Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Kroi się Q&A „Spytaj Dewelopera”, Multiboxing Legalny?

Dobre wieści na początek tygodnia. Po pierwsze, Niebiescy szykują Q&A "Spytaj Dewelopera", w którym wybrane pytania społeczności otrzymają konkretną odpowiedź z pod palców deweloperów Diablo 3:

Witajcie w globalnym Q&A Diablo 3 "Spytaj Dewelopera". W tym wątku będziemy zbierać wasze pytania odnośnie łaty 1.0.7, głosować na najlepsze i zamieszczać odpowiedzi od naszych deweloperów, których spodziewamy się mniej więcej w ciągu tygodnia.

[STATUS]
Już niedługo! Q&A zacznie się we Wtorek, 29-go Stycznia o 10:00 rano, PDT.

[TEMAT]
Tematem w tym miesiącu jest Łata 1.0.7. Śmiało pytajcie o wszystko, co związane jest z tą łatą (np. pojedynki, aktualizacje klasowe, nowe schematy rzemieślnicze, etc.)

Aby zapoznać się z notami do łaty 1.0.7 PTR, kliknijcie tutaj.

[JAK TO DZIAŁA]
W momencie wyszczególnionym na początku tego posta odblokujemy ten wątek i będziecie mogli zadawać swoje pytania odnośnie łaty 1.0.7. Kiedy wątek osiągnie swój limit, nie będziemy przyjmować kolejnych pytań. Kiedy do tego dojdzie, poprosimy was o skorzystanie z przycisków "kciuk w górę" celem głosowania na te pytania, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź. Po około 24 godzinach, ponownie zamkniemy ten wątek, jednocześnie kończąc głosowanie. Następnie będziemy szukać postów z największą ilością głosów we wszystkich regionach i przekażemy je do naszego zespołu deweloperskiego. Około tygodnia później, opublikujemy listę odpowiedzi pochodzących bezpośrednio od naszych deweloperów.

[ZASADY]
Tylko jedno pytanie na post. Trzymajcie się tematu. Pytania nie odnoszące się do tematyki Q&A (nawet te wysoko oceniane) nie trafią do deweloperów. Posty dyskusyjne są zabronione! Prosimy was o zadawanie pytań tylko w wątku do tego przeznaczonym. Jeśli macie potrzebę dyskusji nad powiązanymi kwestiami, róbcie to proszę w osobnych wątkach. Głosować na pytania możecie w dowolnym momencie, o ile wątek jest nadal otwarty. Wysoka ocena waszego postu nie oznacza, iż z pewnością uzyska on odpowiedź, postaramy się jednak odpowiedzieć na jak najwięcej waszych pytań. Głosy "Negatywne" się nie liczą.

[RADY]
Nie zamieszczajcie ani nie głosujcie na pytania, które ewidentnie nie nadają się na odpowiedź. Tego typu sesje Q&A nie będą przez nas wykorzystywane do zapowiadania nowych projektów, dodatków lub dat premier. Tak samo nie będziemy odpowiadać na pytania dotyczące tematyki leżącej poza samą grą i jej designem. Zwięzłość wypowiedzi jest zalecana. Jedno do trzech zdań powinny wystarczyć do zapewnienia tła dla waszego pytania. Głosujcie na tyle pytań, ile chcecie. Liczą się wszystkie głosy "Podoba mi się". Choć wy nie będziecie widzieć podsumowania głosów, my będziemy. Nawet jeśli dany post już jest wysoko oceniany, twój głos nadal może się liczyć w jego szansie na uzyskanie odpowiedzi.

[Zostając w temacie, Lylirra dopowiada kilka kwestii - red.]

