Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Matchmaking w Grach Publicznych – Sprostowanie

Większość z was na pewno pamięta, jak to fani na widok mizernych ilości aktywnych gier publicznych (liczbę tą zawsze można sprawdzić w grze) podnosili głos: "Gdzie są te wszystkie miliony, które kupiły to Diablo 3?!" Na ratunek przychodzi Lylirra, objaśniając jak działa Matchmaking rzeczonych gier publicznych oraz co ich liczby tak na prawdę reprezentują.

Zarejestrowaliśmy ostatnio wiele pytań ze strony graczy odnośnie liczby wyświetlanej w oknie Gier Publicznych -- z naciskiem na to, co ta liczba reprezentuje oraz dlaczego tak drastycznie się zmieniła od wprowadzenia laty 1.0.3.

Tak to wygląda pokrótce:

1) Co dokładnie reprezentuje liczba wyświetlana w oknie Gier Publicznych?
Liczba wyświetlana w oknie Gier Publicznych reprezentuje całkowitą liczbę gier obecnie dostępnych dla twojej postaci, określana jest w zależności od twojego regionu oraz trybu gry (postacie Hardcore kwalifikują się do innego zestawu Gier Publicznych). Owa liczba nie reprezentuje gier prywatnych, ani Gier Publicznych, które mają już pełen zestaw czterech graczy. Gracze siedzący w menu wyboru postaci i używający Domu Aukcyjnego też nie są tu brani pod uwagę.

2) Dlaczego ta liczba tak nagle się zmieniła po łacie 1.0.3?
Przed łatą 1.0.3 wewnętrzny system matchmakingu tworzył często nowe Gry Publiczne, miast wypełniać już istniejące do maksimum 4 graczy. Ta konfiguracja miała za zadanie obniżyć poziom obciążenia serwerów w pojedynczych gracza (mniej graczy, mniejsze obciążenie); wywołało to jednak sytuację, w której gracze rzadko kiedy trafiali do pełnych gier, a naszym celem zawsze było promowanie rozgrywki kooperatywnej dla czterech graczy w Diablo III.

Przy łacie 1.0.3 wprowadziliśmy szereg zmian, dzięki którym system matchmakingu będzie próbował wypełniać istniejące Gry Publiczne miast tworzyć nowe, kiedy tylko jest to możliwe. W rezultacie, obserwujemy więcej pełnych Gier Publicznych niż kiedykolwiek wcześniej (mogliście nawet sami to zauważyć podczas gry), oznacza to jednak, że liczba wyświetlana w oknie Gier Publicznych nie jest już tak wysoka, jak przed łatą 1.0.3. Jak wyjaśniłam wyżej, powodem tego jest fakt, że ta liczba odzwierciedla jedynie ilość Gier Publicznych, które nie są jeszcze pełne.

Zdajemy sobie sprawę, że nazywanie tej liczby, jako liczby graczy "w Grach" w oknie Gier Publicznych, mogło was trochę wprowadzać w błąd, dlatego też przyglądamy się teraz sposobom na uczynienie znaczenia tej liczby bardziej przejrzystą. W międzyczasie kontynuujemy monitorowanie stany samej gry i związanych z nią usług oraz waszych pytań i komentarzy na temat Diablo III.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 11.07.2012 08:33

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.