Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Świetlik, Intro Klasowe Czarownika PL, Koniec Bety, Nowy TV Spot

Niech żyją święta i nadrabianie zaległości! Dobra, do rzeczy. Po pierwsze, wraz z debiutem intra klasowego Czarownika i jego strony na witrynie promocyjnej "Zapada mrok, rodzą się bohaterowie" pojawiło się również jegomościa opowiadanie wprowadzające, "Świetlik". Po anglicku macie tutaj, a poniżej, jak zwykle, fragment po naszemu:

Musisz mi wybaczyć, albowiem opowieść o czarownicy jest długa, a tylko ja znam tę historię w całości. To moje brzemię. Podobnie jak decyzja, która czeka mnie na końcu. Zakończenie nie stanowi tajemnicy. Przekazywano je z ust do ust, wypisane jest na potrzaskanych głazach i walących się murach, które nas otaczają.

Lecz jeśli chodzi o magię, nic nie jest proste. Możesz mieć pewność, że to, co dane ci było słyszeć bądź widzieć do tej pory, stanowi jedynie część prawdy.

Leżę w lazarecie, a uzdrowiciele zapewniają mnie, że przeżyję. Raczej nie mam za dużo do roboty, więc przypominam sobie wydarzenia ostatnich dni i próbuję znaleźć prawidłowości, które zwiastowały nadejście tej katastrofy. Znam tę dziewczynę lepiej niż ktokolwiek inny, lepiej niż ona sama, choć nigdy by się do tego nie przyznała. Możliwe, że jest najpotężniejszym magiem naszych czasów. Ma czyste serce i pragnie jedynie dobra, ale cechuje ją nierozwaga i przekonanie o własnej niezniszczalności typowe dla młodych, błyskotliwych umysłów. Nie ma zasady, której by nie złamała. Ani zakazu, któremu by się nie sprzeciwiła. Tak było, odkąd spotkałem ją po raz pierwszy wiele lat temu.

Tamten dzień przypominał każdy inny... Czytaj Dalej.

Intro klasowe Czarownika z narracją po naszemu:

Jest nowy telewizyjny spot reklamowy Diablo 3 i kilka nowych ujęć z czekających nas przerywników filmowych (khorba był oczywiście pierwszy):

Beta Diablo 3 się wzięła i oficjalnie zakończyła. Między innymi z tej okazji, Jay Wilson odpowiedział na kilka pytań serwisu Gameplanet NZ (całość jest obszerna, a roboty innej dużo, więc tłumaczę tylko te pytania, które bezpośrednio donoszą się do bety):

Gameplanet: Jakie wnioski wyciągnęliście z bety?

Jay Wilson: Gra nie była wystarczająco trudna. Mieliśmy nawet takie podejście, że "nie, gra zdecydowanie jest wystarczająco trudna!" ponieważ Akt pierwszy traktujemy jak tutorial. Dostaliśmy jednak sporo opinii - wystarczająco dużo opinii z wystarczająco wielu źródeł - i stwierdziliśmy, "OK, nawet jak na tutorial jest za łatwo." To był więc istotny wniosek.

Sporo też się nauczyliśmy o kwestiach bezpieczeństwa, których zbadanie również było jednym z założeń bety. Nasz infrastruktura też sporo nam powiedziała - infrastruktura sprzętowa, w sensie.

Reszta to już pojedyncze błahostki w porównaniu z tym, co wymieniłem i trudno mi je sobie teraz przypomnieć. Dostajemy masę opinii i raportów, jednak zazwyczaj nie są to rzeczy, które mogę od ręki przywołać.

Gameplanet: W jaki sposób ekstrapolujecie krzywą poziomu trudności dla reszty gry z czegoś takiego, jak beta?

Wilson: Poziom trudności ma dwa aspekty. Pierwszym są zdolności gracza, a drugim są zdolności potworów. Trzeba więc dokonać kategoryzacji tych zdolności: [te kategorię] są teraz bardzo wyraźne w naszym systemie umiejętności. Kiedy trzeba zacząć wprowadzać główne umiejętności do spamowania? Kiedy wprowadzić umiejętności zadające obrażenia w strefie? Kiedy wprowadzić modyfikatory poruszania się postaci? Kiedy mają się pojawić umiejętności defensywne? Kiedy wreszcie mają się pojawić umiejętności, które nazywamy trzeciorzędowymi, takie jak aury i okrzyki?

[Rozchodzi się o to] by odpowiednio zarządzać mentalną przepustowością gracza. Teraz te rzeczy im działają, ale co jakiś czas dochodzi coś nowego, czego trzeba się nauczyć. W zasadzie zgadujesz: gdzie jest odpowiedni moment na odblokowanie tych rzeczy? I umieszczasz je tam, gdzie zdaje ci się, że być powinny.

To samo robimy z przedmiotami: w przeciwieństwie do Diablo II, które z miejsca daje dostęp do wszystkiego, my się trochę wstrzymujemy, przez co mija trochę czasu, zanim będziesz mógł przywdziać taki na przykład hełm. Minie chwila, zanim założysz pierścień. Nie jestem pewien, czy amulety się nawet w becie pojawiały, jako że są niedostępne dla postaci poniżej 14 poziomu.

Po stronie potworów, robimy to samo. Mamy taką wielką listę kategorii tego, co potwory potrafią robić. Mamy mocno-bijące - potwory, które zadają bardzo dużo obrażeń. Są twarde potwory, szybkie potwory, są też takie, które nazywam pszczelimi ulami, działające w zasadzie jak pszywoływacze - produkując [inne] potwory. Są potwory zadające obrażenia AoE, które same w sobie mają siedem subkategorii AoE: bezpośrednie AoE nie jest tak efektywne jak zasięgowe AoE; okrągłe AoE jest potężniejsze niż AoE zadawane w linii prostej.

Ponownie zgadujemy, gdzie to wszystko powinno się w grze pojawić, a kiedy po podjęciu tych decyzji, grając okazuje się, że wszystkie były błędne, zaczynasz proces od nowa.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 02.05.2012 09:12

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

4 komentarze to “Świetlik, Intro Klasowe Czarownika PL, Koniec Bety, Nowy TV Spot”

 1. Aser says:

  http://www.youtube.com/watch?v=Eobmq3v7rSs&feature=g-all-u

  Gorąco polecam… w oczekiwaniu na Full ver. 😉

 2. MnM says:

  Jak uslyszalem polski glos czarodziejki (tak czarodziejki a nie jakiejs **** czarownicy) to sie zaczalem zastanawiac czy sobie nie kupic wersji eng. CO TO K***** JEST?

 3. ktoś says:

  Śmiech jak stara baba, jak coś mówi to przejściami jest okej.Trochę dziwne…

 4. Afghani says:

  „działające w zasadzie jak pszywoływacze” – błagam Iskariota, popraw to, bo tak kłuje w oczy, że mam ochotę je sobie wydrapać 😛

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.