Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Koreańskie Game Rating Board Przyczyną Przesunięcia Premiery?

Koreański portal thisisgame.com, 19 Grudnia opublikował informację, która zaowocowała dwudziesto-stronicowym tematem na oficjalnym forum Diablo 3, w którym jak zawsze zniecierpliwieni fani poczęli oskarżać wszystkich moderatorów Blizzard'a - włącznie z Bashiok'iem) o kłamstwa. Oto co napisali Koreańczycy:

Koreańskie Game Rating Board [rada nadająca ratingi grom komputerowym; odpowiednik PEGI, MPAA, etc. - przyp. red.] (GRB) przesunęła datę przyznania ratingu nadchodzącej grze Blizzard'a, Diablo 3, z powodu zbyt małej ilości materiału pod ocenę.

Diablo 3 miało być ocenione do 16 Grudnia, zostało jednak opóźnione, ponieważ GRB zażądało większej ilości materiału do przejrzenia. Owe dodatkowe materiały, których GRB zażądało, to podobno informacje na temat opartego o prawdziwą walutę systemu aukcyjnego w Diablo 3.

Przedstawiciel Blizzard'a powiedział: "Poproszono nas o więcej materiału. Właśnie nad tym pracujemy."

Blizzard zdaje się być zakłopotany, jako że aplikowali do ratingu 18+, którego dostać im się nie udało. "Poinformowano nas, że nie ma żadnych prawnych problemów. Z tego względu, mamy nadzieję, że wszyscy gracze na świecie doświadczą tego samego," powiedział Blizzard przed złożeniem aplikacji.

Jako że obrady trwają zazwyczaj dwa tygodnie, mało prawdopodobne wydaje się ocenienie Diablo 3 przed końcem roku. Przedstawiciel GRB skonkludował, iż "nie mogę rozmawiać na temat gry obecnie poddawanej ocenie."

Fani natychmiast zwęszyli spisek, kojarząc tą rewelację z ostatnim postem Bashiok'a na temat przedłużającej się produkcji Diablo 3, w którym to jak zawsze, wylane zostało więcej PR'owskiej wody niż suchych faktów.

Wygląda na to, że ogólny rating RMAH oraz ocena jego zgodności z literą prawa, znowu zostały opóźnione. Artykuł cytuje 16 Grudnia jako dzień, w którym Blizzard się o tym dowiedział, co pokrywa się z datą ostatniego mglistego posta Bashiok'a na temat opóźnień premiery. Zbieg okoliczności? Smutno mi się od tego wszystkiego robi.

Po kilku stronach podniesionego głosu i spekulacji, fan o nick'u "Pandemonium", wystosował, co następuje:

Kilka faktów:

Fakt pierwszy: Robert Bridenbecker, Wiceprezes Technologii Online w Blizzar'dzie, spytany o regiony dla D3, w 10 minucie i 30 sekundzie wywiadu ogłasza, że "po prostu kupujesz Diablo 3, możesz w nie grać gdziekolwiek", po czym zaczyna objaśniać, iż choć istnieją regionalne RMAH, użytkownicy będą mogli wybrać dowolny z nich, z dowolnego miejsca na świecie. Faktem więc jest, że D3 nie jest grą zablokowaną regionalnie, faktem jest, że Blizzard wydaje grę na całym świecie, każdy, kto grę ma, będzie mógł dowolnie wybrać swój serwer i swoje RMAH.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZirE9nd8ILc

Fakt drugi: "Zgodnie z 'Ustawą o Promocji w Przemyśle Gier Komputerowych', każdy deweloper i dystrybutor musi poddać swoją grę procesowi klasyfikacji wiekowej odbiorcy, przed wydaniem jej na rynek." To pochodzi prosto ze witryny GRB. Faktem więc jest, iż jeśli nie załatwisz dla swojej gry klasyfikacji GRB i pomimo tego, wydasz ją na Koreański rynek, działasz wbrew Koreańskiemu prawu.

http://www.grb.or.kr/english/Enforcement.html

Fakt trzeci: Oficjalne fora Koreańskiego Blizzard'a wydały niniejsze oświadczenie 5-go Grudnia, 2011, "Kontaktowaliśmy się niedawno z Koreańską Radą Ratingową, celem otrzymania klasyfikacji dla Diablo III. Celujemy w Mature Adult 18+. Ratingi brane pod uwagę, oparte były o najświeższą wersję gry, która zawierała wszystkie jej elementy. Więcej szczegółów na temat obrad rady i postępu w klasyfikacji, udostępnimy w późniejszym czasie." A więc Blizzard sam przyznaje, że na początku Grudnia przekazali D3 do oceny. 

