Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Ile Potrzeba Na Przejście Inferno?

Powraca Starbird i ponownie jego post dostaje Niebieską odpowiedź. Tym razem, gość rozwodzi się na temat Inferno oraz czasu, jaki będzie potrzebny na jego przejście. Przede wszystkim stara się uzasadnić swoje przeświadczenie, iż Inferno zostanie rozparcelowane znacznie szybciej, niż co poniektórzy uważają. Wpada Bashiok i przyznaje, że Niebiescy zdają sobie sprawę z możliwości przejścia Inferno... niekonwencjonalnymi metodami.

Dlaczego Inferno *zostanie* pokonane w kilka miesięcy! - i dlaczego tak ma być.

Coż, postaram się nie rozpisywać (ha ha). Widziałem już wiele postów i całych wątków, głoszących rzeczy w stylu "oh wow jeśli ktoś przejdzie Inferno w kilka miesięcy, to znaczy, że było za łatwo". Niektórzy ludzie przyznają, że chcieliby, żeby ta gra była trudniejsza niż cokolwiek do tej pory. Dopiero co mieliśmy duży wątek, w którym jakiś koleś upierał się, że gra *nie zostanie* pokonana do końca roku.

Ja na to: guzik prawda. Co więcej - nikt przy zdrowych zmysłach *nie chce*, by do tego doszło.

Oto dlaczego tak uważam.

1) Supergracze,

Niektórzy ludzie są po prostu naprawdę dobrzy w grach wideo. Czy ty jakaś magiczna umiejętność, czy wynik posiadania znacznej ilości wolnego czasu: tak po prostu jest.

Taki stan rzeczy jest bardzo powszechny w Azji, gdzie mamy gry specjalnie zaprojektowane pod takich kolesi. Dark Souls jest jednym z bardziej mainstreamowych przykładów. Przyjrzyjcie się Touhou czy Mushihime. Osobiście widziałem, jak pewien koleś przeszedł w jednym posiedzeniu najtrudniejszy poziom Touhou w lokalnym salonie gier.

Na zachodzi, prawdopodobnie najtrudniejszą pełnoprawną grą (która jest do tego dobra) jest World of Warcraft ze swoimi Heroic Raidami. Mówcie, co chcecie o WoWie, ale Heroic Ragnaros, Mimiron, Yoggo, Lich King, Sinestra, Nefarion i inni, są cholernie trudni - zbyt trudni nawet (przed nerfem), w zasadzie dla wszystkich.

Pomimo tego, gildie w rodzaju Paragonu rozprawiają się z nimi rutynowo w ciągu 2 czy 3 tygodni.

Z takimi wymiataczami - Diablo 3 zostanie pokonane w ciągu miesiąca, albo dwóch, a większość tego czasu pochłonie zbieranie sprzętu. Jeśli tak się nie stanie, to ta gra ma jakąś blokadę albo jest przestrojona.

Jednak sam fakt tego, że ktoś będzie do takich wyczynów zdolny nie oznacza, że wiele innych osób również będzie tak grać.

2) Trudne = Dobre. Niewykonalne = Złe.

Wobec powyższego, zrobienie gry, której nawet najlepsze 10% nie jest w stanie przejść, zazwyczaj oznacza, że gra jest przestrojona do tego stopnia, że jej przejście jest praktycznie niemożliwe. Widzieliśmy takie przypadki w WoWie - Mu'ru przychodzi na myśl.

Problem z tym jest taki, że wychodzi z tego scenariusz, który nie sprawia za dużo frajdy i zaczyna się sprowadzać do RNG i ciągłego walenia weń głową, dopóki uśrednienie cię nie przepuści.

Blizzard nie jest głupi. Mogą zrobić Inferno trudnym jak diabli i nieosiągalnym dla przeciętnego gracza pozbawionego odpowiedniego sprzętu i doświadczenia, jestem jednak pewien, że zdają sobie sprawę, że *niektórzy* gracze będą na tyle dobrzy by przez Inferno przelecieć.

3) Dodatkowa Zawartość.

O co się więc tu rozchodzi?

W zasadzie o utrzymanie pozycji przed główną falą. Jestem pewien, że co każde kilka miesięcy Blizzard będzie dodawał do gry jakąś nową zawartość. Nie cały 'tier', jak w WoWie, ale jakichś nowych bossów czy eventy, które podniosą poprzeczkę najlepszym do granic ich możliwości.

Ostatecznie jednak, ludzie powinni się uspokoić. Inferno będzie bardzo, bardzo trudne. Pomimo tego, niektórzy sobie z nim poradzą.

Jednak mało prawdopodobne, że będziesz to *ty* :D.

Mogę zupełnie odstąpić od tego, co powiedziałem wcześniej?

No, może nie całkowicie, ale wydaje mi się, że trzeba zwrócić na coś uwagę względem 'poprawnego' wykorzystania swoich umiejętności do przejścia Inferno. Mianowicie przewidujemy, że mogą zostać odkryte sposoby, potencjalnie nawet exploity, potencjalnie zmyślne ale dziwne mechaniki, które będą mogły pozwolić gracz przejść Inferno całkiem szybko. Zakład nadal stoi, ale myślę, że jeśli można by go było poprawić, wyglądałby tak: "X czasu, zanim Inferno będzie farmowalne", co znaczy tyle, że ktoś będzie mógł uczciwie zabijać ostatniego bossa raz za razem, bez konieczności wykorzystywania w tym celu exploita, luki w mechanice, czy czegokolwiek innego, co nie miało być wykonalne.

Oczywiście będziemy się starać łatać takie zjawiska tak szybko, jak będzie to możliwe, możliwe jest jednak, że pierwsze przejście Inferno zostanie wykonane za pomocą niezamierzonych środków. Technicznie rzecz biorąc, nadal będzie to zgodne z pierwotną wersją zakładu, jednak podejrzewam, że większość by się zgodziła, że taki sposób jego rozstrzygnięcia byłby sprzeczny z jego duchem.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 19.04.2012 14:54

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

5 komentarzy to “Ile Potrzeba Na Przejście Inferno?”

 1. Kaktus says:

  Mam tylko nadzieję, że zapowiadany bardzo trudny poziom będzie się utrzymywał. Piekło w D2 dobrze oddaje nazwę o ile nie mamy hiper sprzętu. Na dobrą sprawę można kupić najlepsze itemy i będąc początkującym przy odrobinie szczęścia (czyt. nie trafimy na dusze albo stygijczyków z jakąś mocniejszą aurą) zealotem można spokojnie grać pijąc jednocześnie herbatkę.

 2. Aser says:

  Iskariota w ten weekend pograsz 😉

 3. Muczek says:

  Jeeeeeeee:) weekend z otwartą Betą:)

 4. Aser says:

  ” failed to download. if problems persist contact customer support.”

  Pięknie w pracy nie ściągnę :/. Piszcie czy macie podobne problemy

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.