Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?

padli (The Fallen Ones) stanowią unikalny szczep demonicznego pochodzenia, jeden z niewielu, których istnienie mogłem z przekonaniem zweryfikować ze źródeł innych niż starożytne księgi Vizjerei, które są w moim posiadaniu. (Okoliczności, w których owe księgi trafiły w moje posiadanie, z konieczności, pozostaną tajemnicą).

Moi czytelnicy zapewne zdają sobie sprawę, iż wczesne pisma Vizjerei rzadko orzekają więcej niż egoistyczną propagandę, mającą na celu wybielenie niecnych czynów klanu magów. Dla przykładu, dzisiaj już wiemy, że Ludzie-Kozły, byli niezamierzonymi ludzkimi ofiarami dawnego wewnętrznego konfliktu Vizjerei (dla dokładniejszych informacji o tragicznej historii khazra, patrz wpis 009), gdzie ich starożytne teksty chcą nas przekonać, iż byli oni tak naprawdę demonami – lejtnantami i sługami samego Baal’a!

W tym jednak przypadku, dzięki skrzętnemu porównaniu licznych manuskryptów znajdujących się w moim pokaźnym zbiorze, udało mi się stwierdzić z pełnym przekonaniem, że opis stworzeń znanych jako Upadli, w wersji Vizjerei jest faktycznie poprawny.

Cytując wolumen piąty, Demonicus de Zoltun Kulle:

Upadli (Nanus Improbus)

Choć trudno w to uwierzyć, Upadli byli niegdyś wysokimi demonami Gorejących Piekieł. Służyli jako wykonawcy woli Azmodana, dokonując czynów, których on sam nie mógł lub nie chciał się podjąć. Stanowili instrumenty Azmodana w jego pierwszej, nieudanej próbie uzurpacji władzy z pod rąk Diablo i jego braci i po tejże próbie, trafili pod pełen rozmiar gniewu Diablo. Zostali wypaczeni do małych, pokracznych diablątek w przeciwieństwie do ich dawnych potężnych form. Co więcej, jeśli oczekiwali przywrócenia do dawnych kształtów z rąk Azmodana, ich antycypacje były błędne. Wściekły Azmodan obarczył ich odpowiedzialnością za kontynuację rządów Pierwotnych Złych (Prime Evlis) i tak też pozostawił Upadłych w ich nowych karykaturalnych ciałach, zabawiających go w swej żałosności przez całą wieczność. Klęska jego niedomagających teraz sług, zapewniła Azmodanowi informację, której potrzebował do zdetronizowania Diablo i jego braci z powodzeniem – wydarzenia znanego teraz jako „Mroczna Banicja” (Dark Exile) – jednak fakt ten, w żaden sposób nie zmiękczył jego woli na rzecz Upadłych.

Znane z zajadłości, potrafiące zrównać śpiącą wioskę z ziemią w ciągu minut, po wypuszczeniu na nasz świat przez Azmodana, te pokraczne czarty przemierzają ziemię w głodnych świeżego ciała rojach, podobnych do szarańczy. Jak na małe w swych rozmiarach i małpowate w sylwetce kreatury, posiadają zadziwiającą siłę i nadnaturalną zwinność. Prócz ucztowania na ludzkim mięsie, jedyne co sprawia przyjemność tym potwornościom to rozmnażanie; stąd też tendencja do spotykania ich w znacznych ilościowo bandach.

Jednak z powodu małych rozmiarów, tchórzostwo zdaje się być naczelną charakterystyką tego gatunku. Szybko wycofują się gdy są świadkiem śmierci w walce jednego ze swoich braci.

Upadli nie demonstrują żadnej tendencji do jakiejkolwiek znaczącej organizacji, poza predyspozycjami do formowania rojów. Szczęście to dla ludzkości, gdyż z powodu ich ilości, zorganizowana grupa tych stworzeń bez problemów opanowałaby małe miasto.

Przez dalsze badania, udało mi się wyszczególnić pięć odrębnych odmian Upadłych:

  • Impy (Imps) – Stanowią najczęściej spotykaną rodzinę z demonicznych Upadłych. Stereotypowe z wyglądu i zachowania: małe, czerwone, w gromadach, krwiożercze i tchórzliwe.
  • Szamani (Shaman) – Upadli szamańscy kapłani, przewodzący całym obozom. Dotarły mnie również pogłoski o umiejętności wskrzeszania zmarłych Impów!
  • Opętany (Lunatic) – Te rozwścieczone, obrzmiałe Upadłe kreatury są napuchnięte zdaje się, prawie do momentu pęknięcia. Wrażenie słuszne z powodu sposobu jaki dopadają swoich ofiar: gonią póki nieszczęśnik nie może już uciekać i następnie dźgają się sztyletem aż do okrutnej eksplozji. Zaprawdę, bardziej trafnego określenia na te szaleństwa nie dało się znaleźć.
  • Nadzorca (Overseer) – Rykiem i małpim podskakiwaniem, Upadli nadzorcy wpędzają swych pomniejszych braci w szał bitewny. Nadzorca w bandzie Upadłych stanowi znaczne niebezpieczeństwo z powodu strachu jaki wzbudza w swych pokracznych podwładnych. Tchórzostwo cechujące Impy, znika w obawie przed karą ze strony Nadzorcy.
  • Ogary (Hounds) – Wykorzystywane jako zwierzęta strażnicze, pociągowe a nawet jako jedzenie dla ich demonicznych właścicieli, te łkające abominacje są dość częstym widokiem w bandach Upadłych. Lojalność Upadłych Ogarów jest absolutna i pozostają one wierne swym panom, bez znaczenia na to jak bardzo są przez nich katowane.

Podejrzewam jeszcze istnienie co najmniej dwóch odmian Upadłych, jednak nim ujawnię kompletną teorię na temat struktury tego diabelskiego gatunku, dalsze badania są koniecznością.

O autorze.

Abd al-Hazir jest cenionym dżentelmenem, historykiem oraz uczonym. Ostatnio podjął się niespotykanego zadania: zbadania, klasyfikacji i złożenia w całość, informacji o unikalnych miejscach i istotach zamieszkujących nasz świat

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 22.11.2010 18:47
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.