http://kr.battle.net/d3/ko/blog/1159808/%EB%94%94%EC%95%84%EB%B8%94%EB%A1%9C_III_%EC%B6%9C%EC%8B%9C_%EC%A4%80%EB%B9%84_%ED%98%84%ED%99%A9_%EC%97%85%EB%8D%B0%EC%9D%B4%ED%8A%B8-2011_12_05#blog

Fakt czwarty: GRB poinformowało Blizzard o potrzebie większej ilości informacji celem przyznania D3 klasyfikacji i legalizacji jego dystrybucji na terytorium Korei. GRB planowało podjąć decyzję 21-go Grudnia, jest to Środa, czyli jeden z dwóch dni, w których rada GRB spota się każdego tygodnia. Faktem jest, że GRB przesunęło przedział czasowy do podjęcia decyzji nad ratingiem D3.

http://www.dailygame.co.kr/news/read.php?id=53652

Wszystko to można zweryfikować, a teraz zastanówcie się nad tym: jeśli Blizz wyda D3 bez pozwolenia GRB albo z wyłączonym RMAH na terytorium Korei, Koreańczycy będą mogli kupić sobie grę i korzystać z RMAH innych regionów, ponieważ D3 to gra wolna regionalnie. Będzie to bezpośrednie pogwałcenie Koreańskiego prawa. Jak waszym zdaniem zareaguje Korea, kiedy zagraniczna korporacja obchodzi ich prawa i zapewnia nielegalne usługi ich obywatelom? Czy to brzmi jak zdrowe relacje biznesowe, w których każdy chciałby się znaleźć?

Nie ma tu żadnej teorii spiskowej. Nie chodzi o to, że Blizz jest "zachłanny" w takim sensie, że koniecznie muszą mieć zagwarantowane dochody z Koreańskiego RMAH, chodzi natomiast o to, że bez poparcia GRB, nie mogą w Korei sprzedawać Diablo 3 W OGÓLE, jednocześnie ryzykując straszliwe konsekwencje ze strony Koreańskiego Rządu. Wydanie gry wszędzie poza Koreą tworzy tysiące kolejnych problemów w postaci weryfikacji lokalizacji gracza, ludzi odwiedzających Koreę i grających w D3 jednocześnie po raz kolejny gwałcąc Koreańskie prawo oraz samych Koreańczyków grających za granicą legalnie, po czym wracających do domu.

Czy spodziewam się, że pracownik Blizz'a mi to powie na forum? Nie. Mam jednak nadzieję, że niektórzy ludzie dostrzegą wagę tych faktów i docenią trudność sytuacji, w której GRB postawiło Blizz'a. Może zaczną też śledzić postępy prac GRB i jej wpływ na losy D3.

Kolejna strona i niejaki "Johadiandunn" zdecydował przestać wić bawełnę, sprowadzając wszystkie zarzuty zażenowanych fanów do oskarżenia o łgarstwo ze strony Niebieskich moderatorów:

Dobrze słyszałeś Bashiok, OP i cała reszta ludzi zgadzających się z nim/nią, nazywają ciebie i wszystkich innych moderatorów i deweloperów kłamcami. Przynajmniej dopóki nie przyznacie, że to właśnie RMAH i Korea stoją za obsuwą w premierze gry, jesteście kłamcami, dobrze słyszałeś Bashiok. Pokaż im więc teraz, co robicie z ludźmi, którzy w twarz oskarżają was o łgarstwo.

Moim zdaniem, niebiescy powinni w ogóle przestać pisać posty i traktować fora jak sekcję jajcarską. Niczego nie brać na poważnie, tak jak to kilka lat temu zrobiło City of Heroes ze swoimi sekcjami sugestii i dyskusji ogólnej na tamtejszych forach.

Nie mam żadnych wątpliwości, że gra jest skończona w temacie fabuły, przedmiotów, czy miejsca, w którym mają się znajdować. Umiejętności są gotowe, animacje są gotowe, kamienie runiczne, kamienie szlachetne, nasycenia magią - wszystko jest gotowe. Z pewnością można by już przejść całą grę.

