Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

sobiście odwiedziwszy pozostałości Tristram, poczułem potrzebę dokładniejszego zgłębienia istoty mistyczności korytarzy i sztolni pod starą katedrą.

Zbudowana około roku 912, jako klasztor Horadrimów (więcej informacji o tajemnym zakonie Horadrim, odnajdziesz w pismach specjalnie im przeze mnie poświęconych), w późniejszych latach została przekształcona w katedrę Zakarum. Legenda głosi zbudowanie katedry na krypcie więżącej mitycznego Diablo, którego domniemane uwolnienie, doprowadziło do potworności obecnie utożsamianych z Tristram.

Chcąc rozświetlić woale tajemnicy otaczające starą katedrę, odnalazłem podstarzałego awanturnika, który zapuścił się w starożytne podziemne chodniki, prowadzące podobno do samych Gorejących Piekieł.

„Wszyscy słyszeliśmy o dziwach dziejących się w Trsitram, jednak nas ciągnęła tam wizja dobrania się do łupów, wywożonych podobno z miasta całymi wozami”. Spauzował na chwilę zamyślony i podrapał kikut dawnej lewej ręki. „Nie wydawało ci się nigdy dziwne, że tam gdzie potwory sieją największy kweres, tam też znajdziesz najwięcej skarbów? Czemu nigdy nie można się obłowić w bezpiecznym miejscu?” Najwyraźniej próbował się rozluźnić, obśmiewając całe zajście.

„Po dotarciu do Tristram, wcale nam się do katedry nie spieszyło. Miasteczko miało przyjemną tawernę o ile pamiętam. Po prawdzie, rzeczywiście coś złego emanowało z tego starego kościoła: dało się to wyczuć. Z kolegami nie chcieliśmy się przyznać do szczerego strachu przed wchodzeniem w te mroki, w końcu jednak skończyły nam się wymówki i nie pozostało nic innego jak zrobić to po co żeśmy przyjechali. Mówię ci przyjacielu, nigdy czułem w powietrzu śmierci tak jak w tym miejscu. Po wejściu do środka, trafiliśmy na nieumarłych,” tu przerwał chcąc sprawdzić czy czasem śmiechem nie wybuchnę w niedowierzaniu na jego opowieść.

Nie zareagowałem, kontynuował, „ Tak jest, nieumarli. Miałem już z nimi do czynienia kilka razy wcześniej, ale zaprawdę, nie da się do tego przyzwyczaić. Myślisz że jesteś przygotowany, jest jednak coś co zakleszcza ci się w flakach, takie kłucie w brzuchu. Pocą ci się łapy i nie możesz pewnie chwycić miecza… widząc takie rzeczy, zaczynasz wątpić w swój rozsądek. Smród jest niewyobrażalny. Nacieraliśmy jednak dalej – począłem jakby przechodzić na drugą stronę tej przejmującej grozy, miast kruszyć mnie, osiadła na mnie, napędzając do parcia naprzód.”

W tym momencie, mężczyzna wyraźnie posępniał. Zdałem sobie sprawę, że zacząłem się do niego coraz bardziej zbliżać, nie chcąc przeoczyć najmniejszego szczegółu.

„Wtedy wszystko wzięło w łeb. Zaczęliśmy natrafiać na te, te pomroki… impy czy demony… albo Upadli, tak się chyba nazywają. Było ich tak wiele, z rogami i czerwonymi ciałami, atakowały nas z każdej strony. Nie wydaje mi się, że można się na coś takiego przygotować. Zostaliśmy zdezorientowani, co nie było zbyt trudne. Było tak ciemno…”

„I wtedy usłyszeliśmy ten… ten porażający głos, który mogę przyrównać do dźwięku piły rżnącej kość.”

„Nie mogę nawet spamiętać co mówił. Byłem tak przerażony, wątpię czy potrafiłem zrozumieć co mówi, powtarzał to jednak, w kółko i w kółko.” Mój rozmówca strwożył się we wspomnieniu.

„Był opasły… wszędzie… wszędzie była krew i ciała – gdzie się nie obróciłem, jakaś nowa potworność mi się jawiła. I nagle już był przy nas; nie mogliśmy go zgubić. Jeremiasz upadł pierwszy i wtedy rzuciłem się do ucieczki. Przyznaję: uciekałem, zostawiłem ich na śmierć. Nie byłem w stanie zmierzyć się z tą bestią; to wszystko było zbyt przerażające. Trafił mnie omiatającym ciosem gdy uciekałem i nawet tyle wystarczyło by oderżnąć mi rękę prawie zupełnie. Uzdrowiciel musiał dokończyć dzieła…”

W tym momencie zamilkł zupełnie, zagubiony w żalach nękających go do dzisiaj.

O autorze.

Abd al-Hazir jest cenionym dżentelmenem, historykiem oraz uczonym. Ostatnio podjął się niespotykanego zadania: zbadania, klasyfikacji i złożenia w całość, informacji o unikalnych miejscach i istotach zamieszkujących nasz świat

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 10:37
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Jeden komentarz to “Katedra w Tristram”

  1. Michelle says:

    k,nope. stole them (schntesroes) from the internet. i took schntesroes myself but not as funny as those I found.double,i’m playing online now. ^^;Fariz Asuka,well it still lags when i play online (now) eventhough i have broadband and a good rig.katie,sure of course. i’ll drop by your blog as well. ^^;chun,diabolo? with an extra o ? ^^;Mizunaga,u are missing out on one of the gamest PC games.Evaritus Lau,actually i doubt it will be release anytime soon. a safe bet will probably be 2043.Neutrinos,u mean they don’t play diablo? how is that possible? how could they not like the game? O_Oallen,diablo 1 was awesome. especially the butcher quest.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.