Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Więcej o PvP – Kontrowersje

Zaczęło się od niewinnej wymiany Tweetów na kanale Bashioka:

Planujecie duele PVP na premierę? [email protected]webbt01

Zostaną dodane w patchu. Więcej na ten temat tutaj: http://t.co/vxebPQtH [email protected]Bashiok

Klawo, dzięki ziom. Chodziło mi jednak o to, czy będzie to system PVP w rodzaju tego z WoWa /duel. Coś, co zastąpi walki między graczami, zanim system aren ruszy. [email protected]webbt01

Nie, nie planujemy dueli [email protected]Bashiok

No i zaczęło się na oficjalnych forach:

Więc co, w ogóle nie ma planów na duele? Wydawało mi się, że Jay jakiś czas temu powiedział, że Blizzard planował implementację dueli w takiej, czy innej formie, razem ze śmiertelnymi duelami hardcore.

Czy to znaczy, że zupełnie z tego zrezygnowali? Czy może w patchu dopiero? W dodatku może?

Duele jak mało co zachęcają do powrotu do gry, a śmiertelne walki hardcore jeszcze więcej! Prosimy, weźcie pod uwagę wprowadzenie dueli na jakimś etapie życia D3!

Ta osoba pytała się o to, czy moglibyśmy na szybko zaimplementować duele, coby ludzie mieli co robić przed patchem PvP. No i powiedziałem 'nie planujemy dueli', co poza kontekstem może rzeczywiście zwieść na manowce. Powinienem powiedzieć 'nie planujemy żadnego PvP przez patchem PvP'.

Pozostajemy otwarci na pomysł własnych meczów PvP, który pozowliłby na duele na arenach. Na sporo trzeba się zdecydować, zanim w ogóle do tego dojdziemy, jedna z perspektywy filozofii designu, nie mamy nic przeciwko potyczkom treningowym czy innymi własnym meczom (1v4?), oczywiście o ile nie można ich używać do progresji. Wszystko sprowadza się do implementacji oraz tego, co uda nam się z tym zrobić w rozsądnym czasie.

Będąc przy temacie, warto chyba wszystkim przypomnieć, że zmierzamy do bardzo luźnego PvP, nastawionego na zabawę. Wyobraźcie sobie kliknięcie przycisku, natychmiastowe zestawienie z inną drużyną o podobnych umiejętnościach i sprzęcie, po czym bez znaczenia czy wygracie, czy nie (choć wygrywając nabieracie tempa) bierzecie udział w osobistym systemie progresji, który wzbogaca cię o pewne kosmetyczne atrybuty. Nie będzie ladderów ani lig, nie zamierzamy eksponować rankingów poszczególnych drużyn i raczej będzie niczego poza typowym podsumowaniem wygranych i przegranych, pozwalającym śledzić swoją wydajność etc. etc. etc. Każdy, kto próbował PvP na BlizzConie wie, że Diablo III pod tym względem wymiata, spotkałem się jednak z ludźmi, którzy upatrują w tym eSportu, jednak zapewniam, że do tego nie zmierzamy - ze względu na nasze założenia względem rozgrywki single player/co-op.

Z tego też powodu, własne mecze mogą niektórych poddenerwować, ponieważ dzięki temu, tworząc własne gry gracze będą mogli próbować wytworzyć system z wyższym poziomem współzawodnictwa. Nie mówiąc o tym, że pojawią się narzekania co do braku balansu w ich pojedynkach 1v1. Gry coś takiego się zacznie, z miejsca mamy żądania kompromisów na PvE, "potrzebuję więcej mobilności/dps/stunów", separacji systemów z różnymi umiejętnościami i tak dalej i tak dalej. Wydaje mi się, że jeśli istnieje jeden jedyny dobry argument przeciwko duelom i własnym tworzeniu rozgrywek PvP, to będzie nim społeczność graczy sama w sobie. 🙂

uhh, nadal nie kumam. Jeśli osobno zrównoważycie PvP i PvE, nie doszłoby między nimi do konfliktów.

