Diablo 4

Diablo 4 - data premiery i platformy

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski26.10.20239 min.
Diablo 4 - data premiery i platformy

Seria Diablo od zawsze cieszyła się ogromną popularnością wśród fanów gier akcji RPG. Od czasu premiery ostatniej pełnoprawnej odsłony, Diablo 3 w 2012 roku, minęło już sporo czasu i gracze z niecierpliwością wyczekiwali zapowiedzi kontynuacji. Wreszcie, po latach oczekiwań, podczas targów BlizzCon 2019 światło dzienne ujrzała oficjalna zapowiedź Diablo 4, która wywołała prawdziwą burzę wśród społeczności sympatyków fantastycznej serii hack'n'slash od Blizzarda.

Ogłoszenie i zapowiedzi Diablo 4

Prezentacja Diablo 4 była zdecydowanie najważniejszym punktem konferencji Blizzarda na BlizzCon 2019. Twórcy pokazali imponujący zwiastun CGI przedstawiający powrót do mrocznych korzeni cyklu. Akcja gry ma toczyć się w Sanktuarium kilka lat po wydarzeniach z Diablo 3. Grupa łowców demonów wyrusza w śmiertelną podróż przez ponure bagna, lasy i jaskinie, aby powstrzymać zło czające się w mroku. Ten epicki zwiastun idealnie oddaje klimat serii i pierwsze reakcje fanów były entuzjastyczne.

Konferencja BlizzCon 2019

Premiera Diablo 4 została ogłoszona w 2019 roku podczas dorocznej konferencji Blizzarda - BlizzConu. Odbyła się ona w Anaheim w Kalifornii w dniach 1-3 listopada. Po wielu miesiącach plotek i spekulacji, Blizzard oficjalnie potwierdził prace nad Diablo 4 prezentując zwiastun i kilka szczegółów na temat gry. Był to zdecydowanie najważniejszy punkt konferencji i ogłoszenie długo wyczekiwane przez fanów.

Brak konkretnej daty

Niestety konkretna data premiery Diablo 4 nie została jeszcze ujawniona. Twórcy podkreślili, że gra jest we wczesnej fazie produkcji i jej debiut zajmie trochę czasu. Prawdopodobnie pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku. Blizzard zaznaczył, że chcą poświęcić wystarczająco dużo czasu na dopracowanie wszystkich elementów gry i spełnienie oczekiwań fanów serii.

Przewidywania na 2020 lub 2021

Choć konkretna data nie jest znana, większość ekspertów spodziewa się premiery Diablo 4 w okolicach 2020 lub 2021 roku. Biorąc pod uwagę wczesny etap prac, debiut gry w najbliższych miesiącach wydaje się mało prawdopodobny. Jednak fani serii nie będą musieli czekać zbyt długo na powrót do mrocznego świata Sanktuarium. Należy spodziewać się premiery Diablo 4 najprawdopodobniej w ciągu 2-3 najbliższych lat.

Spodziewana data premiery

Konferencja BlizzCon 2019

Premiera Diablo 4 została ogłoszona w 2019 roku podczas dorocznej konferencji Blizzarda - BlizzConu. Odbyła się ona w Anaheim w Kalifornii w dniach 1-3 listopada. Po wielu miesiącach plotek i spekulacji, Blizzard oficjalnie potwierdził prace nad Diablo 4 prezentując zwiastun i kilka szczegółów na temat gry. Był to zdecydowanie najważniejszy punkt konferencji i ogłoszenie długo wyczekiwane przez fanów.

Brak konkretnej daty

Niestety konkretna data premiery Diablo 4 nie została jeszcze ujawniona. Twórcy podkreślili, że gra jest we wczesnej fazie produkcji i jej debiut zajmie trochę czasu. Prawdopodobnie pojawi się nie wcześniej niż w 2020 roku. Blizzard zaznaczył, że chcą poświęcić wystarczająco dużo czasu na dopracowanie wszystkich elementów gry i spełnienie oczekiwań fanów serii.

Przewidywania na 2020 lub 2021

Choć konkretna data nie jest znana, większość ekspertów spodziewa się premiery Diablo 4 w okolicach 2020 lub 2021 roku. Biorąc pod uwagę wczesny etap prac, debiut gry w najbliższych miesiącach wydaje się mało prawdopodobny. Jednak fani serii nie będą musieli czekać zbyt długo na powrót do mrocznego świata Sanktuarium.


Czytaj więcej: Jak Nekromanta zdominował endgame w Diablo 4 - najlepszy build sezonu 1

Platformy, na których zadebiutuje gra

PC

Diablo od zawsze było znane jako gra przede wszystkim na PC. Naturalnie Diablo 4 również zadebiutuje najpierw na komputerach osobistych z systemem Windows. Twórcy skupiają się przede wszystkim na dostarczeniu jak najlepszych doznań graczom PC. Wersja na PC będzie wiodącą platformą podczas prac nad grą i prawdopodobnie pojawi się jako pierwsza.

Konsole Xbox i PlayStation

Choć seria Diablo kojarzona jest głównie z PC, można się spodziewać, że Diablo 4 trafi również na konsole. Poprzednia odsłona była dostępna na PlayStation i Xbox, więc prawdopodobne, że "czwórka" również się tam pojawi. Gra została stworzona z myślą o kontrolerze, więc przeniesienie jej na konsole nie powinno stanowić problemu. Najpewniej najpierw zadebiutuje ona jednak na PC.

Być może Nintendo Switch

Istnieje szansa, że Diablo 4 trafi również na Nintendo Switch. Poprzednia odsłona - Diablo 3 - została wydana na tej konsoli w 2019 roku więc możliwe, że "czwórka" pójdzie w jej ślady. Jednak ze względu na ograniczenia sprzętowe Switcha, trudno ocenić na ile oprawa graficzna Diablo 4 byłaby zadowalająca. Wersja na Switcha jest więc niepewna, ale kto wie - być może i gracze Nintendo będą mogli zagrać w tę grę.

Rozgrywka i fabuła Diablo 4

Diablo 4 - data premiery i platformy

Powrót do mrocznych korzeni serii

Według twórców, Diablo 4 ma powrócić do mrocznych, gotyckich korzeni serii, znanych z pierwszej i drugiej części gry. Oznacza to powrót do bardziej brutalnego i przerażającego klimatu, który nieco został "ucywilizowany" w kolorowym i kreskówkowym Diablo 3. Świat Sanktuarium ma być ponury, wypełniony krwią i grozą. To dobra wiadomość dla fanów, którzy oczekiwali powrotu do mrocznych tradycji cyklu.

Otwarty świat i losowe wydarzenia

W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, Diablo 4 ma otrzymać otwarty świat. Gracze będą mogli swobodnie eksplorować różne lokacje, od ponurych bagien po gęste lasy i jaskinie. Dodatkowo w świecie gry mają pojawiać się losowe wydarzenia, jak nagłe ataki potworów czy inne zagrożenia. Ma to urozmaicić rozgrywkę i sprawić, że każda przygoda będzie unikatowa.

5 klas postaci do wyboru

W Diablo 4 gracze będą mogli wcielić się w jedną z 5 dostępnych klas - barbarzyńcę, czarodziejkę, łotrzycę, druida i nekromantę. Każda z nich ma unikatowe umiejętności i style walki, a do tego możliwość rozbudowywania drzewek talentów, więc pole do eksperymentów będzie ogromne. Twórcy obiecują największą swobodę w tworzeniu i rozwijaniu bohatera w historii serii.

Nowe i znane elementy rozgrywki

Ulepszony system zdobywania poziomów

System rozwoju postaci w Diablo 4 został znacząco rozbudowany w stosunku do poprzednich gier. Poza tradycyjnym zdobywaniem poziomów doświadczenia, dodano Paragon Board - planszę z ponad 150 bonusami do odblokowania. Gracz będzie mógł dostosować rozwój swojego bohatera do indywidualnego stylu gry.

Walka i ekwipunek w realistycznym stylu

Walka w Diablo 4 ma być jeszcze bardziej krwawa i brutalna niż do tej pory. Dodano fizyczny model zadawania obrażeń, dzięki czemu każde uderzenie będzie realistycznie rozczłonkowywało wrogów. Ekwipunek również będzie bardziej realistyczny - zbroje i bronie wyglądają jak prawdziwe, a nie jak nadmuchane, kreskówkowe przedmioty z poprzednich części.

Kooperacja online i PvP

Jak w poprzednich częściach, w Diablo 4 nie zabraknie kooperacji online. Gracze będą mogli łączyć się w grupę maksymalnie z 3 innymi osobami i razem przemierzać świat, walczyć z potworami i zbierać łup. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii serii, pojawi się pełnoprawny tryb PvP, w którym gracze będą mogli walczyć przeciwko sobie.

Oczekiwania graczy i opinie po zapowiedzi

Zadowolenie fanów serii Diablo

Ogólny odbiór zapowiedzi Diablo 4 przez społeczność sympatyków serii był bardzo pozytywny. Fani cieszą się z powrotu do mrocznego klimatu, rozbudowanego systemu rozwoju postaci i trybu PvP. Blizzard spotkał się z entuzjazmem graczy, co po niepopularnym Diablo 3 jest dużym sukcesem. Wygląda na to, że "czwórka" może naprawić błędy poprzednika.

Obawy dotyczące mikropłatności

Jednym z powodów niezadowolenia graczy z Diablo 3 był agresywny system mikropłatności. Fani obawiają się, że w "czwórce" może powtórzyć się sytuacja niekorzystnych mikropłatności. Jednak twórcy zapewniają na razie, że gra będzie w pełni grywalna bez dodatkowych opłat. Pozostaje mieć nadzieję, że dotrzymają słowa.

Nadzieje na godną kontynuację cyklu

Pomimo pewnych obaw, ogólny nastrój fanów Diablo po prezentacji "czwórki" jest pozytywny. Wszyscy mają nadzieję, że gra okaże się godną kontynuacją kultowego cyklu hack'n'slash. Jeśli twórcom uda się połączyć w niej to, co najlepsze z poprzednich części, Diablo 4 może okazać się hitem i na długie lata zapewnić świetną zabawę fanom gatunku.

Podsumowanie

Ogłoszenie Diablo 4 było z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń dla fanów gier RPG w 2019 roku. Po latach oczekiwań, gracze doczekali się oficjalnego potwierdzenia kontynuacji kultowej serii hack'n'slash od Blizzarda. Chociaż na razie twórcy nie zdradzili dokładnej daty premiery, większość ekspertów spodziewa się jej w ciągu 2-3 najbliższych lat. Diablo 4 ma powrócić do mrocznych korzeni cyklu, zaoferować rozbudowany otwarty świat i wiele usprawnień w rozgrywce. Gra zadebiutuje najpierw na PC, a następnie na konsolach. Ogłoszenie gry spotkało się z pozytywnym odbiorem fanów, którzy mają nadzieję, że Diablo 4 okaże się godnym następcą kultowej serii od Blizzarda.

Najczęstsze pytania

Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie gra zadebiutuje w ciągu 2-3 najbliższych lat, najwcześniej w 2020 roku.

Gra na pewno ukaże się na PC z Windows oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Możliwe jest wydanie także na Nintendo Switch oraz next-gen Xbox Series X i PS5.

Fabuła osadzona będzie w mrocznym świecie Sanktuarium, kilka lat po wydarzeniach z Diablo 3. Gra zaoferuje otwarty świat, losowe wydarzenia fabularne i 5 klas postaci do wyboru. Rozgrywka ma być jeszcze bardziej brutalna i wymagająca niż wcześniej.

Twórcy zapewniają na razie, że gra będzie w pełni grywalna bez żadnych dodatkowych opłat. Jednak ostateczny model biznesowy nie jest jeszcze znany.

Tak, potwierdzono zarówno tryb kooperacji online dla maksymalnie 4 graczy, jak i rozbudowany tryb PvP umożliwiający walkę graczy przeciwko sobie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Rogue w Diablo 4 - najlepszy build i porady
Diablo 4Rogue w Diablo 4 - najlepszy build i porady

Poradnik dla graczy Diablo 4 omawiający najlepsze buildy, style walki i wskazówki dotyczące rozwoju postaci dla klasy łotrzyka. Przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat statystyk, umiejętności, ekwipunku i strategii pozwalających stworzyć możliwie najskuteczniejszego bohatera-łotrzyka.