Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Sixen vs. Zarhym: Kolory Hatred/Discipline w Kuli Zasobów Łowcy Demonów

W sumie nie dziwię się, że ktoś zwrócił na to uwagę. Osobiście również nie za bardzo mi pasuje kolorystyka Hatred/Discipline Łowcy Demonów (po prawdzie, to w ogóle mi się też rozdzielenie tej kuli nie specjalnie podoba, jakieś takie bez polotu to jest  - ot, ciach fikuśną metaloplastyką i jest). Głos w tej sprawie zabrał MVP (Most Valuable Player) społeczności StarCraft'a II, Sixen. Odpowiedzi na jego wątpliwości podjął się CM Zarhym i się rozpisał (zresztą, obaj się rozpisali):

Osobiście, nie leży mi Czerwony/Niebieski dla Hatred i Discipline, szczególnie ze względu na to, że zarówno Czerwony jak i Niebieski są już używane dla Żywotności i Many odpowiednio. Proponuję Czarny (Hatred) oraz Biały (Discipline), oddające oba ekstrema spektrum, na czym dokładnie ma polegać dzielony zasób Łowcy Demonów. Hatred brzmi dla mnie jak brawura, zniszczenie i w ogóle Sith, gdzie Discipline ma być zupełnym przeciwieństwem: opanowanie, spokój, czystość i skupienie. Czuję, że Czerń i Biel o wiele lepiej oddałyby te stylizowane na Ying/Yang emocje, niż robi to Czerwień i Niebieski. Może jeśli ludzie mieliby problemu z dostrzeżeniem Czarnej połowy, wokół niej mogłyby latać Białe kule i Czarne kule wokół Białej, co jeszcze bardziej wyostrzyłoby motyw Ying/Yang.

Niektórzy z was mogą powiedzieć, "Sixes, przecież już mamy Biały dla Spirit Mnicha!" Nie zmieniając więcej, proponuję wtenczas użyć Zieleni lub Żółtego (najlepiej Żółtego) dla Spirit Mnicha. Choć rozumiem dlaczego Biały jest najlepszy dla Spirit, w końcu wszyscy sobie wszelakie duchy i inne dusze wyobrażają jako białe twory...W tym wypadku, jeśli Biały musiałby zostać przy Spirit, wtedy Łówca Demonów miałby Czarny i Żółty (nie, nie jestem fanem Steelers'ów), które nadal moim zdaniem lepiej by reprezentowały Hatred i Discipline niż Czerwony i Niebieski. Oczywiście nie jest to problem walący całą rozgrywkę, zwyczajnie wydaje mi się, że te kolorystyczne zmiany lepiej by pasowały do stylu tych zasobów.

(Wsadziłbym to do Forów Klasowych ŁD jeśli nie byłoby tu też mowy o Mnichu.)

---

EDIT: Zostając przy temacie, podoba mi się również pomysł dania WD Zielonego "Mojo" zasobu, coby w ogóle się pozbyć Many. http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/3082213025
Choć w moim pomyśle, jeśli użyjemy Zielonego dla Spirit, Mojo może być Żółte.

---

Tutaj jest kilka przykładów proponowanych przeze mnie kolorów dla zasobu ŁD, za OneTwo:
Oryginał: http://oi51.tinypic.com/5pla8y.jpg
Ciemno-Czerwony / White: http://oi54.tinypic.com/20k8uo3.jpg
Ciemno-Niebieski / White: http://oi54.tinypic.com/2my5286.jpg
Czarny / Biały: http://oi55.tinypic.com/120jzfq.jpg

Decyzja doboru kolorów dla Hatred i Discipline podejmowana była bardzo ostrożnie i po intensywnych obradach. W większości przypadków, sprowadzało się to do tego, co będzie działać i do tego, co nie będzie.

Biały i czarny na przykład, byłyby złe. Jedno przeznaczenie zestawu kolorów to zapewnienie, że element graficzny będzie bardzo czytelny, gdy skupiamy się na świecie gry a nie na UI. Biorąc pod uwagę mroczny klimat Sanktuarium, oraz sposób, w jaki UI się doń wpasowuje, czarny by po prostu zupełnie się nie wyróżniał. Znacznie trudniej by było śledzić swoje Hatred (którym się będziesz zajmować najczęściej), gdy kolorystyka tła jest tak często po mrocznej stronie spektrum kolorów. Tak samo z sugestią białego dla Discipline, która odróżniałaby się w zasadzie tylko względem czerni, nie działałoby to zbyt dobrze.

Hatred dostało głęboką czerwień coby wyraźnie się różniło od Fury Barbarzyńcy, a prócz tego, czerwień jest kolorem gniewu (odnieście się tu do mojego awatara i osobowości). Dolaliśmy też trochę czerni do czerwonego, coby jeszcze dalej wszystko pchnąć ku zestawowi kolorów Łowcy Demonów.

Biorąc pod uwagę, że oba zasoby są wyświetlane w jednej kuli, bardzo jest dla nas istotne, by oba ich kolory efektywnie się sobie przeciwstawiały. W przeciwieństwie do czerwieni, tematycznie pasującej do Hatred, Discipline nie jest konceptem o tak uniwersalnej reprezentacji w kolorze i jako taki, musi być po prostu łatwy w odczycie. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że Discipline różni się od Hatred, jest uczynienie jej koloru przeciwieństwem czerwieni - niebieskim. Można by użyć białego, jednak siła niesionych przezeń wartości mogłaby przeważyć nad czerwonym Hatred (a chcemy by obie te wartości były jak najbliżej siebie) a co więcej, biały nie niesie ze sobą wrażenia przeciwstawienia się kolorowi czerwonemu. Raz jeszcze zmieszaliśmy trochę czerni z niebieskim, coby jeszcze bardziej się w pasować w zestaw kolorów Łowcy Demonów.

Więc Sixen, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe perspektywy i myśl designerską, nadal czujesz, że te zasoby potrzebują przemalowania? Zanim odpowiesz, chciałbym jeszcze zauważyć, że kolory Hatred i Discipline wiążą się tematycznie z wieloma umiejętności Łowcy Demonów. Zobaczysz sporo umiejętności wymagających Hatred o czerwonym zabarwieniu, gdzie umiejętności Discipline będą niebieskie i czasem lekko purpurowe (czystej purpury nie wybrano do kuli zasobów, jako że dzieli ona właściwości z czerwienią).

Czekając na odpowiedź Sixen'a na moje powyższe pytanie, spytam wszystkich pozostałych: czy beta powinna być jeszcze bardzie opóźniona, coby można było dla Sixen'a przerobić kule zasobów i zestawy kolorów dla umiejętności Łowcy Demonów? :p

Ostatecznie, chodzi o to, że łatwo się rzucić na kolor kul zasobów, gapiąc się na nie w artykule, który napisałem, szczególnie, że nie można jeszcze grać i znaleźć sobie czegoś innego do zrzędzenia. Jednak ich kolory, nie zostały wybrane z myślą, że będzie się  na nie cały czas gapić -- wybrano je takimi po to, by łatwo można było nimi zarządzać instynktownie, jednocześnie będąc skupionym na zabijaniu całej masy kolesi!

TLDR:

- Obecne kolory wybrano po to, by łatwo je było odróżnić przy skupieniu się na reszcie świata.
- Czerwień jest kolorem gniewu, idealnym dla uczuć Łowcy Demonów względem jego adwersarzy.
- Niebieski jest kolorem spokoju, odzwierciedlającym Dyscyplinę Łowcy Demonów względem zaawansowanych taktyk i strategii bitewnych.
- Sixen to dziwak. 😀

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 02.09.2011 14:49

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.