Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

Ekipa pracująca nad Diablo 3, składa się z prawie pięćdziesięciu osób. Oto najważniejsi z nich:

Jay Wilson
Główny Projektant Diablo 3

Jay Wilson

Nim dołączył do załogi Blizzard’a, Jay Wilson pracował dla Relic Entertainment i był tam głównym projektantem przy Warhammer 40k: Dawn of War. Diablo 3 stanowi dla niego doskonałą okazje do odciśnięcia swojego piętna na historii Blizzard Entertainment i gatunku gier Hack n’ Slash. Wilson pracował nad wieloma projektami, w szczególności, World of Warcraft. Cytowany i nagrywany w wielu wywiadach, Jay jest właściwie głównym źródłem oficjalnych informacji na temat Diablo 3 na wszelakich konwentach, festiwalach i innych wydarzeniach związanych z przemysłem gier komputerowych. W Diablo 3 powstała postać nazwana od jego imienia – Ja’y Nosliw.

Leonard Boyarski
Główny Projektant świata Diablo 3

Leonard Boyarski

L.B. jest dobrze znanym artystą oraz deweloperem gier wideo, głównie z powodu piastowania stanowiska jednego z kluczowych projektantów gry Fallout. W 1992 roku pracował jeszcze w Interplay, by w 1998 założyć Troika Games z Tim’em Cain’em i Jason’em D. Anderson’em, tworząc ogólną mechanikę rozgrywki, fabułę, questy, lokacje i postacie w Fallout 2. Był kierownikiem projektu, dyrektorem artystycznym, projektantem/scenopisarzem i szefem Troika Games miedzy 1998 a 2005r. Dołączył do ekipy Diablo 3 w 2006r, by pracować przy historii i aspektach RPG rozgrywki.


Christian Lichtner
Dyrektor Artystyczny

Christian Lichtner

Christian od samego początku działał w tym co interesowało go najbardziej: komiksach i grach wideo. W latach dziewięćdziesiątych, kolorował strony i okładki do komiksów Marvel’a. Niedługo zaczął je rysować; Spiderman i Wolverine. Pracował na grami już wcześniej, między innymi przy grafice koncepcyjnej do Darksiders, ale do drużyny Diablo 3 dołączył stosunkowo późno – między 2008-09r.Micah Whipple (Bashiok)
Menadżer Społeczności

Micah Whipple (Bashiok)

Bashiok jest ważną częścią ekipy Blizzard’a. Utrzymuje pieczę nad oficjalnymi forami gier Blizzard’a oraz często informuje graczy o zamiarach i pomysłach firmy. Nim dołączył do sekcji Diablo 3, Bashiok pełnił podobną funkcję na forach World of Warcraft, pod pseudonimem Drysc.


Julian Love
Główny Technik Graficzny

Julian Love

As a bridge between graphic designers and programmers in Diablo 3, J.L. endeavor to artwork created by artists and concepts have been translated into computer graphics in the game. He implemented the visual effects in Diablo 3 such as for example animations dying monsters. He has worked at Blizzard since 2003.
Będąc swego rodzaju pomostem między projektantami grafiki i programistami Diablo 3, J.L. nadzoruje przetłumaczenie grafik artystów na elementy silnika graficznego gry. Do efektów wizualnych w Diablo 3 między innymi zaimplementował animacje umierających potworów. W Blizzar’dzie jest od 2003r.


Ray Gresko
Menedżer Produkcji

Ray Gresko

Między 1993 a 1998 rokiem, pracował w LucasArts Entertainment jako programista i projektant przy obydwu częściach Dark Forces i Jedi Knight. Jest założycielem studia stojącego za Vampire: The Masquerade – Redepmtion: Nihilistic Software. Niedługo po zawieszeniu prac na StarCraft: Ghost, drużyna Nihilistic przeszła do prac nad Diablo 3.
Christopher Metzen
Z-ca Szefa Departamentu Kreatywnego

Christopher Metzen

C.M. jest z Blizzard’em od pierwszej części Warcraft’a. Jest odpowiedzialny za wiele koncepcji w serii Diablo, jednak jego głównym zajęciem jest opracowanie fabuły. Książki osadzone w świecie Sanktuarium są produktem wyobraźni zarówno innych pisarzy, ale także samego Christopher’a. Historie we wszystkich produkcjach firmy, zawierają jego pomysły i wpływy.

Russel Brower
Kompozytor

Russel Brower

Kompozytor muzyki i trzykrotny zwycięzca Nagrody Emmy w kategorii projektowania dźwięku. Stoi za ścieżkami dźwiękowymi do Animaniaków, Batman: The Animated Series oraz muzyką do gier: Warcraft III, World of Warcraft, World of Warcraft: The Burning Crusade, World of Warcraft: The Wrath of the Lich King oraz Diablo III. Obecnie dyrektor działu Audio/Video w Blizzard Entertainment. Russel pracował wcześnie jako reżyser dźwięku w NovaLogic i jako główny projektant mediów w Walt Disney Imagineering.Michael Nicholson
Starszy Grafik i Projektant Interfejsu

Michael Nicholson

Mike ma bogate doświadczenie w przemyśle gier wideo, szczególnie w zakresie projektowania interfejsów. Zaczynał w 1994 jako projektant i artysta grafik w DreamForge (dawne Sanitarium), Interplay w 2001, gdy firma czerpała zyski ze wsparcia Vivendi. Odpowiada za interfejsy do Matrix Online, Condemned, Vanguard: Saga of Heroes and Giants. Zasila szeregi Blizzard’a od 2006r.Victor Lee
Grafik Koncepcyjny

Brak zdjęcia

V.L. stanowi nową twarz w firmie; nie pracował wcześniej dla żadnej firmy zajmującej się grami komputerowymi. Do świata Diablo 3 wniósł wiele konceptów potworów, poziomów, miast i innych.

Brian Morrisroe
Były Dyrektor Artystyczny

Brian Morrisroe

Człowiek odpowiedzialny za obecną szatę graficzną Diablo 3. Po kontrowersjach związanych z jej bardziej komiksowym i pastelowym wydźwiękiem, opuścił studio (z powodów nie związanych z tym zamieszaniem) i założył własną firmę, nie związaną z branżą.
Bill Roper (Honorowo)
Były Członek Blizzard North i Były Dyrektor Blizzard Entertainment

Bill Roper

Roper był wiceprezesem Blizzard North i szefem Blizzard Entertainment od 1993 do 2003 roku. Sprawował pieczę i zarządzał wszystkimi projektami firmy, koordynował zespoły deweloperskie i kierował zespołami kontrolnymi, gdzie miał ogromny wpływ na kształt i kierunek rozwoju gier firmy. Odegrał kluczową rolę w stworzeniu i sukcesie Warcraft’a, Starcraft’a i Diablo. Dodatkowo, często udzielał swego głosu dla postaci z produkowanych przez siebie gier oraz osobiście reprezentował nowe tytuły przed globalną społecznością graczy.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 10:11
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Jeden komentarz to “Deweloperzy”

  1. Ojtamojtam says:

    Tylu ich, a daty premiery jak nie ma tak nie ma ;|

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.