-wschodniej Azji dostęp do obydwu regionów, dzięki czemu będzie można wybrać, na którym i z kim chce się grać.

P: W jaki sposób wpływa to na przedmioty, które zakupiłem w domu aukcyjnym?

O: Zakupy w domach aukcyjnych są związane z serwerem regionu, w którym dokonano transakcji. Przedmioty, w których posiadanie weszło się na serwerze Australijskim/Nowo Zelandzkim/Południowo-wschodniej Azji, w grze lub poza nią, są związane z tymi serwerami i nie ma możliwości ich transferu na serwery Północno Amerykańskie (i vice versa). Proszę o tym pamiętać, dokonując zakupów w domu aukcyjnym.

P: Jakie waluty będą dostępne? W jakiej walucie będzie się przeglądać ofertę domu aukcyjnego? Czy gracze będą mogli kupować przedmioty przy użyciu lokalnych kart kredytowych lub kont bankowych?

O: Naszym celem jest uczynienie doświadczenie domu aukcyjnego jak najpłynniejszym i obecnie przyglądamy się wielu walutom i metodom płatności, potencjalnie pozwalającym nam ten cel osiągnąć. Więcej informacji na ten temat bliżej premiery.

DOM AUKCYJNY I KWESTIE ROZGRYWKI

P: Będę mógł korzystać z zewnętrznego oprogramowania do śledzenia aukcji?

O: Ze względu na wiele kwestii związanych z rozgrywką i bezpieczeństwem, nie będziemy wspierać bot’ów i mod’ów w Diablo III; będą one wyraźnie zabronione w dokumencie określającym warunki korzystania z gry.

P: Czy postacie z trybu Hardcore, będą miały dostęp do domu aukcyjnego opartego o prawdziwą walutę?

O: Nie. Postacie Hardcore będą mogły sprzedawać i kupować przedmioty tylko i wyłącznie z innymi postaciami Hardcore przez odrębny, oparty o złoto dom aukcyjny, „Tylko-dla-Hardcore”; dom aukcyjny oparty o prawdziwą walutę, nie będzie dla nich dostępny. Tryb Hardcore jest zaprojektowany z myślą o opcjonalnym doświadczeniu dla graczy, którym sprawia przyjemność poczucie ciągle wiszącego nad nimi cierpienia po permanentnej stracie swojej postaci. Wszystkie przedmioty postaci Hardcore permanentnie przepadają z momentem jej śmierci, więc aby uniknąć ryzyka związanego z graczem wydającym prawdziwe pieniądze na przedmioty, które może permanentnie stracić ze śmiercią swojej postaci, zdecydowaliśmy nałożyć restrykcje na korzystanie z opartego o prawdziwą walutę domu aukcyjnego w trybie Hardcore.

P: Jeśli moja postać zginie w trybie Hardcore, stracę przedmioty, które kupiłem dla tej postaci w opartym o złoto domu aukcyjnym „Tylko-dla-Hardcore”?

O: Tak. Powtarzamy, postacie z trybu Hardcore będą miały dostęp jedynie do opartego na złocie domu aukcyjnego „Tylko-dla-Hardcore”, nie będą miały dostępu do wersji z prawdziwą walutą i nie będą mogły handlować z postaciami nie będącymi Hardcore. Hardcore jest opcjonalnym trybem dla graczy, którzy lubią igrać z ryzykiem permanentnej straty swojej postaci przy jej śmierci, wraz ze wszystkimi zebranymi przez nią przedmiotami.

P: Mogę po prostu kupić sobie najpotężniejsze przedmioty i przejść grę spacerkiem?

O: Przedmioty będą wymagały konkretnego poziomu postaci, bez którego nie będzie można konkretnych przykładów używać.

OBSŁUGA KLIENTA DOMU AUKCYJNEGO

P: Co się stanie, jeśli gracz nie otrzyma zakupionego przedmiotu?

O: Proces aukcyjny jest zautomatyzowany, jednak jeśli gracz zakupi przedmiot i z jakiegoś powodu go nie otrzyma, on lub ona będą mogli skontaktować się z obsługą klienta, celem wyjaśnienia sprawy.

P: Co będzie, jeśli pojawi się patch i przedmiot, który kupiłem, ulegnie zmianie?

O: Jest dla nas bardzo ważne, by Diablo III pozostało zbalansowane i pełne frajdy przez lata od premiery. W tym celu, może być koniecznością zmienianie statystyk lub od czasu do czasu modyfikowanie zdolności przedmiotów. Bardzo mocno zaznaczamy, iż Blizzard nie będzie zwracał środków lub dokonywał innych rekompensat, jeśli zakupiony przedmiot zostanie zmieniony we wprowadzonym patch’u. Mając tego świadomość, gracze sami decydują czy odpowiada im kupowanie przedmiotów w domu aukcyjnym opartym o prawdziwą walutę.

P: Ktoś kupił przedmiot z mojego konta, bez mojej zgody. Mogę dostać zwrot pieniędzy?

O: Proszę zauważyć, że dzielenie się kontami będzie zakazane w Zasadach Użytkowania Diablo III. W przypadkach złamania tego zakazu, nasza obsługa klienta zbada sprawę bliżej i zadecyduje o podjęciu odpowiednich dla niej kroków.

P: Przypadkowo zgubiłem lub upuściłem przedmiot, który dopiero co kupiłem — mogę dostać zwrot pieniędzy?

O: Nie. Po dokonaniu zakupu, gracz odpowiada za to, co dzieje się z jego przedmiotem.

P: Co będziecie robić z bot’ami i oszustami? [chodzi tu o „cheater’ów”, nie o „scammer’ów” – przyp. red.]

O: Bardzo poważnie traktujemy oszukiwanie, dlatego zarówno Diablo III jak i sam Battle.net zawierają w sobie rozwiązanie rozpoznające i niedopuszczające do grania nie fair. Dodatkowo, będziemy mieli protokoły postępowania w sytuacjach oszustw i w razie ich wystąpienia, będziemy podejmować stosowne kroki.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 20.10.2011 09:23
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

4 komentarze to “Auction House”

 1. Maniac says:

  System zaje**sty – nic dodać, nic ująć.

 2. Jaksa says:

  Tylko, żeby Polska trafiła do regionu gdzie będzie dom aukcyjny oparty o prawdziwą kasę.

  • Iskariota says:

   @Jaksa: Nie ma jako takich regionów, w których będzie RMAH. Niebiescy chcą go zapewnić wszystkim (a więc globalnie, we wszystkich krajach, w których D3 się ukaże). Polska nie będzie więc poza nawiasem.

 3. Gecko says:

  Z tego co widzialem to azja nie ma mozliwosci handlu za prawdziwa kase

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.