Diablo 4

Diablo 4 - data premiery na PS5 i Xbox Series X

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski09.10.20238 min.
Diablo 4 - data premiery na PS5 i Xbox Series X

Fani serii Diablo z niecierpliwością wyczekują najnowszej odsłony tej niezwykle popularnej gry - Diablo 4. Produkcja zapowiada się na prawdziwy hit, który zachwyci grafiką, rozgrywką i fabułą. Sprawdź, co już wiemy na temat Diablo 4 i kiedy możemy spodziewać się jego premiery na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Najnowsze informacje o dacie premiery Diablo 4

Plotki o kontynuacji kultowej serii hack'n'slash zawitały do sieci już w 2018 roku. Oficjalna zapowiedź Diablo 4 nastąpiła dopiero w 2019 roku na targach BlizzCon. Od tego czasu twórcy regularnie dzielą się nowymi materiałami i informacjami na temat gry. Niestety konkretna data premiery Diablo 4 nadal pozostaje tajemnicą. Według nieoficjalnych doniesień gra może ukazać się najwcześniej pod koniec 2023 roku. Biorąc jednak pod uwagę wielkość i złożoność produkcji, bardziej prawdopodobny wydaje się rok 2024.

Przedstawiciele Blizzarda twierdzą, że Diablo 4 zadebiutuje "kiedy będzie gotowe". Deweloperzy nie chcą popełnić błędów poprzedników i wypuścić niedopracowanej gry. Dlatego na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalny komunikat w sprawie daty premiery Diablo 4.

Prognozowana data premiery na podstawie harmonogramu prac

Analizując harmonogram prac nad Diablo 4 można pokusić się o oszacowanie przybliżonej daty jego wejścia na rynek. Deweloperzy wciąż znajdują się na etapie silnika gry, dodawania nowej zawartości i poprawek. Nie rozpoczęły się jeszcze zamknięte beta testy, które zwykle poprzedzają premierę o 6-12 miesięcy.

Biorąc pod uwagę obecny stan zaawansowania prac, realistycznym terminem wydaje się koniec 2023 lub pierwsza połowa 2024 roku. Jednak wszystko zależy od ewentualnych opóźnień i problemów na które natrafią programiści.

Najwcześniejsza możliwa data premiery Diablo 4

Choć mało prawdopodobne, teoretycznie Diablo 4 mogłoby ukazać się już pod koniec 2022 roku. Jednak aby to nastąpiło, prace programistyczne musiałyby przebiegać bez większych komplikacji i opóźnień. Ponadto konieczne byłoby przyspieszenie testów i skrócenie czasu beta testów.

Realnie patrząc, szanse na tak wczesną premierę wydają się znikome. Deweloperzy na pewno nie będą chcieli ponaglać wydania niedopracowanej gry, nie po fiasku Diablo 3. Dlatego 2022 rok jest mało prawdopodobną datą premiery Diablo 4.

Diablo 4 na konsolach - PS5 i Xbox Series X

Diablo 4 zmierza nie tylko na PC, ale również na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Deweloperzy z firmy Blizzard potwierdzili, że gra jest projektowana z myślą o obu platformach. Wersje na PS5 i XSX mają oferować taką samą zawartość i rozgrywkę, co PC. Różnice dotyczyć będą jedynie sterowania i interfejsu, dostosowanych do kontrolerów.

Potwierdzona data premiery Diablo 4 na PS5

Konkretna data premiery Diablo 4 na PlayStation 5 nie została jeszcze ogłoszona. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez branżowe media, gra ma zadebiutować równocześnie na wszystkich platformach. Oznacza to, że fani na PS5 będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalny komunikat deweloperów.

Data wydania Diablo 4 na Xbox Series X

Podobnie jak w przypadku PlayStation 5, brak konkretnych informacji odnośnie daty premiery Diablo 4 na Xbox Series X. Gra z pewnością trafi na najnowszą konsolę Microsoftu, jednak dokładny termin pozostaje nieznany. Fani mogą mieć nadzieję, że Diablo 4 pojawi się na XSX w podobnym czasie co wersja na PS5.

Porównanie wersji Diablo 4 na PS5 i Xbox Series X

Diablo 4 na PlayStation 5 i Xbox Series X ma zaoferować identyczne doświadczenie. Gra wykorzysta możliwości obu konsol i zapewni płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K. Interfejs zostanie zoptymalizowany pod kątem obsługi kontrolerów. Deweloperzy obiecują pełną integrację funkcji kontrolera z rozgrywką.

Innymi słowy, poza innymi padami i menu ekranowym, wersje Diablo 4 na PS5 i XSX będą takie same. Fani nie powinni odczuć różnic w zależności od wybranej platformy.


Czytaj więcej: Jak Nekromanta zdominował endgame w Diablo 4 - najlepszy build sezonu 1

Wymagania sprzętowe Diablo 4

Diablo 4 zostało stworzone na nowym, autorskim silniku firmy Blizzard. Dzięki niemu gra prezentuje się zjawiskowo, oferując elastyczność w kwestii ustawień graficznych. Sprawdź, jakiego sprzętu potrzebujesz, aby cieszyć się Diablo 4 w pełnej krasie na PC.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Diablo 4

Choć dokładne wymagania sprzętowe Diablo 4 nie zostały jeszcze podane, można pokusić się o ich prognozę na podstawie demo z 2019 roku. Do uruchomienia gry potrzebny będzie prawdopodobnie procesor Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3, 8 GB RAM oraz karta graficzna GeForce GTX 960 lub Radeon RX 470.

Zalecana konfiguracja PC do uruchomienia Diablo 4

Aby cieszyć się płynną rozgrywką w 60 klatkach na sekundę przy wysokich ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1080p, potrzebny będzie mocniejszy sprzęt. Rekomendowane jest 16 GB RAM, procesor Intel i5 lub AMD Ryzen 5 oraz karta graficzna GeForce GTX 1070 lub Radeon RX 5600 XT.

Jak sprawdzić czy twój PC/konsola poradzi sobie z Diablo 4

Aby sprawdzić, czy twój komputer lub konsola sprosta wymaganiom Diablo 4 możesz skorzystać z internetowych narzędzi do badania wydajności sprzętu. Wystarczy wpisać parametry swojego sprzętu i porównać je z rekomendowanymi konfiguracjami. