Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Broń a Klasa Postaci

Jak już wiemy, system broni klasowych (class-specific weapons) znany z dodatku Lord of Destruction, zostanie zaimplementowany w Diablo III w znacznie rozwiniętej wersji. Uświadczymy znacznie więcej ograniczeń co do tego, kto, czym może tłuc. Mała wymiana Tweet'ów na ten temat, miała miejsce dzisiaj na kanale @Diablo:

Barbarzyńca jest jedyną postacią mogącą nosić oburęczne topory? - Grug

Nie, Szaman też może i... Czarodziej również o ile się nie mylę? - Diablo

Świetnie! Tak samo będzie z oburęcznymi buławami?- Grug

Tak. Szaman może nosić każdy rodzaj oburęcznych broni - Diablo


Nawet z tych kilku informacji można wywnioskować, jak bardzo pajęczynowaty byłby wykres postaci zestawionych w zależności do dostępnych im rodzajów broni. Kroki podjęte w tym temacie przez Blizzard'a, tłumaczy Bashiok, w jednej ze swoich starszych wypowiedzi na tenże temat, jeszcze z 2009 roku:

Pozwalając każdej postaci używać każdego rodzaju broni, nałożylibyśmy na siebie ogromnie czasochłonne zadanie i zapewne oznaczałoby to również wycinanie lub obcinanie innych funkcji gry. Sprawdziliśmy jak często ludzie chcieliby używać rodzaju broni nie zgodne z tradycyjnymi dla danej klasy postaci i przeciwstawiliśmy to wykorzystaniu czasu na to potrzebnego na inne, ważniejsze rzeczy - szczególnie wprowadzenie większej ilości umiejętności i powiązanych z nimi efektami umiejętność-runa.

Z punktu widzenia procesu deweloperskiego i pracy pod presją czasu (bo jakiś deadline muszą mieć), jest to oczywiście zrozumiałe rozwiązanie - oszczędzą czas na przygotowywaniu całej masy animacji. Jednak weterani Diablo II, mogą zgrzytać zębami. Tam, klasowość broni stanowiła raczej sposób na dodatkowe rozróżnienie między postaciami i zwiększenie ich unikalności, nie ingerując znacznie w samą mechanikę gry. W Diablo III, będzie to już integralny element kształtujący rozgrywkę. Ciekawe jest natomiast czym się Blizzard kieruje przy określaniu ograniczeń dla każdej z postaci. Zastanawiać może czy logika, lub też zdrowy rozsądek jest głównym kryterium, jednak kiedy słyszymy, że Czarodziej (i Czarodziejka!) będzie mógł dźwigać oburęczne topory, trudno nie podnieść jednej brwi w wątpliwości... No ale, zobaczymy jak toż to będzie.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 14.10.2010 15:02

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

2 komentarze to “Broń a Klasa Postaci”

  1. fan serii diablo says:

    Nawet dobry serwis tematyczny layout tez w miare ladny, dosc duzo zawartowsci, troche reklamy zbyt nachalne w postaci filmikow google, ale trudno da sie przezyc jesli to ma sie przyczynic do rozwoju serwisu, widac ze redaktorzy sie napracowali przy tej stronie, nie kopiujac jedynie tego co juz wiemy ale dodajac cos od siebie, no i adres internetowy tez jest chwytliwy 🙂 Zycze powodznia redaktorom.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.