Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Bashiok: Długość IV Aktu w D2 i Niespójności w Chronologii D3

Mamy dwie ostatnie wypowiedzi Bashiok'a odnośnie kwestii długości czwartego aktu w Diablo II (i tego, jak to się przełoży i czy się przełoży na ostatni akt D3) oraz problemu jednego fana z rzekomymi nieścisłościami w chronologii wydarzeń Diablo III. Bash prawdopodobnie powróci w okolicach wtorku do jakiejkolwiek aktywności. Teraz pewnie sprawdza czy mu fajerwerków na 4 Lipca wystarczy.

Dlaczego akt 4 miał tylko 3 zadania? Zabrakło im czasu? Tak samo będzie w D3?

Czy Diablo II zrobiło to naumyślnie czy nie, bardzo nam się podoba poczucie przyspieszania pod koniec gry, ze stopniowo krótszymi aktami. Nie mogę się wypowiedzieć co do rzeczywistego czasu rozgrywki vs. to co, co oferowało Diablo II, choć próbowaliśmy trafić w ten sam przedział i chyba nawet trochę go przekroczyliśmy. Tak czy owak, chcemy by gracz przyspieszał w miarę zbliżania się do ostatecznej konkluzji, tak więc ostatni akt będzie najkrótszy.

Teraz głos w sprawie drobnej nieścisłości względem dat i powiązanych z nimi wydarzeń z chronologii świata Sanktuarium.

Potrzebuje by mi ktoś wyjaśnił jedną sprawę.

1) Strona Diablo 3. Wpis nº 17

http://eu.blizzard.com/diablo3/world/dungeons/tristramcathedral.xml

"Zbudowana około roku 912, jako klasztor Horadrimów (więcej informacji o tajemnym zakonie Horadrim, odnajdziesz w pismach specjalnie im przeze mnie poświęconych), w późniejszych latach została przekształcona w katedrę Zakarum."

2) W chronologii Diablo.

http://eu.blizzard.com/diablo3/world/timeline.xml

Rok 1019 "Diablo zostaje pokonany przez grupę Horadrimskich Mnichów pod dowództwem Jered'a Cain'a. Jego Kamień Duszy zakopano w pobliżu rzeki Talsande w krainie Khanduras. Sami zaś Horadrimowie budują w tym miejscu klasztor i sieć katakumb."
-------------------------------------------------------------------
Podejrzewam, że Horadrimscy, odnosi się do słowa Horadrim.
W takim wypadku daty się pokrywają. Niemożliwym jest, że Horadryczny klasztor został zbudowany około 912 roku, kiedy sam zakon został uformowany w 1004 roku. Ma ktoś pomysł jak to wyjaśnić?

PD: Nie wiem dokładnie kiedy, ale wiem, że chronologia Diablo została zmieniona kilka miesięcy temu. Wcześniejsza lokalizowała schwytanie Diablo w 919 roku a założenie zakonu Horadrim w 904, wtedy to pasowało, ale teraz nie.

Zdajemy sobie sprawę o pewnych nieścisłościach już od jakiegoś czasu, w związku z tym trwa projekt konwersji większości z naszej wewnętrznej dokumentacji na zestandaryzowany system datowania, który pomoże w zaradzeniu tym kwestiom. Mamy nadzieję, że niedługo zostanie ukończony.

W między czasie, chronologia na stronie głównej jest bezsprzecznie zgodna z kanonem. Cała reszta sprowadza się do poprawienia dat.

Fajnie wiedzieć, że chłopaki traktują stworzone przez siebie uniwersum na tyle poważnie, że takie rzeczy jak chronologia wydarzeń i poprawne jej datowanie (choć jest to sprawa niezauważalna przez gro odbiorców samej gry) są dla nich sprawą na tyle ważną, by przeznaczyć środki na jej uściślenie. Fajniej by jeszcze było, gdyby tego tak zwanego "lore" było trochę więcej... No, ale to już chyba kwestia gatunkowa.

Co do długości aktów i skracania ich w miarę progresji przez zawartość fabularną, zdania mogą być naturalnie podzielone. Jedni, za wszelką cenę będą chcieli przeliczać jakość zawartości na ilość zadań, drudzy natomiast, przyjmą bez większych pojękiwań ten fabularny zabieg, który skądinąd jest stary jak sama sztuka opowiadania historii. Akt I to 1/4, Akt II 2/4, Akt III 1/4, coby przywołać najbardziej klasyczną wersję. Z tego co pamiętam, czwarty akt w Diablo 2 idealnie to podał, jako że (przynajmniej za pierwszym razem) miało się to przeczucie, że ostateczna konfrontacja jest już naprawdę blisko, a biorąc pod uwagę umiejscowienie czwartego aktu, napięcie rosło proporcjonalnie. Potem oczywiście przyszedł ogromny akt piąty i magia się rozproszyła.

Wasze wrażenia?

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 05.07.2011 11:22

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

3 komentarze to “Bashiok: Długość IV Aktu w D2 i Niespójności w Chronologii D3”

 1. MaSSeK says:

  Powiadasz że w akcie V magia prysła ? mi się wydaje wręcz przeciwnie !…. Pomijając fakt iż sama gra nosi nazwę Diablo, głównym złem stąpającym po ziemi był sam Baal ! mówią o tym nawet filmiki między aktami, sam Arcymag TalRasha uwięził tę bestię w sobie… Tak więc dodatek idealnie dopełnił całość i dał nam kolejne 2! postacie 😉

  • Iskariota says:

   @MaSSeK: Nie no, pewnie, po względem zawartości i samej fabuły, V akt wniósł bardzo dużo i tak jak mówisz, zamknął cały ambaras Trójcą. Jednak pod względem samej narracji, odczułem, pewien niedosyt. Zupełnie, jakby wszystko się zaczęło na nowo.

   Tak czy owak, frajdy z gry mi to nie odebrało i moje narzekanie ma tylko i wyłącznie charakter kosmetyczny 🙂

   • Zolw says:

    Dokładnie, jeżeli o mnie chodzi w Diablo 2 ciężko wybrać ulubiony akt, każdy miał w sobie coś fajnego, czego inne nie miały. Jeżeli chodzi o konfrontację IV vs V, to V podobał mi się najbardziej ze względu na zawartość, nowe miejsca, nowe pomysły, nowe możliwości i ten północny klimat…. Zaś IV akt miał rzeczywiście swego rodzaju magię, tak jak autor artykułu napisał – czuło się że finał jest już coraz bliżej (jakkolwiek dwuznacznie by to nie brzmiało :P)

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.