Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Mglistość BattleTag’a

Jak zapewne już wiecie (choć nie z powodu naszej uprzejmości), Niebiescy wprowadzili kolejny obok Real ID system identyfikacji gracza w Battle.necie - BattleTag:

BattleTag to zunifikowana, wybierana przez gracza nazwa użytkownika, która pozwoli zidentyfikować go w całym serwisie Battle.net, w grach Blizzard Entertainment, oraz na naszych oficjalnych stronach i forach społecznościowych. BattleTagi, system podobny do Rzeczywistego ID, zapewnią graczom nowy sposób na znajdywanie znajomych poznanych w trakcie gry oraz na rozmowę z nimi, tworzenie grup i utrzymywanie kontaktów w różnych grach Blizzard Entertainment.

[...] Warto pamiętać, że BattleTagi nie są unikalne, co oznacza, że wielu graczy może wybrać ten sam BattleTag.

Jak się okazuje, wprowadzenie kolejnego systemu identyfikacji gracza/postaci, trochę zamieszało ludziom w głowach, przez co nie byli już pewni, czy mają do czynienia z Real ID, czy nowym BattleTagiem. Na tym jednak nie koniec, jako że w wyniku tego zamieszania, podniosły się głosy przeciwne wymuszaniu na graczach ujawniania swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Interwencja Bashioka, rozwiewa większość z tych wątpliwości:

Nowy patch pokazuje "GamerTag (Prawdziwe Imię)" w kliencie gry. W żadnej grze nie chcę tego nigdy widzieć. Blizzard musi natychmiast zająć się tą kwestią prywatności. Już raz im się dostało przy pierwszej próbie wymuszenia tego szajsu na użytkownikach WoWa. Naprawdę musimy przez to jeszcze raz przechodzić?

Dosyć tego społecznościowego uzależniania.

Chcę zabijać wirtualne potwory. *Nie chcę* być nagabywany z imienia przez jakiegoś wykolejeńca społecznego, wkurzonego na moje ceny w AH, czy cokolwiek innego w danym momencie siedzącego mu na głowie.

Żeby było jasne - BattleTag nikomu nie wyświetla twojego prawdziwego imienia. To jest anonimowy system nicków. Całym zamysłem BattleTaga jest zunifikowany i anonimowy nick, którego używa się we wszystkich grach Blizzarda.

Oczywiście system Real ID wyświetla twoje prawdziwe imię i nazwisko. Musisz jednak wraz z innym użytkownikiem Real ID nawzajem dodać się jako przyjaciel i dopiero wtedy, będziecie mogli obaj zobaczyć swoje prawdziwe imiona i nazwiska.

Real ID i BattleTag to osobne, nieprzecinające się systemy. Założeniem BattleTaga, jest zaoferowanie wszystkich świetnych funkcji Real ID (chat pomiędzy różnymi grami, etc.), przy użyciu anonimowego nicka.

Jak rozumiem, dla niektórych problemem jest fakt wyświetlania przez grę waszych imion i nazwisk i doceniamy taką opinię. Jednak wasze imiona i nazwiska nie są wyświetlane nikomu innemu ani nie stanowią one części systemu BattleTag. Jedyną sytuacją, w której ktoś może zobaczyć wasze prawdziwe imię i nazwisko jest obustronne zaakceptowanie się jako przyjaciele w systemie Real ID.

Naturalnie obecny stan implementacji BattleTagów w becie Diablo III to dopiero pierwsza faza i już teraz zdążyliśmy zebrać sporo waszych opinii, uświadamiających nam szereg problemów. Czekamy na więcej.

Osobiście nigdy nie korzystałem z Real ID, więc trudno mi się wypowiedzieć o jego zaletach i potencjalnych wadach. Jeśli coś tu jeszcze pozostało na rzeczy, walcie śmiało w komentarzach. Sam jestem ciekaw, czy rzeczywiście warto było dodać te BattleTagi, będące w istocie anonimową wersją Real ID.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 27.12.2011 14:23

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.