Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

iablo, w raz ze swymi braćmi, Baal’em i Mephist’em, byli głównymi suzerenami Gorejących Piekieł przez całe eony. Zwarci w wiecznej wojnie z Wysokimi Niebiosami i pomniejszych konfliktach w samym piekle, głównie między trójcą Pierwotnych Złych i czwórką Pomniejszych Złych.

Gdy Archanioła Inariusa i potężną diablicę Lilith, zmęczył ten wieczny konflikt, zdecydowali stworzyć azyl, Sanktuarium. Oni sami, tak jak i inne Demony i Anioły, mieli dzieci w Sanktuarium, nie będące ani aniołami ni demonami, znacznie potężniejsze niż którekolwiek z wymienionych. Owe dzieci nazwano Nephalem a Diablo zdał się być wielce zainteresowany ich losami.

W związku z tym, co działo się w Sanktuarium, wojna z niebiosami zatrzymała się. Wysokie Niebiosa, z Tyrael’em i Imperius’em na czele, żądały zniszczenia tych „abominacji”. Diablo ujrzał potencjał w kolosalnych mocach Nephalem, rozpoczynając tym samym Wojnę Grzechu. Po dostrzeżeniu w Nephalem dobra, Tyrael z aniołami rad był pozostawić ich w spokoju, dodając tylko istnienie Kamienia Świata, hamującego ich moce, obniżając je dalej z każdym nowym pokoleniem na stałe oraz generującego swoistą amnezję, dzięki której zarówno pierwotni Nephalem jak i ich już ludzcy następcy, nie zdawali sobie sprawy ze swojego pochodzenia i mocy, którymi niegdyś władali.

Pomniejsi Źli, zaślepieni nienawiścią do Niebios, zabawy Pierwotnych Złych w Sanktuarium postrzegali jako odwrócenie uwagi od prawdziwej wojny i rozpoczęli rewoltę w piekle.

Udając Dialon’a, Ducha Determinacji, Diablo w sekrecie wodził grupą religijnych fanatyków, w próbie przejęcia kontroli na domeną ludzi. Po jego klęsce, Tyrael stworzył Kamienie Dusz i postawił przed Zakonem Horadrim zadanie, schwytania w nie esencji Pierwotnych Złych.

Kamień Duszy Diablo, został ukryty pod klasztorem Horadrim, w okolicach którego powstało później Tristram. Kilkaset lat później, Diablo nabrał na tyle siły, by spróbować skazić ducha samego Króla Leoric’a. Próbując go opętać, Pan Grozy wdarł się w sny Leoric’a. Leoric zdołał oprzeć się istocie Diablo, jednak te przejścia doprowadziły go szaleństwa.

Wcześniej, Diablo zdołał przekabacić Arcybiskupa Łazarza (Archbishop Lazarus), prawą rękę Leoric’a i z jego trucizną, sączącą się w królewskie ucho, oszalały król obrócił się przeciwko własnym ludziom, mordując wszystkich odmawiających posłuszeństwa w samobójczej wojnie z sąsiednim i niegdyś sojuszniczym królestwem Zachodniej Marchii (Kingdom of Westmarch) i w końcu, przeprowadzając czystkę wśród ludności Tristram, po zaginięciu jego syna, Albrecht’a. Sam Łazarz, okazał się odpowiedzialny za przytłaczającą hańbę porwania królewskiego dziedzica.

Choć Leoric okazał się zbyt silny jak na zdalny wpływ Diablo, Albrecht, nie mający więcej niż dziesięć lat, nie stanowił dla niego żadnego problemu. Groza której Albrecht doświadczył w krypcie Diablo, wzmocniła go jeszcze bardziej, skłaniając do wykorzystania ciała Albrechta jako naczynia dla swej istoty. Posiadł jego ciało i umysł, wypaczając oba w demoniczną formę.

Samotny bohater przedziera się przez labirynty, kazamaty i sztolnie pod Tristram, aż do samego Piekła, celem stawienia czoła Diablo i ostatecznie, pokonaniu go. Myląc się co do swoich możliwości, bohater wbił Kamień Duszy Diablo w swe czoło, mając nadzieje na uwięzienie demona w swoim ciele. Obarczył się brzemieniem zadania ponownego zniewolenia Diablo, gnającego go na Wschód.

W swej podróży, Wędrowiec co rusz to wyzwalał wokoło demoniczne emanacje i przerazy, odzwierciedlające stan jego powoli ustępującej miejsca diabłu duszy. W jakiś sposób, Diablo zdołał ponownie zagonić pod swe jarzmo Pomniejszych Złych i z pomocą Duriel’a I Andariel, próbował uniemożliwić ludziom zatrzymanie pielgrzymki Mrocznego Wędrowcy.

Poddając się kontroli zamkniętego w swym ciele demona, Wędrowiec wyzwolił Baal’a i Mephist’a i w końcu podążył do samego Piekła, dopełniając tam transformacji w ostateczną, demoniczną formę.

Jednak ponownie, grupa bohaterów podążyła za nim do Piekła, gdzie łamiąc pięć pieczęci, przyzwali go w jego Sanktuarium Chaosu. Po zwycięstwie, zniszczono Kamień Duszy Diablo, spychając go z powrotem do Gorejących Piekieł.

Czy był to rzeczywiście ostateczny koniec Diablo, nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że takie Zło, rzadko kiedy umiera z łatwością.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 10:13
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

3 komentarze to “Diablo”

 1. Ziomal Hello says:

  Nie rozumiem za bardzo skąd sam Diablo wzioł się w Sanktuarium i gdzie była demonica Lilith i archanioł Inarius. Bardzo lubię czytać takie historie a, strona jest bardzo fajnie pomyślana często znajdują się błędy w tekście ale szybko są poprawiane, ale nie całkiem wszystkie. Śledzę ten portal co dziennie i z niecierpliwością czekam na D3. GORĄCO POLECAM http://www.diablo3.pl, tylko ja mogę przesuwać stronę w prawo o jakieś 5 cm? (mam dużą rozdzielczość)

  • Iskariota says:

   @Ziomal Hello: Dzięki za ciepłe słowa.

   Co do przesuwania strony, możesz nam rzucić kilka podstawowych informacji o swoich ustawieniach na nasz e-mail (redakcja(at)diablo3.pl): rodzaj przeglądarki i rozdzielczość pulpitu byłyby najważniejsze. Rzucimy wtenczas okiem na te 5 cm.

 2. Ja says:

  „w raz”??!! POPRAWCIE TEN BŁĄD!!! NA SAMYM POCZĄTKU

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.