Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Niuanse Kopiowania Postaci na PTR, Poziom Potwora vs. iLevel

W poniedziałek, Blizzard sam ze szczegółami opisał nowe serwery PTR Diablo 3 wraz instrukcją, jak się doń dobrać. Zostało jednak jeszcze kilka kwestii do dopowiedzenia/rozjaśnienia, co niniejszym czyni Lylirra:

Jeśli skopiowaliśmy nasze postacie w Piątek, kiedy pojawi się kolejne okno na kopiowanie? Czytałem, że możemy kopiować postaci tylko raz na tydzień, chciałbym jednak prosić, abyście umożliwili kopiowanie dwa razy w tygodniu, cobyśmy mogli testować z innymi rodzajami ekwipunku i buildów. Przedmioty dostępne na serwerze testowym PTR w AH nie są adekwatne do przeprowadzania prawidłowego testowania, więc musiałem kupić przedmioty na serwerze Live, coby testować z nimi różne buildy.

Redukujemy okres resetu pomiędzy kopiowaniem postaci z 7 dni do 72 godzin. Zmiana powinna działać wstecz, co oznacza, że jeśli skopiowałeś swoje postaci w ostatni Poniedziałek, powinieneś móc zrobić to jeszcze raz, jak już ta zmiana zostanie wprowadzona.

Więc ogólnie rzecz biorąc (idąc na przód), jak raz skopiujesz swoje postacie, będziesz mógł to zrobić jeszcze raz po upływie 72 godzin.

I jeszcze, kiedy opcja kopiowania postaci pojawi się ponownie, będziemy musieli skasować obecne postacie na PTR przed kolejnym kopiowanie, czy może obecne zostaną nadpisane tymi kopiowanymi z serwerów Live?

Nie trzeba będzie kasować swoich postaci. System kopiowania nadpisze aktualny zestaw automatycznie. 🙂

Jeszcze jedno, pamiętajcie, że system kopiowania używa "snapshotów" waszych postaci celem kopiowania danych z konta Diablo III na konto PTR. Obecnie, owe "snapshoty" są wykonywane raz na 24 godziny, więc jeśli poczyniliście jakieś zmiany do swoich postaci (np. kupiliście lub sprzedaliście przedmioty) zaraz przed kopiowanie, na PTR, owe zmiany mogą nie zostać wzięte pod uwagę.

Jest to całkiem standardowe rozwiązanie, więc jeśli coś sobie kupiliście i bardzo chcecie to przetestować na PTR, możecie chcieć chwilę zaczekać przed wysłaniem kopii na PTR.

I jeszcze dyskusja orbitująca ogólnie wokół PTR łaty 1.0.5, z naciskiem na RNG oraz relację: poziom potwora vs. poziom przedmiotu:

Czy ktoś może mi wyjaśnić tą zmianę w 1.0.5, nie jestem za bardzo pewien, co ona tak naprawdę implementuje.

Affixy na przedmiotach będą obecnie losować swój poziom na podstawie poziomu zabitego potwora (miast na podstawie poziomu przedmiotu samego w sobie).

Czy to oznacza, że przedmioty z potworów Aktu 1 Inferno (poziom potworów 61) będzie losował statystyki = ilvl 61, nawet jeśli poziom przedmiotu będzie ilvl 62 albo, ilvl 63, czy nawet 58, czy...

Na PTR obecnie jest tak, że poziom przedmiotu zdeterminuje jego bazowy DPS oraz statystyki obrony, a poziom potwora zdeterminuje poziom affixów, jakie będą się na tym przedmiocie losować. Jest jednak od tego wyjątek:

Jeśli poziom przedmiotu jest wyższy niż poziom potwora, z którego wyleciał, affixy będą się losować z poziomu przedmiotu. Uznaliśmy, że ten wyjątek był bardzo ważny, ponieważ gracze farmujący Akt I Inferno bez żadnego poziomu Siły Potworów mogą nadal dostać iLevel 62 oraz 63 z potworów poniżej 63 poziomu i chcieliśmy się upewnić, że te przedmioty nadal będą dobre.

(Edit: Przedmioty Legendarne, przedmioty dostępne u sprzedawców oraz przedmioty wykonane za pomocą rzemiosła u Kowala również są wyjątkiem od tego.)

Chyba ograniczają przedmioty do 58 i wyżej w Inferno.

Tak jest!

Czy Legendarny przedmiot ilvl 61, który wypadnie z potwora o poziomie 63, będzie miał affixy 63 poziomu?

Właśnie rozmawiałam z deweloperami i potwierdzili, że przedmioty Legendarne, przedmioty dostępne u sprzedawców oraz przedmioty wykonane za pomocą rzemiosła u Kowala nie będą dotknięte tą zmianą. Przedmioty Legendarne będą miały te same statystyki w 1.0.5, jak te, które mają teraz w 1.0.4.

Pierścień poziomu 57 wylosował mi się w PTR, czy minimum poziomu 58 nie tyczy się biżuterii?

Pierścienie i amulety powinny nadal podpadać nową regułę "Przedmioty poniżej 58 poziomu nie lecą już w Inferno". Właśnie potwierdziliśmy, że jest to bug i (wydaje mi się), że zostanie już naprawiany przy kolejnej aktualizacji PTR. Jeśli poprawka nie zdąży do PTR, na bank będzie na premierę 1.0.5.

Ludzie od pierwotnej publikacji not do łaty 1.0.5 dopraszają się o te informacje. Mógłbym zalinkować mrowie wątków z ludźmi desperacko dopytującymi się o intencje względem biżuterii 63 poziomu. Ta informacja powinna być jasna już w momencie publikacji not do łaty... Baza graczy tym czasem nie może liczyć na przyznanie się Blizzard do wtopy w tym temacie. Mam tylko nadzieję, że wewnętrznie się czegoś tam nauczyli.

Noty do łat wchodzących na PTR często będą mniej precyzyjne, niż noty publikowane w momencie wejścia łaty na serwery Live. Powodem tego jest fakt pozostawania tej zawartości w fazie deweloperskiej, przez co jej szczegóły nie są zawsze do końca sfinalizowane. Jednak z każdym kolejnym krokiem PTR, noty powinny stawać coraz bardziej szczegółowe i obecne z pewnością zostaną jeszcze poprawione, zanim 1.0.5 trafi do reszty gawiedzi.

A może by tak potwierdzenie, że Legendarne/Zestawy ilvl 61/62/63 oraz plany Kowala są, albo nie są ograniczone do różnych Aktów?

Na SP 1 albo wyższej, wszystko co do tej pory leciało tylko w Akcie III, lub Akcie IV Inferno, będzie teraz lecieć we wszystkich jego aktach (a więc Aktach I - IV).

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 27.09.2012 13:06

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.