Diablo 2

Diablo 2 Resurrected - data premiery remastera

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański18.10.20236 min.
Diablo 2 Resurrected - data premiery remastera

Remaster jednej z najpopularniejszych gier RPG w historii - Diablo 2 - od dawna elektryzował fanów. Od czasu pierwszych plotek w 2019 roku, przez oficjalną zapowiedź podczas BlizzConu w lutym 2021, aż po zbliżającą się premierę Jesienią 2023 roku, gracze z niecierpliwością wyczekują powrotu do sanktuarium i piekielnych czeluści. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym informacjom na temat Diablo 2 Resurrected.

Data premiery remastera Diablo 2

Planowana data wydania

Pierwotnie premiera Diablo 2 Resurrected była zaplanowana na 2021 rok. Jednak ze względu na opóźnienia w produkcji, ostatecznie gra zadebiutuje 23 Września 2023 roku. Jest to piątkowa data, tradycyjnie preferowana przez wydawców gier. Fani liczą, że tym razem harmonogram zostanie dotrzymany i nic nie stanie na przeszkodzie powrotowi do znanego hack'n'slasha.

Opóźnienia produkcji

Początkowo remaster Diablo 2 miał zostać wydany jeszcze w 2021 roku. Niestety pandemia COVID-19 i trudności związane z pracą zdalną spowodowały zakłócenia w harmonogramie. Dodatkowo zespół deweloperski borykał się z wyzwaniem, jakim było zmodernizowanie 20-letniej gry przy zachowaniu jej klimatu. Ostatecznie premierę przełożono najpierw na początek 2022 roku, a później na Jesień 2023.

Możliwe przesunięcie daty

Choć obecnie premiera wydaje się potwierdzona, to w produkcji gier często zdarzają się nieprzewidziane opóźnienia. Możliwe, że ze względu na dopracowanie niektórych elementów, data zostanie jeszcze nieznacznie przesunięta. Jednak fani mają nadzieję, że tym razem się uda i 23 Września będą mogli zanurzyć się w świecie Diablo 2 zupełnie na nowo.

Zmiany w stosunku do oryginału

Grafika i rozdzielczość

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest oczywiście oprawa graficzna. Oryginalne niskie rozdzielczości zostały zastąpione przez HD, a wszystkie tekstury i modele postaci zostały stworzone od nowa w wysokiej jakości. Dzięki temu świat sanktuarium nabrał realizmu i detali niedostępnych w pierwowzorze. Widać dbałość o zachowanie klimatu, przy jednoczesnym unowocześnieniu warstwy wizualnej.

Dźwięk i muzyka

Kultowa ścieżka dźwiękowa Diablo 2 została zremasterowana, aby brzmieć lepiej niż kiedykolwiek. Oprócz tego dodano szereg nowych efektów dźwiękowych zarówno otoczenia, jak i broni czy zaklęć. Całość sprawia wrażenie pełniejszego, bardziej kinowego doświadczenia. Fani z nostalgią powrócą też do dobrze znanych im motywów muzycznych Tristram czy piekieł.

Interfejs i sterowanie

Interfejs użytkownika został odświeżony, dostosowany do nowoczesnych standardów, jednak wciąż pozostający wierny oryginałowi. Poprawiono czytelność, dodano możliwość skalowania i szereg ułatwień w sterowaniu, szczególnie pod kątem kontrolera. Sam gameplay i zasady rozgrywki nie uległy zmianie. Priorytetem była modernizacja przy zachowaniu ducha Diablo 2.


Czytaj więcej: Oto DLACZEGO Diablo 2 Resurrected przebił sprzedaż Diablo 3 w 2023 roku

Dostępne platformy

PC

Pierwszą i główną platformą docelową jest oczywiście PC, zarówno w wydaniu pudełkowym jak i cyfrowym. Wymagania sprzętowe nie są wysokie, gra została zoptymalizowana tak, aby uruchomić ją nawet na starszych pecetach. Pozwoli to dotrzeć do szerokiego grona fanów kultowej produkcji sprzed lat.

Konsole Xbox i PlayStation

Oprócz PC, Diablo 2 Resurrected trafi również na konsole Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Sterowanie zostało specjalnie dopasowane do kontrolera. To świetna okazja dla graczy konsolowych, aby nadrobić tę kultową grę RPG z minionej ery.

Nintendo Switch

Co ciekawe, remaster zawita także na Nintendo Switch. Jest to dość unikalna sytuacja, gdy tak wymagająca produkcja trafia na mobilną konsolę Nintendo. Dzięki temu fani będą mogli zabrać Diablo 2 ze sobą w podróż i oddawać się rozgrywce praktycznie wszędzie.

Nowa zawartość

Diablo 2 Resurrected - data premiery remastera

Dodatki i usprawnienia

Oprócz odświeżonej oprawy, Diablo 2 Resurrected wzbogacono o szereg dodatków i usprawnień jakości życia. Automatyczny przydział statystyk, wspólna skrytka, ulepszony matchmaking - to tylko niektóre z wielu zmian poprawiających komfort gry.

Nowe przedmioty

Fani mogą liczyć również na sporą dawkę nowych przedmiotów do znalezienia. Część z nich to unikatowe artefakty, część zaś stanowi uzupełnienie istniejących już zestawów wyposażenia. Znacząco poszerza to możliwości buildów postaci i dodaje motywacji do grindowania.

Rzadkie unikaty

Jedną z najbardziej ekscytujących nowości są zupełnie nowe uniquki i runewordy. Gracze spekulują jakie legendarne, może nawet miticzne przedmioty uda im się zdobyć. Znalezienie takiej rzadkiej zdobyczy to marzenie każdego łowcy lootów.

Cena i edycje

Standard Edition

Podstawowa wersja gry na PC i konsole to wydatek rzędu około 159 zł. Zawiera ona dostęp tylko do podstawowej zawartości gry w wersji cyfrowej. To propozycja dla graczy oczekujących tylko dostępu do samej rozgrywki.

Prime Evil Collection

Edycja Prime Evil Collection kosztuje około 219 zł. Zawiera grę na wybranym sprzęcie oraz dodatki w postaci Diablo 3 i jego rozszerzeń. To kompletny pakiet dla fanów, którzy chcą ogarnąć całą serię.

Cyfrowa dystrybucja

Diablo 2 Resurrected będzie dostępny cyfrowo na platformach takich jak Battle.net, Steam czy PlayStation Store. To wygodna i szybka opcja kupna dla graczy niekoniecznie potrzebujących pudełkowej wersji gry.

Oczekiwania graczy

Wierność oryginałowi

Fani Diablo 2 przede wszystkim liczą, że remaster zachowa wierność oryginałowi. Chcą by rozgrywka, fabuła i klimat pozostały nienaruszone. Obawiają się, by zbytnia modernizacja nie zepsuła tego, co kochali w grze.

Poprawa jakości

Z drugiej strony oczekiwania graczy wiążą się z poprawą jakości. Chcą zachowania DNA Diablo 2 w nowoczesnej odsłonie - z oszałamiającą grafiką, lepszym audio i wygodniejszym interfejsem. To trudna linia balansu dla twórców.

Brak mikropłatności

Wielu fanów obawia się, że w grze pojawią się mikropłatności i nacisk na monetyzację. Oczekują klasycznej rozgrywki bez pay-to-win. Miejmy nadzieję, że wydawca nie zepsuje remastera niechcianymi mechanikami.

Podsumowanie

Nadchodzący remaster Diablo 2 wzbudza ogromne emocje i oczekiwania wśród fanów kultowej gry RPG. Odświeżona oprawa audio-wizualna, nowa zawartość i usprawnienia spotykają się z aprobatą. Jednak gracze obawiają się również, czy produkcja zachowa wierność oryginałowi i nie zostanie zepsuta nowoczesnymi mechanikami. Premiera 23 Września pokaże, czy udało się odzyskać dawny blask Diablo 2 i zadowolić wymagającą społeczność. Jeśli tak, możemy liczyć na prawdziwy hit i powrót jednej z najlepszych gier wszech czasów.

Najczęstsze pytania

Remaster Diablo 2 ma zadebiutować 23 Września 2023 roku na PC i konsolach.

Największe zmiany to modernizacja oprawy graficznej i dźwiękowej. Dodano też nową zawartość, usprawnienia rozgrywki i interfejsu.

Diablo 2 Resurrected wyjdzie na PC, Xbox One i Series X/S, PlayStation 4 i 5, a także Nintendo Switch.

Regularna edycja na PC i konsole to koszt około 159 zł. Kompletna Prime Evil Collection to wydatek rzędu 219 zł.

Gracze obawiają się utraty wierności oryginałowi i wprowadzenia niechcianych mechanik, jak mikropłatności. Liczą jednak na godny powrót klasyka.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy
Diablo 2Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy

Poradnik do Diablo 2 na PlayStation 4 - kompleksowe wskazówki dla początkujących i zaawansowanych graczy. Jak stworzyć potężną postać, zdobywać loot, pokonywać bossów oraz odnosić sukcesy w rozgrywce PvP i PvM.