Diablo3.pl Pentagramy, Krzyże, Szatan… – encyklopedia dla graczy Diablo III
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Pentagramy, Krzyże, Szatan…

Fan o nicku "Tums", słusznie zwrócił uwagę na zupełny brak symboli okultystycznych i tych pochodzenia religijnego w ostatnich produkcjach Blizzard'a. Prawdę powiedziawszy, sam nie zwróciłem na to uwagi do tej pory, ale to chyba dlatego że rozchodzi się głównie o świat Warcraft'a i różnice między Warcraft'em III i World of Warcraft. Jednak Tums, martwi się co będzie z tym tematem w Diablo 3. I ja się też martwię.

Nie mam tu zamiaru troll'ować. Kiedy wyszedł wow usunęli praktycznie wszystkie religijne odniesienia. Nie ma krzyży na kaplicach, ołtarz burz nie miał już pentagramu itp.

Diablo 3 POTRZEBUJE tych demonicznych wizualizacji bo dodają one głębi grze, mam nadzieję że jakiś "niebieski" to skomentuje.

Wiele z tego co robimy teraz i robiliśmy przez ostatnie... 8 lat - czy coś koło tego - przy Warcraf'cie III i pierwotnej erze deweloperskiej World of Warcraft, to wkładanie dużej ilości pracy w tworzenie nowych, unikalnych światów. Oznacza to poświęcanie większej ilości czasu na każdy aspekt świata gry. Co to za tajna organizacja? Jaka jest jej historia? Jak wyglądają jej przedstawiciele? Mają jakiś specyficzny akcent? Obnoszą się z jakimś znakiem lub symbolem?

W poprzednich grach było chyba coś takiego: "Ah, to jest demon, Diablo, diabeł, Szatan, satanizm... pentagram!" i nawet jeśli są to oczywiste inspiracje, to co robimy teraz i robiliśmy już od jakiegoś czasu, to rozwój świata gry i tworzenie jego kompletnej wersji. Świat kompletny we wszystkich jego aspektach, nawet tych nie widocznych podczas rozgrywki.

Wydaje mi się, że podobny rodzaj rzeźbienia światów jest widoczny w Warcraf'cie II i III. Jest to ogromne przestrojenie się na tworzenie unikalnych i oddzielnych od naszego światów fantasy.

Bashiok owija w bawełnę. Z tego jak niejasno odpowiedział na pytanie Tums'a, można niestety wywnioskować, że symbolika okultystyczna i religijna, nie zostanie wprowadzona w Diablo 3, lub zostanie zastąpiona przez lokalne (dla Sanktuarium) odpowiedniki. Popieram całą mocą tworzenie nowych światów, w których wszystko trzyma się kupy, od tego gdzie rosną jabłka aż po autora przepisu na lokalny odpowiednik szarlotki. Jednak nie da się zaprzeczyć, że Diablo (już sama nazwa nawet), jest w stu procentach inspirowana "mitologią" chrześcijańską. Zgadzam się z Tums'em, że odniesienia do okultyzmu i religii we wspaniały sposób zwiększają głębię gry i dodają mroku całemu doświadczeniu świata. Ale rozumiem też Blizzard. Minęło sporo czasu od pierwszego Diablo (gdzie najwięcej było omawianych tu odniesień) i 10 lat od Diablo II (gdzie było już tego mniej). Czasy się zmieniły i odbiorca się zmienił. Nie wszystkim już będzie tak łatwo się odnieść do krzyża, natury demonów czy samego diabła lub szatana. Dalej, uniknięcie takich motywów, oszczędza Blizzard'owi niepotrzebnego zamieszania wokół ich tytułu.

W czasach gdzie Harry Potter jest uważany za herezję, aż strach pomyśleć co by było gdyby Diablo pierwsze (z tymi wszystkimi ukrzyżowanymi, pentagramami, opętanymi arcybiskupami i sprofanowanymi kaplicami i ołtarzami, nie mówiąc o palących się odwróconych krucyfiksach) ukazało się dzisiaj z całą machiną marketingową hulającą przy premierze. Ciekawy to temat na dłuższą metę, ale pisanie esejów pozostawię komuś innemu. Znak czasów i tyle.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 12:50

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.