Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Matchmaking w PvP Diablo 3

Bashiok przebudził się wczoraj z letargu odpowiadając na wątek związany z przewidywaniami fanów względem funkcjonowania PvP (kiedy już zostanie zaimplementowane, when it's done).

Przestańcie mówić, że PvP będzie działać na zasadzie "zapłać by wygrać". Przestańcie siać tą dezinformację. Blizzard wiele razy już mówił, że BĘDZIE SYSTEM MATCHMAKINGU OPARTY NA POZIOMIE TWOJEGO SPRZĘTU.

Mówiąc dokładniej, podstawą będzie twoje zestawienie wygranych/przegranych. Nie będzie się to specjalnie różnić od systemu StarCrafta II, który stoi na systemie ELO, wykorzystywanym na turniejach szachowych. Twój stosunek wygranych/przegranych oraz to, przeciwko komu wcześniej grałeś określa twój 'rating umiejętności', który jest następnie wykorzystywany przeciwstawienia cię graczom o podobnym poziomie. Założeniem jest uzyskanie wyrównanych/fair rozgrywek. Bez znaczenia na indywidualne czynniki w rodzaju buildu, fantów, czy zdolności gracza, powinniście znajdować się we w miarę zrównoważonych sytuacjach, w których macie tyle samo szans na pokonanie przeciwnika, ile macie na przegraną. Jeśli lepsze fanty podnoszą ci umiejętności, jesteś po prostu zestawiany z graczami o wyższym ratingu. Zmiana buildów lub uzyskiwanie lepszych wyników w PvP może mieć podobne efekty. Jednak pomijając to, czy poruszasz się w dół, czy górę rozgrywek, ostatecznie i tak dobierany jesteś tak, że praktycznie zawsze masz 50/50 szans na wygraną/przegraną z graczami i zbliżonych ratingach do twojego.

Doskonale... trochę uwagi względem PvP. Mam nadzieję jeszcze trochę z ciebie wydostać szczegółów, jeśli mi pozwolisz.

- Będzie można obstawiać mecze?
- Nadal będzie można grać drużynowo za podstawę mając sumaryczny system matchmakingu obecny teraz w SC2?
- Ile jeszcze zostało? Macie nadzieje na implementację przed końcem 2012?

Nie chciałbym wam odebrać radochy jarania się na PvP, bo uważamy, że sporo będzie z niego frajdy, jednak sporo szczegółów na ten temat nadal wisi w powietrzu. Skupiamy się obecnie na 1.0.4 i jak tylko będziemy to mieli za sobą, łatwiej nam będzie próbować dzielić się szczegółami na temat "łaty PvP", w miarę jak wszystko zacznie się wokół niej krystalizować.

Umm... taki system ratingowy nie będzie działał. Nie można stosować proporcji, ponieważ ktoś walczący z trudniejszymi przeciwnikami będzie miał taki sam stosunek, jak ktoś walczący ze słabszymi. To by było jak zestawianie ze sobą profesjonalnych baseballistów przeciwko dzieciakom z małej ligi tylko dlatego, że ich drużyna ma podobne wyniki w trafieniach w piłkę kijem. To nie będzie fair.

Oh nie, podstawą nie jest stosunek. Zapoznajcie się z systemem ELO, na pewno jest jakieś wiki na ten temat, które objaśnia to lepiej, niż ja.

Hope You're right, Bashy!

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 10.07.2012 09:16

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

2 komentarze to “Matchmaking w PvP Diablo 3”

  1. KERMIz says:

    Czyli PvP póki co jeszcze leży i kwiczy :/. Nawet się za nie nie zabrali, skoro bashiok g***o wie na jego temat :/. Jak wyjdzie na gwiazdkę to będzie dobrze, z tym, że przed gwiazdką okaże się, że „soon was too soon” i wyjdzie w rocznicę wydania D3 :/. Wielka szkoda, że tak sobie polecieli w kule z PvP.

  2. germlgn says:

    bedzie dobrze dajmy chlopakom popracowac i czas ktory potrzebuja na dopracowanie pvp a moze nie powtorzy sie sytuacja z premiery d3 kiedy serwery europejskie klekaly co drogi dzien czekam z niecierpliwoscia.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.