Gry dla dzieci

Czy Gran Turismo Sport trafi na PC? Twórcy odpowiadają

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski27.05.20246 min.
Czy Gran Turismo Sport trafi na PC? Twórcy odpowiadają

Komputer Gran Turismo to temat, który od dawna wzbudza emocje wśród fanów popularnej serii wyścigowej. Wraz ze wzrostem mocy komputerów i popularności gier na PC, wielu graczy zaczęło się zastanawiać, kiedy i czy w ogóle Gran Turismo Sport pojawi się na komputerach stacjonarnych i laptopach. Twórcy z Polyphony Digital ostatnio odnieśli się do tych plotek, rzucając nieco światła na sytuację.

Kluczowe wnioski:
 • Polyphony Digital oficjalnie skomentowało doniesienia o planach przeniesienia Gran Turismo Sport na PC.
 • Deweloperzy nie wykluczają takiej możliwości, ale żadne konkretne prace nie są obecnie prowadzone.
 • Ewentualne wydanie na komputery wiązałoby się z pewnymi wyzwaniami technicznymi i optymalizacyjnymi.
 • Gra w wersji na PC mogłaby zaoferować ulepszoną grafikę i płynność animacji niż na konsolach.
 • Decyzja o porcie na PC zależeć będzie od wielu czynników biznesowych i technicznych.

Kiedy komputer Gran Turismo Sport trafi na PC?

Od dłuższego czasu wśród graczy krążą plotki o możliwym przeniesienie popularnej gry wyścigowej Gran Turismo Sport na platformę PC. Fani z całego świata z niecierpliwością czekają na oficjalne stanowisko twórców w tej sprawie. Czy kultowa seria kiedykolwiek opuści ekskluzywne środowisko konsol PlayStation?

Pomimo, że oryginalna wersja Gran Turismo zadebiutowała ponad 25 lat temu, to seria ta nie miała jeszcze swojej odsłony na komputery osobiste. Przez lata gracze na PC mogli co najwyżej korzystać z różnych nieoficjalnych emulatorów i modyfikacji, ale żadna pełnoprawna część nie trafiła na ten rynek.

Wraz z rosnącą popularnością i możliwościami technicznymi pecetów wiele osób zaczęło się zastanawiać, kiedy Polyphony Digital - twórcy serii - zdecydują się na przeniesienie najbardziej aktualnej odsłony Gran Turismo na maszyny z systemami Windows lub Linux. Oczywiście, z pewnymi modyfikacjami i dostosowaniami do tej platformy.

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta. Wieloletnia ekskluzywność na konsole PlayStation to zapewne jedna z przyczyn, dla których japoński producent może się wahać przed wejściem na PC. Jednak wobec stale rosnącej popularności i możliwości pecetów sytuacja ta może się zmienić.

Komputer Gran Turismo - Oficjalne Stanowisko Twórców

W obliczu nieustających spekulacji na temat możliwego przeniesienia Gran Turismo Sport na komputery PC, przedstawiciele studia Polyphony Digital postanowili w końcu oficjalnie odnieść się do tych doniesień. I trzeba przyznać, że ich wypowiedzi pozostawiają sporo miejsca na interpretacje.

W jednym z ostatnich wywiadów Kazunori Yamauchi - główny twórca serii Gran Turismo - stwierdził, że pomysł wydania gry na pecety jest "bardzo interesujący" i że "zdecydowanie nie można go wykluczać". Jednocześnie dodał, że aktualnie zespół nie prowadzi żadnych prac nad tego typu portem.

Te wypowiedzi z pewnością nie są jednoznaczne i nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie, czy kiedykolwiek zobaczymy wersję Gran Turismo na PC. Z jednej strony deweloperzy nie odrzucają takiej możliwości, ale z drugiej - też nie potwierdzają żadnych konkretnych planów.

Słowa Yamauchy mogą jednak sugerować, że jeśli pecety i gry na tę platformę będą stawały się coraz bardziej popularne, to Polyphony Digital może w końcu zdecydować się na przeniesienie swojej flagowej serii na komputery. Zwłaszcza że uwalnianie tak kultowego tytułu od wyłączności na jedną platformę mogłoby przynieść całej marce Gran Turismo nowych fanów i źródła przychodów.

 • Twórcy oficjalnie nie wykluczyli możliwości wydania Gran Turismo na PC.
 • Obecnie studio koncentruje się jednak na produkcji gier na konsole PlayStation.
 • Przeniesienie na komputery zależeć będzie od popularności pecetowego grania.
 • Port na PC mógłby przynieść serii Gran Turismo nowe rynki zbytu.

Czytaj więcej: 10 najlepszych darmowych gier na PS4. Gwarantujemy świetną zabawę!

Plotki o Wydaniu Komputerowym Gran Turismo Sport

Chociaż od premiery Gran Turismo Sport na PlayStation 4 minęły już ponad 5 lat, to temat możliwego przeniesienia tej gry na platformę PC wciąż nie chce przycichnąć. Fani na całym świecie z niecierpliwością wypatrują jakichkolwiek oznak zainteresowania Polyphony Digital pecetowym rynkiem gier.

Co pewien czas w internecie pojawiają się nowe spekulacje na temat ewentualnego portu GT Sport na komputery. Zwykle opierają się one na przypuszczeniach oraz poszlakach znalezionych w oprogramowaniu czy dokumentacji przez przeróżnych odkrywców i pasjonatów serii Gran Turismo.

Jedną z częściej pojawiających się plotek są rzekomo odkryte wzmianki w kodzie źródłowym gry wskazujące na aktywne wsparcie dla rozgrywki na PC. Inni entuzjaści powołują się na dostrzeżone w materiałach promocyjnych lokacje czy obiekty charakterystyczne dla komputerowych interfejsów.

Mimo że takich pogłosek jest wiele, to żaden z nich nie został jak dotąd potwierdzony przez studio Polyphony Digital. A sami deweloperzy właściwie nie komentują tych spekulacji i ciągle pozostawiają fanów w niepewności, co do przyszłości serii na komputerach PC.

Porównanie Komputerowego i Konsolowego Gran Turismo

Chociaż do tej pory żadna pełnoprawna odsłona Gran Turismo nie trafiła na komputery PC, to z pewnością warto zastanowić się, jak mogłoby wyglądać takie przełożenie tej uznanej serii wyścigów samochodowych. Oczywiste jest to, że wersja na pecety różniłaby się w wielu aspektach od tych znanych z konsol PlayStation.

Po pierwsze, porównując możliwości hardware'owe PS4 i średniej klasy komputera osobistego z czasów premiery Gran Turismo Sport, łatwo zauważyć ogromną przewagę pecetów pod względem wydajności. Otwierałoby to drogę do znacznie bardziej dopracowanej oprawy graficznej oraz płynności animacji.

Ekskluzywność na PlayStation narzucała określone ograniczenia, których prawdopodobnie nie byłoby w komputerowej wersji gry. Mogłoby to pozwolić na zwiększenie liczby rywalizujących aut, ulepszenie fizyki oraz wzbogacenie całego pakietu o szereg nowych funkcji i trybów dla pojedynczego gracza oraz rozgrywki wieloosobowej.

Podsumowanie

Zdjęcie Czy Gran Turismo Sport trafi na PC? Twórcy odpowiadają

Kwestia ewentualnego wydania Gran Turismo Sport na PC to od lat gorący temat wśród fanów tej serii. Twórcy z Polyphony Digital nie wykluczają takiego ruchu, ale też nie potwierdzają żadnych konkretnych planów. Decyzja zależeć będzie od popularności gier komputerowych i możliwości biznesowych.

Port Gran Turismo na PC miałby zarówno zalety, jak i wyzwania. Z jednej strony otwierałby drogę do lepszej oprawy graficznej, ale z drugiej wymagałby sporych prac adaptacyjnych. Gracze jednak z pewnością skwapliwie skorzystaliby z takiej okazji przeniesienia ukochanej serii na swoje komputery.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły