News

Diablo 2 Resurrected: Sezon 6 Ladder - Wszystko, co wiemy

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański21.02.20245 min.
Diablo 2 Resurrected: Sezon 6 Ladder - Wszystko, co wiemy

Sezon 6 Drabiny w Diablo 2 Resurrected zbliża się wielkimi krokami i wiemy już całkiem sporo na jego temat. W tym artykule podsumowujemy najważniejsze informacje dotyczące kolejnego etapu zmagań w drodze do Piekieł. Dowiesz się m.in. kiedy dokładnie rusza nowy sezon, jak będzie wyglądał transfer postaci z poprzednich sezonów oraz jakich nagród można się spodziewać za osiągnięcia w Drabinie.

Data startu sezonu 6 Diablo 2 Resurrected

Choć Blizzard jeszcze oficjalnie nie ogłosił daty rozpoczęcia szóstego sezonu Drabiny w Diablo 2 Resurrected, bazując na dotychczasowych trendach można przewidywać, że nastąpi to 15 lutego 2024 roku. Oczywiście data ta nie jest jeszcze potwierdzona i może ulec zmianie, jednak wydaje się prawdopodobne, że szósty sezon ruszy mniej więcej w tym okresie.

Poprzednie sezony Drabiny w D2 Resurrected startowały średnio co 4-5 miesięcy, więc premiera na początku 2024 roku wydaje się realistyczna. Fani gry z niecierpliwością wyczekują oficjalnego ogłoszenia, aby zaplanować swój udział w zmaganiach o miano najlepszego gracza sezonu.

Informacje przed startem sezonu 6 Drabiny w Diablo 2

Podobnie jak przed rozpoczęciem poprzednich sezonów, wszystkie postacie z piątego sezonu Drabiny zostaną przeniesione do grupy nie-drabinowej, czyli przestaną być postaciami sezonowymi. Oznacza to, że ich postępy nie będą już zaliczane do osiągnięć danego sezonu.

Dodatkowo wszelkie przedmioty pozostałe w składzie współdzielonym (shared stash) z poprzedniego sezonu Drabiny zostaną usunięte tuż po starcie sezonu szóstego. Dlatego gracze powinni przenieść je do ekwipunku swoich postaci przed zakończeniem sezonu piątego, jeśli chcą je zachować. Niektóre przedmioty i tak zostaną jednak usunięte.

Transfer postaci z sezonu 5 Drabiny Diablo 2

Po zakończeniu sezonu 5 Drabiny, wszystkie postacie sezonowe zostaną automatycznie przeniesione do tzw. nie-drabinowej Ekspedycji. Oznacza to, że postacie te stracą status sezonowy i nie będą mogły kontynuować zdobywania nagród z Drabiny w kolejnym sezonie.

Jednak cały ekwipunek i przedmioty zgromadzone przez te postacie w sezonie 5 zostaną z nimi przeniesione do nie-drabinowej Ekspedycji. Dzięki temu gracze nie stracą tego, co udało im się zebrać podczas zmagań w poprzednim sezonie Drabiny.

Czytaj więcej: najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2

Usuwanie przedmiotów z poprzedniego sezonu po starcie nowego

Po rozpoczęciu nowego sezonu Drabiny, wszystkie przedmioty pozostawione w składzie współdzielonym (shared stash) z poprzedniego sezonu zostaną automatycznie usunięte. Dzieje się tak po to, aby gracze startowali w miarę na równych zasadach na początku każdego sezonu.

Dlatego warto przed końcem danego sezonu przenieść cenne przedmioty ze składu współdzielonego do ekwipunku postaci, które chcemy zachować. Niektóre przedmioty i tak znikną, więc trzeba się z tym liczyć.

Spodziewane zmiany w sezonie 6 Drabiny w Diablo 2

Diablo 2 Resurrected: Sezon 6 Ladder - Wszystko, co wiemy

Blizzard jeszcze oficjalnie nie ujawnił, jakie nowości czekają graczy w szóstym sezonie Drabiny Diablo 2 Resurrected. Jednak biorąc pod uwagę poprzednie aktualizacje, można się spodziewać kilku istotnych zmian.

Najprawdopodobniej pojawią się nowe przedmioty sezonowe, bonusy za osiągnięcia w Drabinie oraz zmiany w balansie umiejętności poszczególnych klas postaci.

Być może dodane zostaną także noweWyzwania Sezonowe, które pozwolą graczom odblokowywać wyjątkowe nagrody podczas rozgrywki. Żeby poznać dokładny zakres zmian, trzeba jednak poczekać na oficjalny update od Blizzarda.

Nowe przedmioty sezonowe

W każdym kolejnym sezonie Drabiny do Diablo 2 Resurrected dodawane są nowe, wyjątkowe przedmioty sezonowe. Podobnie prawdopodobnie będzie w przypadku szóstego sezonu. Dzięki temu gracze mają szansę zdobyć unikatowe wyposażenie, niedostępne poza sezonem.

Przedmioty sezonowe są jedną z głównych zachęt do udziału w kolejnych sezonach Drabiny i próbowania swoich sił w wyścigu na szczyt rankingów. Blizzard z pewnością zadba więc o odpowiednią liczbę nowych przedmiotów w sezonie szóstym.

Nagrody w sezonie 6 Drabiny Diablo 2 Resurrected

Podobnie jak w poprzednich sezonach Drabiny, osiąganie kolejnych poziomów doświadczenia i wyższych miejsc w rankingach będzie nagradzane w sezonie szóstym. Gracze mogą liczyć na:

  • Unikatowe panele pod profilem za osiągnięcie maksymalnego 99 poziomu postaci.
  • Specjalne obramowania portretów za zajęcie wysokich miejsc w rankingach.
  • Tytuły za ukończenie sezonu na określonym miejscu rankingowym.

Prawdopodobnie pojawią się także dodatkowe nagrody w postaci przedmiotów kosmetycznych. Gracze z pewnością chętnie powalczą o miano najlepszego w sezonie, aby zdobyć wyjątkowe nagrody.

Miejsce w rankingu Drabiny Nagroda
1. Tytuł "Zdobywca Pierwszego Miejsca"
2.-5. Tytuł "Czempion"
6.-10. Tytuł "Elita"

Powyższa tabela przedstawia nagrody za wysokie miejsca w rankingu z poprzednich sezonów. Podobne tytuły z pewnością będą do zdobycia także w sezonie szóstym, choć ich ostateczny kształt poznamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu przez Blizzard.

Podsumowanie

W powyższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat zbliżającego się szóstego sezonu Drabiny w Diablo 2 Resurrected. Dowiedzieliśmy się, że prawdopodobna data jego startu to 15 lutego 2024 roku. Przed rozpoczęciem nowego sezonu nastąpi transfer postaci i oczyszczenie składu współdzielonego z poprzedniej odsłony Drabiny. Spodziewane są też nowe przedmioty sezonowe, zmiany w balansie i systemie nagród za osiągnięcia na Drabinie.

Podsumowując, szósty sezon Drabiny Diablo 2 Resurrected zapowiada się naprawdę interesująco i z pewnością przyciągnie rzesze fanów, spragnionych kolejnej odsłony zmagań o dominację w rankingu. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na oficjalny komunikat od Blizzarda i ruszać do boju po nagrody i chwałę.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Nowe budowy na Assassina w Diablo 2 Resurrected Sezon 6: Najlepsze strategie
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły