Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Aktualne Statystyki DIablo 3, Handel, Przedmioty, Inferno

Post na oficjalnych forach skarżący się na rzekome "poddanie się" Blizzarda względem popremierowych prac nad D3, wywołał Bashioka z lasu, który nie dość że obwieścił prace nad prezentującym obecny stan gry newsem (opublikowanym już na angielskojęzycznych stronach społecznościowych), to wdał się też w dalszą dysputę odnośnie przedmiotów (tu redaktor zmarszczył brwi), handlu oraz progresji w Inferno i trybie HC:

Blizzard się poddał, czy co...

Przez ostatnie dwa dni jedyny hotfixem było znerfowanie zaklęcia Czarownika oraz prace konserwacyjne na dobrach wystawianych w domu aukcyjnym, które niczego nie naprawiły.

Ilość ludzi, która w ogóle odblokowała Inferno jest tak dalece znikoma, a ilość ludzi, którzy próbują stawić czoła tamtejszej zawartości na zbyt słabym sprzęcie/poziomie umiejętności oznacza, że nie mamy jeszcze za dużo danych do wyciągania wniosków. Do tego ekonomia przedmiotów na wyższych poziomach jest ekstremalnie ograniczona, ponieważ ilość ludzi mających do nich dostęp jest jeszcze mniejsza. Ludzi nie doceniają wartości sprzętu, albo chcą, by progresja przez poziomy trudności była linearna. Nie wszystkim się podoba strome podniesienie poziomu trudności, przez co muszą wykonać kilka kroków wstecz ulepszając swoje postaci, buildy, techinkę, etc. Z pewnością jednak rozchodzi się o radzenie sobie z wyższym poziomem trudności za pomocą sprzętu i umiejętności, jako że nadal mamy przypadki progresji w Inferno ze strony wszystkich klas postaci, nawet po ostatnich nerfach.

[...]

Dzięki za posta, Bashiok. Czy nie wydaje ci się, że powinniście się przyjrzeć temu, że ludzie nie są w stanie się wyposażyć na Akt I Inferno bez wydawania masy złota w AH. Czy tak ma właśnie być (w sensie ekwipowania się tylko na AH), czy może dropy pod koniec Piekła zostaną dostrojone, coby pomóc ludziom ekwipować się na Akt I Inferno?

Dom Aukcyjny zdecydowanie zapewnia niesamowitą usługę w postaci bardzo prostego systemu handlu pomiędzy postaciami, zapewniając ci szeroki wachlarz dostępnych ci w każdym momencie przedmiotów. AH musi więc być brane pod uwagę przy tym, w jaki sposób dostosowujemy szanse na wypadnięcie danego przedmiotu. Z jednej strony masz wielkie korzyści, ponieważ bardzo łatwo jest ci kupować i sprzedawać przedmioty, miast walić posty WTS na starych forach handlowych USEast, jednak z drugiej strony, ta sama łatwość handlu znacznie wpływa na ekonomię puli przedmiotów. Jeśli AH by istniał, ale nie miał wpływu na dropy/losowanie przedmiotów, ekonomia pękłaby w szwach w ciągu tygodni.

Jeśli ich tak mało, to jest to bardzo dziwne względem tego ile spotkałem już osób grających w Inferno, włącznie ze mną.

Nie masz chyba na myśli, że jesteśmy 1%. W każdym razie, mam nadzieję, że zamierzacie Inferno naprawić i nie pozwolicie mu się jątrzyć, tak jak teraz. Uwierzę, jak zobaczę.

Nie, nie, nie... znacznie, znacznie mniej niż 1%. 🙂

Wyjaśnicie też może dlaczego wasza ostatnia łata wywołała ostrzeżenie na moim firewallu?

Nie... była aktualizacja narzędzi, która spokojnie mogła wymagać ponownego zezwolenia na komunikację w niektórych firewallach, jako że zmieniła się wersja pliku wykonawczego. Aktualizacje odnośnie designu gry nie będą zawierały w sobie pytań do wsparcia technicznego. Wbijaj na forum wsparcia technicznego z tego typu sprawami.

Jak już mówiłem wcześniej, powiedz to hardcore'owcom w twarz! Softcore miało jakieś 30k ludzi online, a hardcore około 300. Zgadnij ilu z nich farmuje na Piekle?

Bardzo, bardzo niewielu. To jest Hardcore!

W miarę kolejnych odpowiedzi, zaczynam być bardziej sfrustrowany. Chodzi wam więc o to, by ludzie się ekwipowali za pomocą Domu Aukcyjnego? Wydaje mi się, że mówicie tutaj "tak", jednak nie jestem pewien.

Akt I Inferno farmuję już od jakiegoś czasu, co jakiś czas losując 5 nałożeń Valor i muszę bardzo długo grać aby natrafić na coś, co może być potencjalnym ulepszeniem względem mojego aktualnego sprzętu. Po prawdzie, wydaje mi się, że praktycznie wszystkie elementy mojego wyposażenia pochodzą z AH a biegam z ludźmi, z którymi dzielimy się wszystkimi naszymi dropami. AH nie wydaje się być częścią zdobywania przedmiotów, on wydaje się być jedynym rozwiązaniem na dobry sprzęt. Z pewnością można sobie radzić bez niego, nie potrafię sobie jednak wyobrazić, ile czasu trzeba wtedy w grę zainwestować.

