Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Obliczenia Żartu Bashioka = Lęki o Rozmiar Gry

W swoich pierwszych postach pośród tej posuchy informacji o Diablo 3, Bash zażartował, że gra będzie wysyłana w paletach 3400 dyskietek 3,5" (1,44MB). Policzyliśmy oczywiście ile to wyjdzie (4760MB...), jednak nie traktowaliśmy tego zbyt poważnie. Po prawdzie, 4760MB to mogą ważyć same przerywniki filmowe w jakości 1080p... No ale, znaleźli się tacy na oficjalnych forach Blizzard'a, których ta Bashiok'owa zagrywka przestraszyła.

Jeśli pomnożyć 1.44 Megabajtów (rozmiar standardowej dyskietki) przez 3400, otrzymujesz 4.9 lub koło 5 Gigabajtów. Może Bashiok przemyca nam informacje o końcowym rozmiarze gry? Jeśli tak, oznaczałoby to dość nikły skok rozmiaru zawartości w stosunku do D2? Większość dzisiejszych RPG'ów jest koło 15-20 GB, miejmy więc nadzieję, że Bash rzucił to tylko jako przypadkową liczbę. Dyskutować.

Po prawdzie, dyski LS-120 miały około 120MB i choć wymagały specjalnego napędu, były zwyczajnymi dyskietkami 3,5". Napędy potrafiły odczytywać oba rodzaje. Udało mi się nawet kiedyś przekonać kilka osób co do ich przydatności kiedy jeszcze pracowałem w CompUSA, za czasów napędów zip, jednak był to okres wzrostu zainteresowania nośnikami CD, więc moje starania miały krótkotrwałe efekty. Nauczka z tego jest taka, że wspomnianą ilość zupełnie zmyśliłem.

Wygląda to na moralnie kontrowersyjną działalmość, Bashiok. Trochę się martwię.

Hah, Mogło tak być.

Odbywało się to przy okazji pytań w rodzaju “Gdzie znajdę napędy do dyskietek?” na co ja odpowiadałem “A tutaj, jednak jeśli weźmiesz napęd LS-120, droższy o jakieś $10, będzie on odczytywał wszystkie twoje obecne dyskietki a będzie można do niego dokupić dyski LS-120, które mieszczą 120MB.”

Jednym z powodów, dla którego zwolniłem się z tej roboty, było to, że jako sprzedawca PC trzeba było wyprowadzać "hat-tricki" na klientach, co polegało na sprzedaniu systemu, gwarancji i kilku wybranych akcesoriów o wyszczególnionych markach. Dostawało się za to pewien rodzaj prowizji. Raz mi się udało coś takiego odstawić i był to ostatni raz.

Zdawałem sobie sprawę, że chodzi tu o interesy, jednak zawsze kończyło się na tym, że mówiłem ludziom "Nie potrzeba ci tego złomu, jeśli rzeczywiście potrzebujesz kabla lub listwy zasilającej kup te, działają równie dobrze." Nie dało rady nabijać tych bonusów nie będąc nieszczerym co do tego, o czym wiedziałem, że jest prawdą. Niektórym się to podobało a niektórych to nie obchodziło. Ja nie mogłem tego zdzierżyć.

Nie mogę się z Bash'em nie zgodzić, tyle, że teraz kiedy robi w "PR", powinien robić dokładnie to, czego tak nie lubił w CompUSA. Odnoszę wrażenie jednak, że pomimo tego, chłopak nie owija nas w jakieś wyjątkowo bawełniane swetry. Zostało mu jeszcze sporo z tego wspomnianego dystansu i całe szczęście.

A mówiąc o zmartwieniach, nie rozumiemy za bardzo jak duże może mieć znaczenie czy trzeba będzie przy instalacji żonglować więcej niż jednym dyskiem. Jak dla nas, mogą nawet wydać grę na CD, tylko podniosłoby to napięcie przy instalacji: "Jeszcze tylko dwa i już! Jeszcze tylko jeden i się zacznie! Ah!"

Przypomnijcie mi ile trzeba było dysków do zainstalowania D2? Przestałem już liczyć ile ma ich WoW.. nie jestem żadnym zielonym yuppie.. Jednak apokalipsa w 2012 będzie bardzo prawdopodobna jeśli Diablo 3 będzie na więcej niż jednym dysku instalacyjnym!

Zero. Ściągamy całość z sieci ftw. Dlaczego są już dwa tematy o tym samym?

No ale, z drugiej strony, czymś się pomartwić zawsze trzeba. Cóż jest przecież bardziej istotnego niż ilość nośników instalacji Diablo 3?

...

3400 x 120MB = 398GB Diablo3... Huh? Kupuję!

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 20.12.2010 12:03

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.