Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

„Ultimate Anti-Hack Guide” – Post Fana z Oficjalnych Forów

Rzadko kiedy tłumaczymy posty fanów nie jako kontekst do następującej po nich wypowiedzi Niebieskich. Tym razem jednak, w świetle powszechnych problemów z bezpieczeństwem na kontach Battle.net i wciąż zachodzących włamów na profile graczy Diablo 3, prezentujemy przygotowany przez niejakiego UnderPowereda poradnik anty-włamowy. Jego szczegółowe opisy większości znanych metod łamania zabezpieczeń oraz sugestie prewencji, mogą okazać się niezastąpione dla tych z was, którzy nie są do końca pewni szczelności swoich systemów bezpieczeństwa. Enjoy!

To będzie dokładnie to, co w tytule 🙂 Enjoy, wrzucam na początek tutaj, bo jestem w Aus.

Okej ludziska, martwiliście się kiedyś, że szczelność waszego komputera może zostać złamana przez .Trojan BackDoor, albo nawet przez .CrypticTrojanHorde, czy jeszcze lepiej, naszego największego wroga - Key Loggera, albo nawet poprzez exploity gnieżdżące się w naszych własnych systemach Operacyjnych? Przedstawię wam kilka sposobów na zabezpieczenie się przed takimi ewentualnościami. Choć NIE GWARANTUJĘ, że moje metody w 100% was zabezpieczą, z pewnością pozwolą uniknąć takich procederów w najbliższej przyszłości.

Na początek wyjaśnię, co każdy z tych wirusów/programów robi na waszym komputerze po infekcji:

KońTrojański (Trojan Horde): Koń trojański to zdalne narzędzie administracyjne wykorzystywane do uzyskania niepożądanego dostępu do cudzego komputera, bez wiedzy właściciela. W większości przypadków, jeśli masz zainstalowanego Antywirusa, program automatycznie wyeliminuje infekujące pliki, uniemożliwiając atak.

CrypticTrojanHorse: Dokładnie to samo co wyżej, z wyjątkiem tego, że ktoś poświęcił dużo czasu na zakamuflowanie wirusa w jakimś pliku (np.: .Jar, .JPEG albo .EXE) jednocześnie go szyfrując, przez co żaden Antywirus go nie wykryje, jednak wszystkie systemy antywirusowe są różne i jeden z nich mógł już wcześniej gdzieś wykryć zaszyfrowane pliki wirusa.

Keylogger: Dokładnie to, co sugeruje nazwa. Program zapisuje wszystkie wciśnięte przez ciebie klawisze na klawiaturze i wysyła taki raport do swojego właściciela (zazwyczaj poprzez FTP: .txt), który może wykorzystać pozyskane dane do nielegalnych celów.

Exploity Systemów Operacyjnych: Wszystkie systemy operacyjne mają bugi i luki. Nie ma znaczenia, czy jest to OSx, Windows, Linux, czy Ubuntu. Jeśli komuś naprawdę zależy do dobrania się do twojego komputera, może to zrobić za pomocą wykorzystania tych właśnie luk w twoim systemie operacyjnym. Najpierw wykradają twój adres IP (000.000.000 <- przykład) wykorzystując do tego fałszywą stronę internetową wywąchującą adresy IP, po czym resztę robią ręcznie, lub przy pomocy specjalistycznego oprogramowania skanującego system w poszukiwaniu luk.

A teraz najlepsze 🙂

Prześledź poniższe proste kroki aby pomóc sobie w prewencji Wirusów i włamów. Mają one na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa twojego komputera do ekstremum, jeśli nie do końca ufasz Authenticatorom Blizzarda (mobilnym i tokenowym).

Zacznij do świeżej instalacji swojego systemu operacyjnego i posłuż się poniższymi radami. Używaj tylko jednego z wymienionych programów dla każdej sekcji bezpieczeństwa, jako że dublowanie oprogramowania zabezpieczającego generuje między nimi konflikty.

Antywirus:
Osobiście ufam AVG jako mojemu głównemu narzędziu skanującemu w poszukiwaniu wirusów oraz obrońcy przeciw wszystkiemu. Jeśli wolisz coś innego, możesz śmiało z tego skorzystać, jednak nie zalecam niczego, prócz AVG.

AVG systemu x32 Bit: http://filehippo.com/download_avg_antivirus_32/
AVG systemy x64 Bit: http://filehippo.com/download_avg_antivirus_64/

Anty-Malware:
Ufam oprogramowaniu właśnie tego producenta i wykonuje ono swoje zadanie celująco. Jeśli masz tu coś innego, możesz śmiało z tego korzystać.

MalwareBytes Anti-Malware: http://filehippo.com/download_malwarebytes_anti_malware

Anty-Spyware:
Osobiście nie korzystam z tego programu, ale ufam jego producentowi - AVG.

AVG-AntiSpyware: http://filehippo.com/download_avg_antispyware/
SpyBot Search and Destroy: http://filehippo.com/download_spybot_search_destroy/

Anty-Keylogger:
To jest produkt płatny, jeśli jednak wiesz, co to .Torrent, to już pewnie kumasz, co jest pięć. Jeśli jednak ci się spodoba, koniecznie wysupłaj nań kilka groszy.

KeyScrambler QFX: http://www.qfxsoftware.com/

Virtual Sandbox:
Virtual Sandboxing to coś w rodzaju wirtualnego komputera. Jeśli nie ufasz jakiemuś plikowi, odpal go w Sandboxie coby się upewnić, że nie kryje w sobie żadnego złośliwego oprogramowania, czy wirusów.

Sandboxie: http://filehippo.com/download_sandboxie/

Szyfrowanie HDD:
TrueCrypt to jedyne co mogę zasugerować do pełnego i bezpiecznego szyfrowania dysków twardych. Nie mam obecnie tutoriala do nauki jego obsługi, zalecam jednak pełne szyfrowanie swojej partycji i dysku systemowego. Po szyfrowaniu, przy uruchamianiu komputera będzie trzeba wprowadzić hasło, aby uzyskać dostęp do systemu operacyjnego. [tutaj uwaga: TrueCrypt choć bezpieczny jak mało co, znacząco wpływa na wydajność systemu operacyjnego, głównie za sprawą szyfrowania samego w sobie - przyp. red.]

TrueCrypt: http://filehippo.com/download_truecrypt/

Skanery Linków:
Jeśli nie jesteś pewien co do pliku, który otrzymałeś lub pobrałeś, może go sprawdzić za pomocą tego narzędzia dostępnego online. Bajer skanuje plik po przesłaniu na serwer i podaje listę definicji odkrytych w pliku. Nie ufam niczemu powyżej 7%. Najprawdopodobniej taki plik ma w sobie tyle tałatajstwa, że nawet nie ma co próbować go otwierać.

Virus Total: www.virustotal.com/

Arcagnion: To naprawdę niezły wątek UnderPowered. Świetna robota!

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 20.06.2012 12:15

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Jeden komentarz to “„Ultimate Anti-Hack Guide” – Post Fana z Oficjalnych Forów”

  1. Aksha says:

    Cool.:) Bardzo przydatny wpis. Dzieki Iskariota!

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.