Jednak pomimo tego, najprawdopodobniej nie dałoby się gry przejść, ze względu na wszelakie bugi, które wywołałyby poważne problemy w przechodzeniu gry od początku do końca. Krytyczne sprawy, w rodzaju mobów zaciętych w stałej, niezniszczalnej geometrii poziomu, których zabicie wymagane jest do ukończenia zadania. Mogą też się zaciąć w połowie, przez co one cię biją a ty nie możesz im oddać. Akurat to ostatnie, co jakiś czas zdarzało mi się w WoW'ie.

Historie w rodzaju przelatywania przez podłogę i wylatywania z mapy w losowych miejscach i momentach. Kurde, może i nawet same kamienie runiczne nie będą dawać pełnego zakresu swoich bonusów, czy nawet momentami nie dawać ich w ogóle. Nasycenia magią i kamienie szlachetne mogą mieć podobne problemy. Może być zadanie, w którym potrzebujesz by wypadł przedmiot X, za którego pomocą masz dalej zabić bossa, tyle że ten przedmiot ci nie wypadł. A co z problemami z dropami samymi w sobie. Jak wypadające przedmioty, które zacinają się w geometrii lokacji, tej samej, w której zacinają się potwory.

Może czempioni nie rzucają takich fantów, jakie rzucać mają. Wszystkie z tych przykładów, o ile istnieją, łamią rozgrywkę w pół, jednak waszym zdaniem, nie możliwym jest, by istniały.

You heard it right Blizz you have to tickle their ears and tell them what they want to hear, anything else could not possibly be the truth. Blizz, dobrze słyszałeś, musicie im wszystkim powiedzieć dokładnie to, co chcą usłyszeć, cokolwiek innego nigdy nie zostanie uznane za prawdę.

Oczywiście o ile ci wszyscy, którzy wierzą deweloperom na słowo, chcą dostać grę w obecnej, zabugowanej wersji, po czym mając ją już w swoich rękach, zakrzykną do Blizz'a, że dał im gówniane D3, w które się nie da grać, bo fajny topór, który mógł mieć świetne statystyki, zaciął się za jakimś murkiem. [gość się tu już trochę plątać zaczął, poza tym, stawia kropki tam, gdzie winne były być przecinki... Argh. - red.]

Pewnie mogliby wypuścić D3 w takiej wersji, która okazałby się kompletną klapą, pierwszą zabugowaną grą Blizzard'a w historii. Mogą nie życzyć jej sukcesu, mogą nie chcieć, by była to najlepiej dopracowana gra w historii Blizz'a. Nie. Wydadzą kawał gówna, który żadnego gracza nie odbierze takim tytułom, jak SW:TOR. Może ktoś w Blizzar'dzie pracuje dla Bioware i próbuje dokonać sabotażu D3. Blizz, pokażcie im wszystkim, co o tym myślicie.

Wreszcie, przyszedł Bashiok i się zaczęło:

"Dobrze słyszałeś Bashiok, OP i cała reszta ludzi zgadzających się z nim/nią, nazywają ciebie i wszystkich innych moderatorów i deweloperów kłamcami. Przynajmniej dopóki nie przyznacie, że to właśnie RMAH i Korea stoją za obsuwą w premierze gry, jesteście kłamcami, dobrze słyszałeś Bashiok. Pokaż im więc teraz, co robicie z ludźmi, którzy w twarz oskarżają was o łgarstwo."

Chleb powszedni. lulz i wracam do pracy. 😉

"Kilka faktów:  

Fakt pierwszy: Robert Bridenbecker, Wiceprezes Technologii Online w Blizzar'dzie, spytany o regiony dla D3, w 10 minucie i 30 sekundzie wywiadu ogłasza, że "po prostu kupujesz Diablo 3, możesz w nie grać gdziekolwiek", po czym zaczyna objaśniać, iż choć istnieją regionalne RMAH, użytkownicy będą mogli wybrać dowolny z nich, z dowolnego miejsca na świecie. Faktem więc jest, że D3 nie jest grą zablokowaną regionalnie, faktem jest, że Blizzard wydaje grę na całym świecie, każdy, kto grę ma, będzie mógł dowolnie wybrać swój serwer i swoje RMAH. "

Zakładam, że nie naumyślnie przejęzyczasz jego wypowiedź, by dopasować ją do swojego argumentu. Pozwól, że dokonam transkrypcji tego, co rzeczywiście powiedział w materiale wideo, do którego link podałeś:

"Po prostu kupujesz Diablo III. Możesz w nie grać z dowolnego miejsca na świecie. Możecie więc dokonać wyboru. My natomiast przypiszemy was do konkretnego domu aukcyjnego. Jeśli więc na przykład pochodzisz z Europy, będziesz miał dostęp do Europejskiego domu aukcyjnego, jednak nadal będziesz mógł grać w Ameryce Północnej. Brać udział w domu aukcyjnym opartym na złocie, możesz z dowolnego miejsca na świecie, jednak w tym opartym o prawdziwą walutę, możesz brać udział tylko w swoim rodzimym kraju."

