Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Jak Się Mają Zestawy Przedmiotów?

Pewien fan, zamieścił w swoim poście dość skomplikowane rozwiązanie na Zestawy Przedmiotów. Choć sama idea nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, jej zamieszczenie spowodowało przyzwanie Bashiok'a, który niczym dżinn z butelki, przybył z największą do tej pory ilością informacji o Zestawach.

Przed tymi rewelacjami, mieliśmy tylko kilka cytatów z Jay'a Wilson'a a jego słowa, nie były specjalnie uspokajające dla tych z nas, którzy mieli nadzieje na powrót zestawów w Diablo 3.

Rozumiemy problemy z zestawami przedmiotów. Chcemy je rozwiązać. Zestawy przedmiotów są w tej chwili w procesie tworzenia i jeśli pod czas tego procesu nie znajdziemy sposobu na rozwiązanie problemów z nimi związanych, nie pojawią się w grze.

A oto co wynikło z postu wspomnianego na początku fana:

Cześć!

Wpadłem na pewien pomysł odnośnie zestawów i możliwe, że na rozwiązanie problemu przerastania ich pod względem poziomu, kiedy uzbierało się już całe:


Mogłyby się skalować razem z poziomem. Na przykład, znajdujesz 1 z 5 części zestawu i możesz ją natychmiast założyć, bez wymagań poziomu. Tak samo dla przedmiotów 2, 3, i 4, tyle że zakładają je, dodawałyby modyfikacje uzależnione od poziomu postaci. Na poziomie 0-10 dostawało by się może 1 normalny bajer, na poziomie 10-20 dostanie się jeden lub dwa lepsze bajery a na 60 najlepsze.


Kiedy już się skompletuje cały zestaw, dostaje się jeszcze jeden bonus za uzbieranie całość, też zależny od poziomu, który się miało w momencie uzbierania całości. Tyle, że zestawy będą ostateczne po skompletowaniu. Nie będą już się ulepszać wraz z kolejnymi poziomami, więc jeśli się skompletuje cały na 10 poziomie, to będzie raczej kiepski, a jeśli się go złoży na 60, będzie wypasiony.


Może trudno by było to zaimplementować albo nie zda egzaminu w praktyce, w każdym razie chciałem się tym podzielić.

Co myślicie?

Co raz bardziej zaczyna wyglądać na to, że zestawy przedmiotów, będą jedną z rzeczy przeznaczonych na końcową rozgrywkę. Realistycznie rzecz biorą, tam po prostu się najlepiej sprawdzają.

Mamy kilka pomysłów, pozwalających im potencjalnie działać jeszcze podczas zdobywania poziomów, jednak każdy z nich ma własne problemy, wymagające indywidualnych rozwiązań. Jednym z nich, jest rozbudowa systemu zestawów przedmiotów z pojedynczych przedmiotów w każdym slocie, na grupę przedmiotów rozdzielonych wymaganiami poziomowymi. Mogłoby więc być, powiedzmy, pięć par spodni, każda z nich działałby w ramach jednego zestawu, ale każda byłaby lepsza niż poprzednia. Podczas zdobywania poziomów, można by więc nosić pierwszą parę a później znaleźć lepszą, wciąż spełniającą warunki zestawu i dającą bonusy. To jednak też ma swoje problemy.

Przy okazji, częściowe bonusy za niekompletne zestawy nam się podobają, lubimy je i z pewnością wrócą.

Tak czy owak, zestawy są już w grze w bardzo prostej formie, wymagają jeszcze odrobiny projektowania, jednak tak jak powiedziałem, sprawdzają się bardzo dobrze na końcowych etapach gry i będziemy raczej właśnie chcieli tak rozwiązać ich kwestie.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 12.11.2010 15:09

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.