Pomijając fundamentalne problemy z doświadczeniem użytkownika, które niewątpliwie by się pojawiły i których zdecydowanie się wystrzegamy, proszenie nas o zaprojektowanie, zrównoważenie i utrzymywanie dwóch osobnych gier, nie jest za bardzo rozsądne.

Dlaczego więc tyle trwa implementacja, skoro nie będzie to nic głęboko związanego z sercem mechaniki gry?

Skąd wiesz, jak długo nam to zajmie? Jay mówi, że będzie w tym roku, a wszyscy od razu myślą - Grudzień?

Dzięki za rozświetlające odpowiedzi!
Martwi mnie ostre kolejkowanie graczy z podobnym sprzętem i umiejętnościami na arenach.

Nie zrozum mnie źle, uważam to za świetny pomysł, jednak czasami w Diablo II, nie mieliście ochoty wbić się do publicznych gier duelowych, coby zmiażdżyć tych ze słabszym sprzętem i umiejętnościami za pomocą swoich dopiero co znalezionych lub wykonanych boskich przedmiotów, demonstrując swoją dominację? Jeśli wszyscy, z którymi będziesz się bił, zawsze będą dostosowani do twojego obecnego sprzętu, może nie być zbyt dużo inicjatywy do znajdywania lepszego, bo przecież jeśli znajdziesz Siłę Wiatru, wzrastają szanse na spotkanie innych z Siłą Wiatru.

Edit:
I jeszcze jedno moje zmartwienie, co się dzieje, jeśli jakiś gracz zbierze szalone ilości boskiego sprzętu, z umiejętnościami na podobnym poziomie. Czy znalezienie ekipy do walki nie zajmie mu całej wieczności?

W League of Legends, jeśli masz ranking 2500+, czekanie na przeciwników może trwać nawet 60+ minut.

Dzięki!

W zrównoważonym systemie (i jeśli poprawnie będziemy was dobierać), wygrywać będziesz 50% rozgrywek i przegrywać w drugiej ich połowie. Oczywiście super jest wygrywać, jednak by ktoś wygrać mógł, inny musi polec. Frajda polega na dobieraniu ludzi tak fair, jak się da, po czym sprostać postawionemu przed nami wyzwaniu. Pewnie, sporo jest też frajdy z bycia wypasionym dominatorem, jednak dla większości ludzi wieje od tego na dłuższą metę nudą i nie będzie im się chciało dalej grać, skoro wyzwań przed nimi brak.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 30.04.2012 14:04

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

6 komentarzy to “Więcej o PvP – Kontrowersje”

 1. Wołomiej says:

  Piepszyc LOL’a, gra dla ludzi o miedzianych nerwach, Die Die Die!, What blizzard gave, blizzard will take ! 😀
  D3 is coming !

 2. ktoś says:

  Miedziane nerwy to jakie ? 🙂 lepsze to od stali ? bo się nie orientuje 🙂

 3. KERMIz says:

  Bashiok pieprzy jak zawsze. Blizzard znowu lepiej wie co będzie dla mnie dobre w PvP. A ja w dupie mam ten cały system matchmakingu, wolałbym listę gier PvP z opisem jakich graczy mogę tam zastać. Nie chcę żeby system decydował za mnie z kim mam walczyć :/.

 4. Aeng says:

  Przeczytałem wszystko o PVP w Diablo III i powiem krótko: Nie podoba mi się !!!!
  To ja chciałbym mieć możliwość dobierania sobie przeciwników, a nie czekać na łaskawość systemu. Odpada tu możliwość pojedynkowania się ze znajomymi, którzy mogą mieć zupełnie inny poziom niż ja. Nie chcę zdobywać poprzez wygrywanie PVP żadnych atrybutów czy poziomów w rankingu. Ja chcę tylko dobrej zabawy. Blizzard powinien popatrzeć jak zrobili to inni. Dobrym przykładem jest tu gra Metin2, gdzie PVP jest naprawdę dobrze zrobione i przemyślane. Za takie PVP jak mi proponują to ja dziękuję. 🙁

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.