To w zasadzie pozbawia resztę twojego postu jakiejkolwiek bazy, razem z jego wnioskami. Ale to nic! Doceniam wasze starania celem odkrycia tych wszystkich tajemnic, frajdę mi sprawia czytanie tego wszystkiego, dawajcie więcej. 🙂

Po kolejnych kilku stronach wzajemnego trollowania, reinterpretacji wypowiedzi Bashiok'a, prób klaryfikacji przez tego ostatniego, Bash oświadczył tonem konkludującym:

"Hej Bashiok, miast być pouczającym trollem, powiedz nam co się rzeczywiście dzieje, zamiast kazać swoim klientom zgadywać, co się rzeczywiście dzieje."

Przecież mówimy. Nie mamy daty premiery. Celujemy we wczesny rok 2012. Tyle. Ludzie wpadający na nasze fora by oskarżać nas o kłamstwa, nijak się do niczego nie mają i szczerze mówiąc, do zakresu moich obowiązków należy uświadamianie im, gdzie tak naprawdę stoją. Jeśli ktoś wierzy, że wie o czym mówi, a tak na prawdę nie ma pojęcia o czym mówi, jestem od tego, by im to uświadomić i zapewnić aktualne informacje, jeśli nawet czasami nie pouczyć. Oczywiście nie będąc jednocześnie za bardzo świadomie protekcjonalnym czy niemiłym (nie wydaje mi się, bym tutaj taki był). Przez większość czasu, po prostu lubię sobie pogadać, jeśli jednak moja z kimś niezgoda czy poprawka czyjegoś zdania jest dla kogoś obraźliwa, mogę jedynie zalecić unikania moich odpowiedzi, ponieważ moim głębokim zamiarem jest rozpraszanie wszelakich nieporozumień i miażdżenie plotek w zarodku, gdy są ku temu podstawy (i da się to zrobić).

Oczywiście na tym nie koniec. Szermierka słowna trwa nadal, na następnych kilkunastu stronach tego wątku. Nie ma to jak mała, zdrowa paranoja i głębokie przeświadczenie, iż wydawca twojej ulubionej gry jest ci coś w związku z twoim oddaniem dłużny. Czasami próbuję sobie wyobrazić, jak wygląda autor oraz proces wstukiwania w klawiaturę tych wszystkich agresywnych zarzutów, inwektyw i przeświadczeń o przejrzeniu na wylot wielomiliardowej, międzynarodowej korporacji branży rozrywki komputerowej z dwudziestoletnim doświadczeniem:

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 28.12.2011 13:50

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Jeden komentarz to “Koreańskie Game Rating Board Przyczyną Przesunięcia Premiery?”

  1. hater of haters says:

    Paranoja jakaś. Sam czekam na premierę, nastawiam się na okres marzec-kwiecień (czyli taki pomiędzy optymizmem a pesymizmem :p) ale niektórym to już odbija. Blizz i tak zrobi co chce, łącznie z premierą a my szare biedne żuczki i tak nigdy nie poznamy całej prawdy i co się za nią kryje tak bardzo opóźniając premierę. Szkoda że całość zaczyna przypominać przepychanki polityczne, a meritum sporu traktowane jest jak coś niezbędnego do przeżycia. Brakuje tylko jakiś pozwów zbiorowych bo Blizz obiecał i się nie wywiązał.
    Jedyne lekarstwo jakie polecam sobie i innym mniej lub więcej sfrustrowanym to po prostu inne zajęcie.
    Gdyby kobieta tak ze mną pogrywała jak Blizz ze swoim Diablo i fanami … to bym ją po prostu zostawił i poszedł do innej =]. Problem w tym że kobiet jest wiele, a Diablo jedyne w swoim rodzaju – przynajmniej dla mnie.
    P.S. Bez obrazy dla płci pięknej.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.