Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Quality Assurance i Beta Praktycznie za Rogiem

Pojawiły się zmartwienia co do wydolności ograniczonej Bety względem wyłapania wszystkich bug'ów i osiągnięcia zadowalającego poziomu stabilności. Spytano się również, czy czasem nie za krótka jest (że tylko do Skeleton Kinga), żeby wyłapać wszystko z późniejszych etapów rozgrywki. Niebiescy jednak nadal mają zaufanie do swojego potężnego działu Quality Assurance i jego zdolności do samodzielnej polerki testowanego produktu. Bashiok i Zarhym tłumaczą, gdzie ten ostatni, prawie zapowiada betę:

Fan #1: Ciekaw jestem. Czy dopuszczenie większej ilości ludzi nie pomogłoby im w tym, tak zwanym teście obciążeniowym?
Tutaj cytat z Bashioka w wątku Bety:

Nie mamy planów co do rozszerzania bety poza walkę ze Skeleton Kingiem. Część zawartości bety, jak na przykład przedmioty, może się zmienić w miarę dostrajania, generalnie jednak beta ma testować kompatybilność systemową (sprawdzić jak client sobie radzi na przeróżnych konfiguracjach sprzętowych) oraz rozgrzać nową infrastrukturę serwerową.

Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że uda nam się zmiażdżyć wszystkie bugi, jednak nasz dział QA jest na tyle duży, że może sobie poradzić z tak masywną produkcją jak World of Warcraft, daje nam to pewność, że uda nam się samodzielnie przetestować i wydać ekstremalnie wysokiej jakości czteroosobową, kooperatywną grę taką, jak Diablo III, bez konieczności otwierania jej całej na publiczne testy.

Fan #2:  Nie muszą testować pod względem obciążenia, muszą powybijać bugi. Jestem przekonany, że do tej pory wypracowali już sobie odpowiednie know-how, pozwalające postawić stabilną infrastrukturę, obsługującą tyle ludzi, ile trzeba.

Fan #1:  Rozumiem. Dlaczego więc tyle zwlekania z betą F&F. Czytałem listy wszystkich znanych bugów  i wydaje się być całkiem sporo pomniejszych tu i ówdzie. Wydaje mi się, że w takim przypadku zaproszenia do zamkniętej bety powinny zacząć krążyć szybciej. Z pewnością podkręciłoby to poziom ekscytacji.
 
1. Zacznij z małą, testową publiką, coby przetestować stabilność.
2. Zbieraj crash i bug raporty; jak najszybciej wprowadzaj poprawki.
3. Wypuść nowe patche aby poczynić najistotniejsze zmiany w małym, testowym środowisku.
4. Dalej testuj stabilność dodają nowe komponenty Battle.netu/infrastruktury.
5. Jeśli wszystko hula niesamowicie gładko po krokach 1-4, zaproś ludzi z publiczności otwierając grodzie powodziowe serwerów, testując ich obciążenie, skupiając się jednocześnie na wrażeniach z rozgrywki/bug raportach.

To bardzo laicki opis, chodzi w nim jednak przede wszystkim o to, że musi powoli wprowadzać coraz więcej ludzi w miarę jak kontynuujemy wypuszczać nowe buildy i pracować nad nowymi funkcjami battle.netu. Jak już środowisko będzie stabilne i większość z głównych funkcji będzie działać, zaczniemy zapraszać masy.

Niedbale by było nie wspomnieć, że absolutnie chcemy by wszyscy mogli grać jak najszybciej się da. Aby jednak do tego doszło, musimy najpierw osiągnąć szczyty jakości zawartości i jej podania. (załóżmy więc nasze mokasyny i zatańczmy, dobrze?) 😉

Zgaduję, że jesteśmy obecnie na czwartym kroku?

W zadzie, tak 🙂 Jesteśmy bardzo blisko! Dobre nowiny.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 20.09.2011 12:18

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

2 komentarze to “Quality Assurance i Beta Praktycznie za Rogiem”

  1. Grzechu says:

    Super nowina na zakończenie ciężkiego dnia pracy.

  2. Rafał says:

    Fajna nowina tylko , że już 20 wrzesień a zapowiadali , że do końca miesiąca beta będzie. Czyli zostało tylko max 10 dni września. Więc to normalne , że już niedługo ją wypuszczą.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.