To nie jest nowa koncepcja. W Diablo II sprzęt był losowy i do tego stopnia rzadki, że praktycznie miałeś jak w banku, że nigdy nie znajdziesz niektórych przedmiotów samemu je farmując. Aby być najlepszym, musiałeś handlować z innymi, jako że mogłeś znaleźć wyjątkowo rzadki przedmiot, za który ktoś mógłby się chcieć wymienić. Jeśli chciałeś gdzieś dojść w rozsądnym czasie, musiałeś handlować. Diablo II miało tu jedną zaletę w tym, że istniał ogromny wysyp dupe'ów dla najrzadszych przedmiotów, który ostatecznie wysadził całą ekonomię w powietrze, pozwalając każdemu wyposażyć się w najlepsze przedmioty, praktycznie za nic. W Diablo III nie jest tak łatwo, rzadkie przedmioty trzeba albo znaleźć, albo handlować w celu ich zdobycia.

Teraz masz szereg opcji: możesz wskoczyć na nasze Fora Handlowe, wystawić swój przedmiot/y i spotkać się z kimś w grze na wymianę. Możesz tez użyć naszego wewnętrznego kanału handlowego i znowu umawiać się na wymiany. Możesz też skorzystać z systemu domu aukcyjnego. Metoda handlu zależy od ciebie, wymiana poza grą, wymiana w grze, AH za złoto, albo za prawdziwą walutę, jak już będzie można. Nikogo do niczego nie zmuszamy, a jeśli nie chcesz nigdy z nikim handlować, też ci wolno, jednak z powodu natury dropów przedmiotów w grach Diablo, aby być najlepszym, musisz handlować.

Różnica w Diablo 2 polegała na tym, że mogłeś solować Akt 4 i % za pomocą sprzętu, który sam wyfarmowałeś.

W Diablo 3 nie masz szans od Aktu 2 w górę, o ile nie kupujesz niczego na AH. Najlepsze fanty lecą w późniejszych aktach (Jay mówił, że jest jeden szczebel dropów na każdy Akt), więc jeszcze spoooooro czasu minie, zanim będę mógł zacząć farmować najlepsze fanty.

W zasadzie muszę się wyekwipować, coby móc się wyekwipować, aby mieć szansę na zdobycie dobrych fantów.

W D2 mogłem samemu farmować najlepsze przedmioty, jakie gra miała do zaoferowania.

Słusznie! Tak, Diablo III ma dodatkowy poziom trudności, Inferno, z bardzo stromą krzywą poziomu trudności. Część dezinformacji polega na tym, że niby fanty są statyczne względem tego, gdzie mogą wypaść, gdzie w rzeczywistości tabela fantów całkiem znacznie się wygina. Na przykład "fanty z Aktu I Inferno" mają szansę na wypadnięcie w Akcie IV Piekła, tak jak jest na to szansa w Akcie II Inferno. Będziesz musiał farmować na Akcie I Inferno, aby mieć szanse na przedmioty o wyższym poziomie i kontynuować swoją progresję.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 28.05.2012 19:26

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

8 komentarzy to “Aktualne Statystyki DIablo 3, Handel, Przedmioty, Inferno”

 1. Aser says:

  „Ilość ludzi, która w ogóle odblokowała Inferno jest tak dalece znikoma” – hahaha dobre dobre widzę po „growych” znajomych – (cholera wie w ogóle skąd ich mam) – wystarczy, że jedna osoba z grupy ma mocną postać i reszta jedzie na „taxi” do inferno. I akt zrobiłem solo łącznie z Butcher’em natomiast drugi to hmmm już nie ta liga jak narazie ;-). Czas na mozolne farmienie złota i przedmiotów na I akcie – tu jest ta pierwsza „ściana”, której tak łatwno nie przeskoczysz.

 2. Karciciel says:

  No jednak się wzięli do roboty, już miałem w nich zwątpić.

 3. khorba says:

  jak bym wiedzial ze tak bedzie wygladac diablo 3 po tylu latach to bym tej gry w zyciu nie kupil zaluje wydanej kasy pogralem 3 dni i podziekowalem jak wiekszoc ludzi jestem zawiedziony gra jest tragiczna ..najwiekszy gniot jaki zrobil blizzard

 4. khorba says:

  no co nie mowcie ze wam sie ta gra podoba ze tego oczekiwaliscie po tylu latach czekania?

 5. Afghani says:

  … co nie znaczy, że masz dzięki temu zielone światło, żeby tu trollować…

 6. khorba says:

  dla ciebie to trolowanie bo jak wiekszosc fanbojow nie masz swojego zdania i nic sensowego do powiedzenia

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.