Z okazji tej serii Q&A chcemy się skupić na jednym temacie nie tylko z powodów, które wyliczyłam wcześniej [głównie, coby całość przebiegła płynniej - przyp. red.] ale też dlatego, że coś takiego lepiej się w tym formacie sprawdza. Będziemy zbierać najlepsze pytania ze wszystkich naszych regionów, tłumaczyć je następnie na Angielski, starać się o odpowiedzi od naszych deweloperów, tłumaczyć ich odpowiedzi z powrotem na 10 wspieranych przez nas języków, organizować wszystko w formę dającą się czytać i w końcu publikować uzyskane informacje globalnie, w tym samym momencie - wszystko wciągu jednego tygodnia. Tematycznie otwarte Q&A działają lepiej w formacie "na żywo" i w jednym języku; zasięg poruszanych przez was kwestii byłby zwyczajnie za duży, jak na nasze "Spytaj Dewelopera", szczególnie, że chcemy opublikować odpowiedzi jak najszybciej się da.

Nie chcemy pytań "PR-przyjaznych". Po prawdzie, zachęcamy was do krytycznych zapytań, jak najbardziej szczegółowych i prowokujących.

Prosimy jednak o pytania, na które nasi deweloperzy będą w stanie odpowiedzieć. Nie będą mogli na przykład rozmawiać o datach premier lub potwierdzać nadchodzące projekty. Będą mogli natomiast zapewnić wam wgląd w podjęte decyzje odnośnie designu gry, przyznawać świadomość istnienia pewnych problemów, jak i omawiać (bardziej ogólnie) kierunek, w którym chcą grę poprowadzić.

Jako że pytania mamy zadawać już od jutra (29/01/13), trochę ciekawe, że na nadwiślanych forach i stronie społecznościowej samej w sobie, nadal na ten temat głucho. Może jeszcze dzisiaj coś się pojawi. Jeśli jednak Imperium zostanie (i) tym razem pominięte, ci z was, którym Anglickie narzecze nie jest obce, mogą pofatygować się do wątku zza kałuży - TUTAJ.

Na koniec, chyba pierwsza konkretna odpowiedź Niebieskich w temacie multiboxingu (graniu na kilku kontach Diablo 3 na raz na jednej maszynie). Jak tłumaczy Vaneras, ów proceder jest do pewnego stopnia legalny:

Dzisiaj, na twitch.tv widziałem gościa grającego 4 Mnichami.

To jest link do tego gościa: http://saveimg.ru/pictures/29-10-12/4dc29700883a74ec0446e751badae9b6.png
To jest jego twitch: http://ru.twitch.tv/d3_inigomontoya/
Szeroka wypowiedź o multiboxingu: http://saveimg.ru/show-image.php?id=82e9aa94ccfdc5a58839bbdb7063614b

Mogę tak grać? Legalnie?

To jest bardzo śliski temat, ponieważ istnieje całkiem sporo różnych metod podejścia do tematu multiboxingu i tylko niektóre z nich kolidują z naszym regulaminem.

Problem polega na tym czy i kiedy multiboximg automatyzuje rozgrywkę, jednak tak długo, jak gracz, który multiboxuje jest prawowitym posiadaczem wszystkich wykorzystywanych do tego kont i o ile wszystkie kontrolowane przez niego postacie rzeczywiście w 100% bez przerwy pozostają pod jego kontrolą bez jakiegokolwiek zewnętrznego zautomatyzowania - nie mamy nic przeciwko.

[...]

Raz jeszcze, pytanie o to, czy multiboxing jest dozwolony jest bardzo trudne do zaadresowania.

Możecie spokojnie grać więcej niż jedną postacią na raz przy użyciu więcej, niż jednego clienta gry na raz, jednak każda z tych postaci musi być kontrolowania tak samo, jak w przypadku rozgrywki jedną postacią na jednym cliencie gry na raz. Oznacza to, że żadna z postaci nie może reagować i wykonywać akcji automatycznie w oparciu o to, co robi jakakolwiek inna z tych postaci. Możecie wysyłać polecenia i wytyczne do kilku postaci na raz, co jest oczywiście dozwolone, o tyle, o ile każda z wykonywanych przez nie akcji jest bezpośrednim rezultatem interakcji i wyboru gracza w każdym cliencie z osobna.

Lmy5P

Multiboxowanie postaci mis być w 100% kontrolowane przez gracza!

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 28.01.2013 11:48

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.