Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Ewolucje i Zmiany w Kanonie Diablo

Jak zapewne część z was wie, Diablo 3 przyniesie również spore zmiany i poprawki w kanonie serii. Szereg elementów ulegnie ekstensywnemu ret-conn'owaniu [zmiany we wcześniej ustalonych faktach], gdzie Mnich z dodatku Sierry "HellFire" jest doskonałym przykładem (po prawdzie, Blizzard zupełnie wykluczył cały dodatek, celem zapewnienia świeżości koncepcji Mnicha w Diablo 3). Znikają również wszelakie konotacje z mitologią chrześcijańską (nad czym ubolewam).

Całość ma z pewnością na celu osiągnięcie spójność całego świata i jego historii, które jak okazuje się poniżej, wciąż budzą wątpliwości. Konkretnie będzie tu mowa różnicach pomiędzy materiałem literackim (powieści w uniwersum Diablo) a tym, dostępnym w samych grach i internecie (vide - oficjalne strony Blizzard'a). Bashiok zabiera głos:

Trylogia "The Sin War" była prawdziwym początkiem tego, co jest obecnie uznawane za kanon serii. Choć poprzednie książki z pewnością pełne były świetnych historii, informacji i niekiedy elementów mogących rzeczywiście mieć jakieś odzwierciedlenie w obecnym stanie serii, nie są uznawane za kanon, więc wydarzenia w nich opisane, nie zawsze będą zgodne z grą na dłuższą metę.

Jakiś czas temu jednak, na forach omawiany był przypadek, w którym przekazy z jednej z nowszych książek, były oficjalnie honorowane:

Czytam teraz "The Black Road". Sprawdzałem mapę, coby wizualizować sobie gdzie się to wszystko dzieje. Pojawia się pewien ustęp, który zdaje się nie mieć sensu. "Na końcu krętej drogi leżało miasto Bramwell, przedmieście północnej i północno-zachodniej Zachodniej Marchii.”Mapa Świata Diablo III pokazuje coś zupełnie odwrotnego.

Prócz tego, “Nie dało się w mieście [Bramwell] na południowy-wschód, w stronę Zachodniej Marchii, nie widząc na pierwszym planie kościoła.” Z tą mapą coś musi być nie tak.

Ten błąd w mapie zamierzamy poprawić, jako że opis z The Black Road uważamy za prawidłowy i zgodny z kanonem.

W żadnym wypadku nie uznałbym książek wcześniejszych od "The Sin War" gorszymi, lub nie wartymi uwagi. Wydaje mi się, że fani Diablo wciąż sporo frajdy w nich znajdą, jednak trzeba je traktować jak… legendy, bardziej niż jako materiał referencyjny.

Jak widać, chłopaki trzymają rękę na pulsie i zrobią co mogą by wszystko było dla fanów przejrzyste i spójne. Po prawdzie, niczego innego nie można się było spodziewać.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 07.01.2011 11:49

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.