Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Będzie Nowa Książka – Diablo III: The Order

Polska strona społecznościowa na razie milczy na ten temat i całkiem prawdopodobne, że sprawę pominie, ponieważ najzwyczajniej w świecie, książka może nie zostać (i raczej nie będzie) przetłumaczona. Potencjalny target na tego typu tytuły jest po prostu zbyt mały, by zatrudniać tłumacza, a nie może to być byle kto (z całym szacunkiem, szczególnie nie mogą to być tłumacze Blizzarda). Tak czy owak, nad Wisłą nie brakuje amatorów języka angielskiego, którzy mogą chcieć łyknąć książkę w oryginalnym narzeczu.

Książka dzieje się kilka lat przed Diablo 3. Towarzyszymy Cainowi w jego poszukiwaniach Horadrimów i dowiadujemy się, między innymi, jak ten pierwszy poznał ośmioletnią wtedy Leah. Kupić można tutaj.

Jako że zapowiedź z anglickiej strony społecznościowej zawiera w sobie fragment drugiego rozdziału książki, pozwalam go sobie tutaj przytoczyć, dając jednocześnie upust swoim tłumaczeniowym zapędom. Enjoy! (wrzucam w niebieski cytat, bo po angielsku jest na stronach Blizzarda)


Od ruin ciągnęło chłodem. Lustro nasycone zaklęciem odkrycia utraciło rzucony nań urok nim dotarli do masywnych kolumn, jednak przekroczywszy próg wejścia, obaj podróżnicy i tak nie potrzebowali już jego mocy.

Para filarów rzucała cienie daleko w głąb budowli, okrywając drogę ich marszu czarnymi liniami, nakreślonymi jakby w pyle. Za zasłoną cieni, mrok stopniowo ustępował, a ruiny tajemnego repozytorium poczynały wokół nich majaczyć, wyłaniając się z czerni niczym górskie szczyty przez opadającą mgłę. Skruszone kamienie przebijały się przez piach, miejscami dokładnie zeń omiecione przez wiatr. Co większe bloki naznaczone starożytnym pismem runicznym, dawały temu miejscu świadectwo wielkiej mocy Vizjerei. Serce Caina zabiło szybciej, dłonie zlał pot. Czuł ją, jednostajny łoskot pod stopami, głęboko pod ziemią.

Choć, jak sam miarkował, zdawać mu się mogło co innego.

Panowała tu specyficzna ciemność. Choć słońce jeszcze sięgało szczytów wszechobecnego kamienia, nie poddawał mu on swej temperatury. Nawet samego paladyna zmógł ten nastrój, dodając jego krokom niepewności w miarę zagłębiania się w ruinie. Przed nimi złamane leżały pozostałości świątyni, portal obrzucony gruzem, sklepienie w całości prawie zwalone. Potężne pale sięgały niebios na wzór żeber straszliwej bestii. W takim właśnie miejscu szukać idzie starożytnych przekazów, jeśli takowe w ogóle istniały. Jednak wnętrzności budowli mogą być niebezpiecznie, jej stan niestabilny.

Uszu podróżników sięgnął dźwięk, szeleszczenie liści jakby. Akarat zaprzestał marszu, dobył miecza. "Słyszałeś?", spytał nad natężeniem swego głosu panując.

Cain kiwną głową twierdząco, stając przy boku młodzieńca. "Jednak coś jeszcze może być tu z nami," odparł.

"W sensie... co? Zwierz?"

"Być może," stwierdził Cain. Czuł w ciele paladyna narastającą mieszaninę strachu i ekscytacji, za wszelką cenę nie chciał dać jej po sobie poznać. Opowieści o atakach demonów to jedno, jednak stanięcie z czymś, co w oczach wielu do dziś uchodzi za legendę, to już zupełnie co innego. Komu, jak komu, ale Cainowi tłumaczyć tego nie potrzeba.

Dźwięki poczęły wirować wokół ich pozycji, stłumione, prawie zanikały zanim narastały znowu, niczym przybrzeżne fale, ciche mamrotanie tłumu. Swoisty gorąc zlał i kłuć począł skórę Caina, na co ten ustawiwszy swój kostur w rodzaj talizmanu, wznowił marsz po strzaskanej posadzce, Akarata trzymając blisko za sobą. "Zamknij swe uszy," rzekł Cain, "za przykład weź głuchego. Jeśli głosy jakie cię sięgną, nie słuchaj ich."

"Nie pojmuję—"

"Jeśli nieczystość jakaś nam towarzyszy, pierwej spróbuje cię złamać, znaleźć słabe twe punkty. Ignoruj cokolwiek rzecze. Cokolwiek to będzie, zapewniam cię, nie dane ci jest tego słuchać."

Dotarł do krawędzi poprzewracanych bloków przy portalu świątyni i rozejrzał się po głazach, patrząc za przejściem. Był przesmyk, w sam raz dla człowieka. Ciemność czekała za wąską szczeliną, sięgającą nie wyżej, niż jego własne ramiona. Cain ponownie zarzucił swą torbą, wynalazłszy z niej sypiącą się księgę zaklęć począł lustrować jej kruche stronice w poszukiwaniu odpowiednich słów. Znalazłszy i wypowiedziawszy je na głos, szklana kula wieńcząca jego kostur ożyła niebieskim światłem, rozjaśniając czekającą ich ciemność.

Poza zasięgiem wiatru, gdzie piachu było już mniej, w jego skromnych naleciałościach zdało się rozpoznać odcisk stopy. Człowiek lub coś, co na modłę ludzką stąpało, przeszło tędy całkiem niedawno.

Schowawszy księgę odwrócił się do paladyna, który z rozdziawioną gębą naprzemiennie gapił się to na jego fizjognomię, to na płonące błękitem zwieńczenie kostura.

"Magia? Prawdziwa magia?"

"Nic więcej nad prosty urok. Tak, jak z lustrem, moc zaklęta w swoistości przedmiotu. Po prostu posiadam wiedzę pozwalającą mi ją wydobyć. To jest miejsce zaklęte, wybrane, przynajmniej po części, ze względu na energię drzemiącą w ziemi. W takim miejscu urok zda się na więcej."

"Czyś ty za prawdę jest ostatnim z Horadrimów?"

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 17.04.2012 15:58

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

2 komentarze to “Będzie Nowa Książka – Diablo III: The Order”

  1. KERMIz says:

    Beta Diablo 3 dobiega końca. 1 maja servery bety zostaną wyłączone.

    http://us.battle.net/d3/en/blog/4905211/The_Diablo_III_Beta_Draws_to_a_Close-4_17_2012

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.