Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

RMAH Jest LIVE na Amerykach – Reperkusje na Forum

Dom Aukcyjny oparty na prawdziwej walucie oficjalnie ruszył na serwerach Amerykańskich. Oczywiście na tamtejszych forach społecznościowych nagle wszyscy sobie przypomnieli, że RMAH to bardzo, bardzo zły pomysł i trzeba niezwłocznie coś z tym zrobić! Mamy więc tytuły tematów w rodzaju "Occupy RMAH", "Dzięki za dalsze napędzanie tego absurdu", a i są też propozycje karania ludzi, za wystawianie przedmiotów za "zawyżone" ceny. Po kolei. Dwa pierwsze Bashiok, ostatni Zarhym. Occupy RMAH:

To nie jest jakaś tyrada nienawiści w stronę Blizzarda, jestem tu, by wyrazić swoje słuszne zmartwienia wprowadzeniem domu aukcyjnego opartego o prawdziwe pieniądze.

Oto krótka lista żali związanych z RMAH:

1. Nad-inflacja cen.
2. Minimalna cena zbyt wysoka.
3. Blizzard w żaden sposób nie reguluje poziomu inflacji do minimum.
4. Przedmioty za $200+.
5. RMAH przeznaczony jest dla tych, którzy całymi dniami farmują przedmioty tylko po to, by sprzedawać/kupować je na RMAH.
6. Na obecną chwilę, RMAH przeznaczony jest dla bogatych i farciarzy.
7. Śmierć GAH, którą zawdzięczamy migracji większości dobrych przedmiotów na RMAH.
8. Usankcjonowane medium dla farmerów złota/przedmiotów do sprzedaży i monopolizacji RMAH.

Możecie spokojnie dodawać do tej listy więcej (trzymajmy tylko poziom), chciałbym, żeby jakiś niebieski tu się wypowiedział, albo żeby Blizzard w jakiś inny sposób zwrócił na to uwagę. Jestem ogólnie zmartwiony dobrobytem jednej z moich ulubionych serii.

Edit: Sprostowanie - to nie jest petycja za jego usunięciem, chodzi mi tylko o lepszą regulację.
Edit: Cokolwiek, co zostanie przez tutejszych posterów uznane za kolejny problem, z pewnością dodam do listy.

Podpisane przez zmartwionego gracza.

Ceny są kontrolowane przez samych graczy. Naprawdę chcemy uniknąć interwencji, jeśli nie są konieczne. Mamy ustawiony górny limit cenowy, ale zawsze możemy go zmienić jeśli się okaże, że ludzie bardzo chcą sprzedawać za znacznie więcej. Spodziewam się, że ludzie nie będą mieli pojęcia ile ich przedmioty rzeczywiście są warte i z pewnością przez nadchodzące dni i tygodnie zobaczymy sporo szalonych cen i szalonych zakupów.  To jednak tylko moje osobiste zgadywanki.

Dalej mamy "napędzanie absurdu":

To jest rak toczący granie jako takie.
Odeszły dni nagród za poświęcony czas, umiejętności i odrobinę szczęścia. Dzisiaj możesz kupić sobie dobre fanty, abyś mógł... zdobyć osiągnięcia...?

Konsumenci są tak samo winni za kupowanie wszystkiego i czegokolwiek, na co mogą wydać pieniądze.
Szkoda, że tak prestiżowa firma, jak Blizzard nie zajmie tu innego stanowiska biorąc odpowiedzialność za tych zidiociałych konsumentów. Miast tego, robią to samo, co każda inna chciwa korporacja. Wykorzystują tych ludzi.

Więc, co, nie masz czasu bo masz dzieci i pracę? Co to ma ze mną wspólnego? Pracuje i opłacam wszystkie swoje rachunki; potem próbuję szczęścia w RGN. O to w tej grze chodzi. "Nie musisz używać RMAH HURHUWEHUER" Zamknij się. Masz 15 lat, że wypisujesz takie bzdury? Cały rynek poczuł reperkusje tego SZAJSU. Z nikim nie mogę handlować wymiennie, a na stronach domu aukcyjnego spędzam więcej czasu, niż w samej grze.

Żadna firma nie chce niczego z tym zrobić i będzie coraz gorzej.

Naprawdę nie musisz używać AH. Możesz grać tylko z tym, co znajdziesz. Prócz tego, wystawianie fantów na sprzedaż nic nie kosztuje, ale jeśli koncept RMAH zupełnie do ciebie nie trafia, nie ma to raczej znaczenia. Jest to pozbawiony ryzyka sposób na potencjalne zasilenie swojego Battle.net Balance, z którego następnie można skorzystać do kupienia innych przedmiotów. Można nigdy niczego do systemu nie wpłacać i nadal móc handlować na RMAH. Oczywiście ktoś w końcu musi zasilić swoje konto, więc nie wpłacając niczego, masz nadzieję, że wpłacą wszyscy oprócz ciebie.

Osobiście wydaje mi się, że dużo ludzi na dłuższą metę zostanie przy domu aukcyjnym na złocie (na tą chwilę RMAH po prostu kusi), a generalnie grać można i tak ani razu nie patrząc na AH.

I wreszcie, RMAH "centralnie planowany"?

Myślę, że aby ekonomia poprawnie działała (zarówno na GAH, jak i RMAH), powinniście zacząć karać ludzi za wystawianie aukcji ze zbyt dużymi cenami, które nigdy się nie sprzedadzą.

Dzięki temu AH nie byłyby zawalone fatalnymi fantami, wystawianymi za 10 milionów sztuk złota, etc., które nigdy się nie sprzedadzą, na domiar złego mają taką samą minimalną wartość licytacji, jak wykupienia. System, w którym wymagano by procentowego depozytu minimalnej wartości licytacji przy wystawieniu mógłby zadziałać. Depozyt zwracałby się przy sprzedaży, a jeśli aukcja by nie zeszła, złoto z depozytu przepada.

Chciwość w tej grze zabije ekonomię, przedmiotu muszą być z niej wyprowadzane, coby utrzymała się na rozsądnym poziomie.

Nikt nie wyda 200 milionów na jeden przedmiot w grze. Jeśli ludzie wydają 250 dolców na jeden przedmiot w swojej grze, zwariowali; jako ktoś z jednorazowymi zarobkami, nigdy w życiu by nie wydał więcej, niż 50 dolców na wirtualny przedmiot w grze, za którą dałem 120 dolców (CE).

Blizzardzie, błagam, zróbcie z tym coś.

Duane, jeśli rzeczywiście jakaś cena jest twoim zadaniem zbyt wysoka, zdecydowanie powinieneś jej płacić. Rynek będzie napędzany popytem -- nie chcę zabrzmieć jak jakiś uczony ekonomista :p -- który najprawdopodobniej będzie trudny do przewidzenia przez pewien czas, przynajmniej zanim RMAH się trochę nie zestarzeje. Tak czy owak, naprawdę nie powinniśmy dyktować cen.

Jednak twój argument odnośnie zawalania domu aukcyjnego został jak najbardziej odnotowany. Myślę, że większość z tego ma związek z tym, że mamy jeszcze sporo pracy nad ulepszaniem UI domu aukcyjnego oraz jego funkcji wyszukiwania.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 13.06.2012 08:54

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

3 komentarze to “RMAH Jest LIVE na Amerykach – Reperkusje na Forum”

 1. tbc says:

  No cóż, czytając te wypowiedzi graczy mam wrażenie, że należą do ruchu „oburzonych” pikietujących na Wall Street, którzy zupełnie nie rozumieją sedna problemu, nie znają się na ekonomii i winę zrzucają na „korporacje”.
  Po 1. Istnienie RMAH jest pożądane. Dlaczego? Pomimo, że osobiście kupowanie przedmiotów za real $$$ uważam, za cheatowanie i zebranie setu w taki sposób nie sprawiło by mi satysfakcji. ALE… proceder ten istnieje od dawna i są chętni do takich zakupów. A skoro jest popyt to i ZAWSZE będzie podaż. Blizzard może sobie ganiać takich graczy po serwisach aukcyjnych, ale i tak undergroundowy handel będzie istniał, więc zrobili najlepsze co mogli zrobić i wyszli temu na przeciw. Jest popyt? Jest podaż! Proste!
  Po 2. Regulacje – są całkowicie nie potrzebne! Jedyną gwarancją na utrzymanie ekonomii w równowadze jest brak ingerencji. „Niewidzialna ręka” zawsze prowadzi rynek w kierunku równowagi. Jeżeli, ktoś chce wystawiać przedmioty po zawyżonych cenach, to niech sobie wystawia. Konkurencja wymusi na nim obniżkę cen. Tak działa odwieczne prawo rynku;)
  Po 3. Rzeczą absolutnie niedopouszczalną jest, aby Blizzard „przespał” wszelkie dziury w zabezpieczeniach pozwalające na kopiowanie przedmiotów, złota itd. To jest jedyne zagrożenie, które może zachwiać ekonomią.

 2. thibris says:

  Nie rozumiem tego plucia na RMAH. Skoro komuś nie podobają się ceny niech nie kupuje. Nie ma przecież przymusu. Nic się od D2 nie zmieniło w tej kwestii.

  Można grać tylko tym co się wydropi.
  Można się wymieniać sprzętem ze znajomymi i z nieznajomymi.
  Można sprzedawać/kupować sprzęt za wirtualną kasę (d2jsp kiedyś, GAH teraz).
  Można sprzedawać/kupować sprzęt za prawdziwe pieniądze (d2jsp kiedyś, GAH teraz).

  Co komu przeszkadza, że jest po staremu ? No może z tą różnicą, że kokosy zbije na tym Blizzard, a nie jakaś inna firma ? Dzięki temu tylko będzie im się pewnie bardziej chciało rozwijać produkt…

 3. Ankhsu says:

  Szczerze to ciesze sie z tego ze bede mogl sprzedac przedmiot za prawdziwa kase, wiem ze jest masa idiotow ktorzy skusza sie kupic go za $$, gra sie dla przyjemnosci i nikt nie karze wam kupowac na RMAH. Z drugiej strony rozumiem obawy przed duzymi cenami, jednakze nasze narzekania nic tu nie zmienia wiec przestancie marudzic i sciagajcie kase z kogo sie tylko da( oczywiscie po cenach w granicach rozsadku) 🙂

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.