Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

rzygotowując się do walki z pustymi kartkami, mającymi stać się moim epickim zbiorem wiedzy o naszym świecie w jednym tomisku, ręka opatrzności poklepała mnie po ramieniu. Nowiny o śmierci obywatela w starciu z zagrzebującą się bestią na terenach około miejskich, dała mi wspaniałą możliwość zobaczenia na własne oczy, jednej z bardziej niepokojących kreatur, za jaką przyszło nam ten świat dzielić – dzikiego Kosogona Wydmowego (Dune Thresher).


Niegdyś wygoniony ze swoich legowisk na głębokie pustynne pustkowia Pogranicza, Kosogon Wydmowy stanowi rzadki widok dla mieszkańców miasta. Jednak raz na jakiś czas, czy to z powodu obrażeń czy podeszłego wieku, jedna z tych piekielnych bestii zapuszcza się na skraj naszej cywilizacji, żerować cherlawej ludzkiej zwierzynie. W tychże momentach, Franklin Burroughs, znany przewodnik  i myśliwy, staje na wezwanie zażegnania niebezpieczeństwa.

Na szczęście, będąc razem z Burroughs’em mężami podróży i przygody, spotkaliśmy się już wcześniej (co częstsi z moich czytelników, z pewnością pamiętają tego bladego, surowo ciosanego olbrzyma, z moich klasycznych już Kronik Xiansai (Xiansai Chronicles). Skontaktowałem się więc ze wspomnianym ekspertem, co by móc mu towarzyszyć w wyprawie na tą zagrzebującą się piachu koszmarność. Z początku zdawał się niechętny, ale mogłem wyczuć, że był jednak kontent z faktu mojego towarzystwa.

Spotkaliśmy się o zmierzchu, na skrytych w piaszczystym pyle skałach, okrążających pierścieniem Tardein’skie pustkowia. Zbliżywszy się, dostrzegłem Burroughs’a klęczącego na czarnej skale, przepatrującego coś uważnie. Sam spojrzałem na tak wnikliwie analizowaną przezeń materię, nie będąc jednak w stanie czegokolwiek w niej rozróżnić. Uniósł dłoń, nakazując lekki chód. Pytając co stanowi problem, odparł pytając i wciąż lustrując obiekt przed oczyma, czy nie chciałbym czasem skończyć tak, jak ten biedny głupiec. Zaśmiałem się, myśląc że mój kompan po raz kolejny zaserwował mi swój typowy dowcip. Każdy przecież wiedział, że Kosogony Wydmowe, atakują w barchanach piasku i będąc na skałach, nic nikomu nie grozi!

„Jemu to powiedz,” odparł.

Spojrzałem ponownie i to co tym razem dostrzegłem skręciło mi żołądek. Skały zdradzały desperację z jaką ofiara do nich przywarła. Na ich splamionej krwią powierzchni, leżały jeszcze płaty skóry zerwane z dłoni i palców.

„Wskoczą ci te bestie na skały i zaciągnął w piasek. Doświadczony myśliwy dałby sobie radę w przypadku ataku, jednak ktoś taki jak ty będzie obiadem, jeśli dalej będziesz tak tupał i chałasował.” Zachichotał pod nosem, kierując się w górę, do swojego ciężko obładowanego wozu.

Prędko (i po cichu), odsunąłem się od krawędzi skał. Wtedy też usłyszałem skrzeczenie. Burroughs przyniósł jakiś durzy obiekt, klatkę pewnego rodzaju, okrytą czarną płachtą. Klatka była źródłem tych diabelskich emanacji. Grube liny zwisały z jej okrytego zasłoną wnętrza. „Za blisko jeszcze,” powiedział. Jakby chciał dowieść swego stwierdzenia, intensywnie zatrząsł trzymaną klatką. Jeszcze ohydniejsze wrzaski wystrzeliły z pod czarnego płótna, wrzynając mi się w głowę jak ostre sztylety. Jednak w porównaniu do dźwięków które miały nadejść, był to śpiew rusałki – śmiercionośne ubijanie piasku, zapowiadające nadejście Kosogona.

„Ich wrzaski złoszczą Kosogony po pierunie. Lepiej wrzucić je do piasku nim będziemy mieli tu kłopoty.” Kończąc zdanie, zerwał plandekę z klatki. Widok jej zawartości był zupełnym szokiem. Wszystko poczęło się zlewać w mdlącą mnie szarość, zmiękły mi kolana…

O autorze.

Abd al-Hazir jest cenionym dżentelmenem, historykiem oraz uczonym. Ostatnio podjął się niespotykanego zadania: zbadania, klasyfikacji i złożenia w całość, informacji o unikalnych miejscach i istotach zamieszkujących nasz świat

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 10:49
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.