Diablo3.pl Na Niebiesko: O Becie w Rozmiarach Demo – encyklopedia dla graczy Diablo III
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Na Niebiesko: O Becie w Rozmiarach Demo

RisingRed, również jeden z aktywniejszych fanów na oficjalnych forach Diablo, rzucił pytanie o zaskakujący dla wielu mały rozmiar Bety Diablo 3 i doczekał się odpowiedzi Bashiok'a. Było to tutaj, w wyglądało tak:

Widzieliście co w tym jest? To nawet nie jest beta.
Nie flamuje ani nie trolluje. Naprawdę nie widzę sensu za takim skrawkiem gry do testowania. Co dokładnie będzie można z czymś takim przetestować?

Nie ma PvP. Nie ma Kamieni runicznych. Zwartość zajmie graczom jakąś godzinę na przejście. Jeden Towarzysz, jeden Rzemieślnik. To jest wprowadzająca część gry i jako taka, jest zazwyczaj najbardziej stabilna i dopracowana w jakiejkolwiek grze wideo. Tak, AH, ale AH mieli już w WoW'ie od lat i zupełnie nie widzę powodu dla jego testowania w tym momencie, nie ma przecież RMT AH (na szczęście przynajmniej w becie).

To nie jest beta, to jest demo. Po co więc w ogólne robić beta test?

Testujemy stabilność client'a gry i serwerów. Chcemy się upewnić, że gra działa i że działa dobrze na szerokim wachlarzu konfiguracji sprzętowych, a infrastruktura serwerowa obsługująca Diablo III jest całkowicie nowa, trzeba więc i na tym froncie testować. Całkiem słusznie, rzeczywiście nie specjalnie nam zależy testowaniu związanym z rozgrywką, choć mamy nadzieję na opinie o nowych systemach i ogólnych wrażeniach, co się podoba a co nie, po pierwszych godzinach gry.

Prócz tego... chcieliśmy utrzymać spoilery na koniecznym minimum, a już po po pokonaniu Króla Szkieletów jest ich całkiem sporo. Tutaj więc ucięliśmy.

Dlaczego więc nie wydać "bety" jako publicznego demo, dzięki czemu wszyscy, którzy będą chcieli w grę zagrać, będą mogli sprawdzić, czy im pójdzie.

Ponieważ startujemy z dosłownie "pojedynczym" serwerem to testowania systemu i koniecznością jest utrzymanie go zapełnionym ale nie przepełnionym. Aby to zrobić, uważnie monitorujemy aktywność i rozdajemy dodatkowe klucze, jeśli/kiedy spada.

Nie macie tam laboratoriów QA specjalnie do takich celów? Po prostu wydaje mi się, że wcale nie musicie tej gry testować. Nie potrafię sobie wyobrazić, ile to może trwać, a zbyt długo na pewno nie, jako że nie jesteście nowicjuszami na scenie gier online. Wszystko z tego co jest w D3, było już robione przez Blizzard wcześniej i można to praktycznie nazwać twardą dyscypliną naukową, którą stworzyliście.

Będzie chociaż ta beta otwarta tak jak ta do SC2?

Prawda, mamy ogromną i utalentowaną ekipę QA specjalnie do takich celów, jednak nie ma porównania między nią, a tysiącami graczy młócącymi system naraz. Możemy robić symulacje by sprawdzić, co się zepsuje przy przepełnieniu serwera, nie da się jednak tego porównać do prawdziwych graczy, testujących system.

Potrzebujemy jednak opinii graczy o nowych systemach gry oraz samym wrażeniu z grania w udostępnioną zawartość. Pierwsze godziny są zawsze najistotniejsze dla każdej gry, zdecydowanie więc musimy się upewnić, że zostały one dobrze zrobione.

To będzie najbardziej ograniczona beta w ostatnich latach, a przez świeżość zaplecza systemowego, spodziewamy się, że będzie również najmniej stabilną.

Mam gdzieś co się znajduje w becie, o ile jej cel się sprawdza. Mowa jest o opiniach o systemach rozgrywki, ale są takie systemy, których nawet nie będzie, mówi się o wrażeniach z początkowej rozgrywki, a z tego co rozumiem, powycinano jej elementy.

Na początku każdej gry masz do czynienia z tempem oraz płynnością. Wycinając elementy, które pokażą się w wydaniu premierowym, nie testujesz płynności. 

Niczego nie wycięto. Niektóre systemy i umiejętności się nie odblokują dlatego, że zwyczajnie nie dojdziesz do odpowiednich dla nich etapów lub poziomów, jednak etap od początku aż do walki z Królem Szkieletów, będzie taki, jak przy premierze.

Wyjaśniając więcej, nie ma czegoś takiego jak uniwersalny pakiet serwerów "bnet2", na którym po prostu instalujemy nowe gry. Usługa, na której będzie działać Diablo III jest zupełnie nie przetestowana, co jest głównym celem bety, za którym dalej stoi personalne testowanie sprzętu, systemy patch'ujące (też nowe) oraz opinie z rozgrywki.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 03.08.2011 13:49

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.