Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Zegary Enrage, Sharpshooter Bug, Armory, Szykują Się Pozwy we Francji

Po pierwsze, pojawiło się kilka Niebieskich odpowiedzi na tematy od zegarów Enrage, przez problemy z umiejętnością Sharpshooter oraz spodziewanej daty implementacji podglądu profili graczy, czyli odpowiednika WoWego Armory. Więc co się dzieje z tymi zegarami Enrage (ktoś tu się pogubił w budowanym przez siebie ciągu logicznym...):

Zmiana w dropach fantów sygnalizuje filozoficzne przesunięcie ze kondygnacyjnego systemu progresji-nagrody na system wydajności-nagrody. Wcześniej fanty były determinowane szczeblem, do którego się doszło. Z nowym systemem z 1.0.3 założenie jest takie, że gracze powinni mieć teraz więcej możliwości wyboru i będą się starali osiągać kompromisy między czasem, naprawą, kosztami w złocie, ryzykiem i nagrodą. Diablo 3 staje się przez to w mniejszym stopniu grą "raidową" w rozumieniu WoWa, a bardziej grą "farmową", którą w założeniu być miała.

Jeśli jednak ludzie mają do czynienia z zegarami enrage na grupach elitarnych potworów, cały czas giną, biegają w tę i z powrotem, bawiąc się w latawce jak szaleni i generalnie większość czasu spędzają na powaleniu każdej zgrai. Dlaczego więc karać ich za to zegarami enrage? Koszty już tam przecież są.

Zegar enrage NIE JEST spójny z systemem wydajności-nagrody. Nie rozchodzi się już o uniemożliwianie progresji, ale o dawanie wyborów względem tej wydajności.

Bashiok: Myślę, że w zasadzie się z tobą zgadzamy i uważamy, że usunięcie zegarów enrage jest w przyszłości całkiem możliwe. Nie zamierzamy jednak wprowadzać tej zmiany razem z kolejną łatą. Chcemy najpierw zobaczyć, jak się będą sprawowały zmiany w dropach z 1.0.3, przekonać się, jak reszta zmian będzie wpływała na siebie nawzajem i wtedy podjąć decyzję, czy chcemy i możemy coś z tym dalej robić w kolejnych łatach.

Kiedy będzie to Armory?

RMAH jest fajne i w ogóle, choć bardziej czekam na PvP, ale, um, kiedy pojawi się funkcja profili graczy?

O ile Blizz już czegoś w tym temacie nie ogłosił, jeśli tak, mój błąd.

Lylirra: Niczego nie przegapiłeś. 🙂

Nie ma ustalonej daty, obecnie jednak spodziewamy się wprowadzenia profilów postaci pod koniec tego/na początku przyszłego miesiąca. Ten przedział czasowy nie jest jednak wyryty w kamieniu.

No i co z tym Sharpshooterem:

Pierwsze co zauważyłem tyczy się Łowców Demonów. Obecnie kiedy się teleportujesz (do miasta albo nowej lokacji, w rodzaju Royal Crypts czy Skeleton Kinga), twój Sharpshooter się resetuje. Nie jest to nic WIELKIEGO, ale o wygodzie nie można mówić.

Lylirra: Sharpshooter resetuje się obecnie nie tylko po teleportacji, ale również podczas przemieszczania przedmiotów w ekwipunku. To jest bug (niezamierzona zmiana).

Znerfowali Evasive Fire... Teraz strzela tylko w linii prostej, zamiast stożka.

Lylirra: Aby Evasive Fire strzelał w stożku, trzeba mu runy (Covering Fire). Ma też bardzo mały i wąski zasięg, w którym wyszukuje celów po wystrzale, jest on nawet ekstremalnie wąski. Jednak w większości przypadków, domyślna umiejętność i większość jej runicznych wariantów działa i zawsze działała w linii prostej.

Tak działa od premiery gry i nie wprowadziliśmy żadnych zmian do tej umiejętności ani jej run, które mogłyby wpłynąć na jej sposób strzelania.

I po drugie, tym razem we Francji, zdegustowanie jakością funkcjonowania serwerów Diablo 3 zapowiada podjęcie kroków prawnych względem Blizzard Entertainment. Cytujemy za MortusMoxem, streszczającym francuskojęzyczny artykuł dla serwisu diablo.incgamers:

We Francji, bardzo poważna organizacja "UFC Que Choisir" (skupiona na ochronie praw konsumentów produktów wszelakich) otrzymała ponad 1500 zażaleń w ciągu 4 dni od graczy skarżących się na problemy z połączeniem, prosząc Blizzard Entertainment na opracowanie permanentnego rozwiązania w ciągu 15 dni oraz kompletne i jasne przedstawienie wszystkich problemów, na jakie w tym czasie firma natrafi.

Wystosowano również żądanie rekompensaty dla graczy, którym owe problemy mogły spowodować dodatkowe trudności. Co więcej, już bardziej oficjalnie i szerzej traktując temat, organizacja wystąpiła do DGCCRF [organizacji monitorującej rynek pod względem oszustw i nadużyć - przyp. red.] o bliższe przyjrzenie się grom z zabezpieczeniami DRM online-only, ze zwróceniem uwagi na sposób ich działania, także pod względem ekonomicznym. Ogólnie zdanie jest takie, iż błędem jest zakładać, że cały naród (przynajmniej sama Francja) ma na całym swoim terytorium równej jakości połączenia z internetem, przez co gry online-only krzywdzą niektórych (większość?) konsumentów (a ich właśnie mają bronić).

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 14.06.2012 13:28

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Jeden komentarz to “Zegary Enrage, Sharpshooter Bug, Armory, Szykują Się Pozwy we Francji”

  1. L says:

    Nie ma to jak kupić grę za 190 zł i być królikiem doświadczalnym do czasu udoskonalenia całości…

    Z tego, co wiem, łącza we Francji nie są wcale takie słabe, więc argument trochę kiepski. Ale z drugiej strony może także sugerować, że nie do końca Blizzard jest winnym problemów z połączeniami.

    Mimo wszystko Blizzardowi należą się pochwały za działania. Do tej pory niespotykane było, żeby tak mozolnie chcieć poprawiać błędy i w miarę na bieżąco wydawać patche i hotfixy. Pod tym względem są wzorem do naśladowania.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.