Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Jay Wilson = George Lucas?

Pewien pełny wątpliwości fan, posunął się do porównania Jay'a Wilson'a do George'a Lucas'a i tego, jak to podobno dyktował każdy aspekt, znienawidzonych trzech pierwszych epizodów Gwiezdnych Wojen. Naturalnie właśnie jego wpływ na ichnią produkcję, miał być główną przyczyną klapy owych filmów i powszechnego niezadowolenia fanów. Bashiok broni:

Ile on ma do powiedzenia w procesie produkcyjnym gry? Ilu pracowników ośmieliłoby się przeciwstawić pomysłowi, który jemu się podoba?

Zwyczajnie rzucam kilka pytań, w związku z tym co się stało z Georg'em Lucas'em i ostatnich Gwiezdnych Wojnach (epizody 1 - 3). Miał on ostatnie zdanie w praktycznie wszystkim co się działo przy produkcji i nikt nie miał odwagi się z nim nie zgodzić, stąd klapa wszechczasów. Oczywiście, filmy zarobiły górę kasy tylko w oparciu o popularność poprzednich filmów.

Miejmy nadzieję, że sprawy się tak nie mają z Diablo 3. Po prostu wygląda na to, że idzie ono w tę samą "zomg efektów specjalnych" stronę.

Cóż, nie mogę się wypowiadać o procesach produkcji tych filmów, które zdają mi się okrutnie przesadzone, jeśli nie zmyślone.

Jednak, Jay Wilson, jest ekstremalnie przyjaznym i prawdopodobnie, jednym z najprzystępniejszych w pracy gości jakich znam. Udaję się do niego z pytaniami o jakiś element projektu czy coś, o czym akurat debatujecie a on z miejsca się pyta jakie dokładnie macie argumenty za i przeciw, odnośnie poruszanego tematu. Czasami oczywiście, są one wykorzystywane jako amunicja do udowodnienia wam, że jesteście w błędzie 🙂 jednak w sercu tego, jest fundamentalna otwartość na pomysły i dyskusje budujące nasze gry. Nie projektujemy naszych gier w wieży z kości słoniowej. Nie możemy, nie byłyby to gry Blizzard'a jeśli tak byśmy robili. Trzeba zharmonizowanej wioski, by wystawić grę o demonach. Czasami jest to postrzegane inaczej, jako że ludzie interpretują niektóre decyzje i rozwiązania, jako celowo godzące w nich samych i ich doświadczenie z gry, co jest oczywiście nieprawdą. Prawda jest taka, że czasami trzeba podjąć trudne decyzje, jednak ich intencje są zawsze ku polepszeniu gry.

Odchodzę od tematu. Tak czy owak, mamy wielu projektantów, którzy nie są nawet koniecznie powiązani z główną ekipą projektancką. Czasami artysta, programista czy producent wpada na dobry pomysł czy rozwiązanie. Jeśli jest ono najlepsze, sprawdza się, to trafia do gry. Nie wyobrażam sobie innych warunków, wedle których mogłaby powstać porządna gra.

Niespecjalnie mądre było to pytanie. Naturalne jest, że za każdą zorganizowaną ekipą, pracującą nad realizacją jakiegoś celu, stoi jedna osoba, podejmująca ostateczne decyzje, ze wszystkimi benefitami i odpowiedzialnościami tej pozycji. Od przeprowadzenia składki na wycieczkę szkolną, aż po produkcję gier klasy AAA, zawsze jest ten jeden, odpowiedzialny najbardziej i mający ostatnie zdanie. Musi tak być, bo inaczej wszytko by się rozleciało. Poza tym, już sam fakt tego, że wszystkie gry Blizzard (zupełnie nie przesadzając) są tak dobre i tak długo trwa ich produkcja, udowadnia, że proces deweloperski jest wysoce złożony i cała masa ludzi macza w nim palce. Osobiście, czasem zdaje mi się, że powszechne bicie piany wokół Diablo 3, osiąga już takie poziomy, że ludzie nie wiedzą/nie mają o czym pisać.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 18.11.2010 10:58

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

2 komentarze to “Jay Wilson = George Lucas?”

  1. Orgin says:

    Puenta artykułu bardzo dobra. Proszę poprawić błąd ortograficzny w tekście – „wierzy z kości słoniowej”??

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.