Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Kontrowersje Wokół Prowizji Blizzarda na RMAH

Niejaki Toramas, pod wpływem artykułu na serwisie mmocrunch.com, zarzucił na oficjalnych forach temat, w którym "prosi o wyjaśnienie toku rozumowania, stojącego za tak dużymi kwotami pieniędzy, pobieranymi od graczy za korzystanie z AH na D3." Oto co było w tym wspomnianym artykule:

A więc Blizzard ogłosił dzisiaj, że Battle.net będzie w stanie przechowywać fundusze graczy, prawdziwe pieniądze, zarówno dla graczy World of Warcraft jaki i Diablo 3. Pieniądze można później wykorzystać do zakupu przedmiotów z Battle.net'owego sklepu, lub wykorzystać je w domu aukcyjnym Diablo 3, do zakupu tamtejszych przedmiotów z gry. Pieniądze zarobione na domu aukcyjnym D3, również można dodać Salda Battle.net.

Haczyk polega na tym, że pieniędzy nie da się wyciągnąć z systemu, co oznacza, że jeśli jesteś sprzedawcą w domu aukcyjnym D3, musisz dokonywać wypłaty po każdej aukcji, co przy okazji wiąże się z czterema odrębnymi opłatami. Nie, to jest literówka, są cztery opłaty.

Zobaczmy więc, ile razy Blizzard będzie obciążał sprzedawców D3:

1. Opłata za wystawienie aukcji – Każde konto otrzyma ograniczoną ilość darmowych wystawień, jednak poważni sprzedawcy, zużyją je jeden dzień.
2. Opłata za sprzedaż aukcji
3. Opłata za wypłacenie środków – Sprzedawcy będą musieli wybrać opcję wypłaty przy każdej aukcji, jeśli nie chcą, by fundusze trafiły na Saldo konta Battle.net, co oznacza, że będą to opłacać przy każdej aukcji.

4. Opłata dla PayPal - PayPal pobiera procent każdej transakcji przechodzącej przez ich system, im więcej pieniędzy, tym mniejszy procent. Jako że Blizzard wymusza na sprzedawcach wypłatę przy każdej transakcji, procent prowizji będzie znacznie wyższy niż przy sytuacji zgromadzenia większej sumy środków i następnie wypłaty ich w całości, za jednym zamachem.

Ok, technicznie rzecz biorąc, jest to tylko potrójne odciąganie prowizji, ponieważ czwartym jest PayPal. No ale niech to, czy Blizzard traktuje nas poważnie? Nie mogę się doczekać listy opłat. Kto przy zdrowych zmysłach będzie korzystał z Blizzard'owego domu aukcyjnego, jeśli prawdopodobnie mogą podwoić swoje zyski używając portalu na czarnym rynku.

Byłem nakręcony na system domu aukcyjnego, jednak to jest absurdalne i tylko pokazuje, do jakiego stopnia Blizzard zrobił się chciwy, od kiedy doszło do fuzji z Activision.

Przyszedł Bashiok:

Nie mam nic przeciwko sensacyjności w artykułach, jednak ta grafika pozbawiona jest jakichkolwiek prób przekazania prawdziwych informacji. Prócz tego, autorzy zdają się nie rozumieć, w jaki sposób działają procenty.

W każdym razie, opłaty za wystawienie aukcji i transakcje, które są stałe, utrzymane są na najniższym, akceptowalnym dla nas poziomie. Obecnie w becie, mamy 0.80 Beta Dolarów w sumie, jeśli wystawiłeś i sprzedałeś przedmiot, całkiem możliwe, że na takim właśnie poziomie się to utrzyma w USD dla Ameryki Północnej w dniu premiery. Nadal jednak do końca nie wiemy, będziemy się tak czy owak starali utrzymać je jak najniższymi. Oczywiście należy też pamiętać, iż nadal zamierzamy zaoferować każdemu pewną ilość darmowych wystawień na tydzień. Jeśli ktoś będzie chciał tylko ich używać w każdym następnym tygodniu, bardzo proszę. Spodziewamy się, że dużo ludzi wybierze właśnie takie rozwiązanie, jako że pozbawione ono jest jakiegokolwiek ryzyka i nie pobierane są zań żadne opłaty, nawet, jeśli przedmiot się nie sprzeda.

Ludzie sprzedający przedmioty w większych ilościach, wykraczających poza te darmowe wystawienia, z pewnością będą chcieli się upewnić, że ich oferta jest jakości, której wartość rynek uzna za większą niż stałe prowizje wystawienia i transakcji. Do tego, gra po prostu nie pozwoli ci wystawiać poniżej pewnej ilości. W przeciwnym razie, ludzie mogą pójść stronę rozwiązanie ze złotem, zgromadzić go trochę, po czym sprzedać je poprzez dom aukcyjny oparty na prawdziwej walucie.

Jeśli zdecydujesz, że twoja sprzedaż nadaje się do wypłty, pewien jej procent rzeczywiście zostanie pobrany, jednak nie ogłosiliśmy jeszcze żadnych szczegółów co do prowizji wypłat PayPal'a.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.12.2011 16:11

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

6 komentarzy to “Kontrowersje Wokół Prowizji Blizzarda na RMAH”

 1. Khorba says:

  nie wiem jak bardzo naiwym trzeba byc zeby myslec ze za prawdzia kase w d3 udda sie komus zarobic kokosy o ile co kolwiek zarobic heheh . pozostane przy zwyklym goldzie i wole sam wyfarmiac i szukac itemki niz placic kase na ah w dodatku prawdziwa ,zeby tylko cos nosic glupota ale pewnie wielu glupich sie na to znajdzie ^^

 2. KERMiz says:

  I znowu pieprzenie Bashioka doprowasza mnie do pasji.

  bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
  ograniczona ilość wystawien za darmoche

  bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
  za resztę trzeba bedzie placic

  bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla
  za jakosc trzeba bedzie zaplacic niewiel

  Przeciez mi sie to w glowie nie miesci.
  Dlaczego nie moga zrobić jakiejs wspolnej puli ktora bedzie mozna zdeponowac dopiero gdy uzbiera nam sie niezla sumka.

 3. Sadkill says:

  Nie wiem o co wam chodzi, z togo co pamiętam opłata za wystawiany item jest stała niezależnie od tego czy item jest wystawiany za 1 czy 100 dolarów.

 4. fvz says:

  z przykrością stwierdzam, że ta strona umiera…
  W zasadzie już nie żyje…
  A szkoda, bo bardzo ją lubie.
  WESOŁYCH ŚWIĄT!

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.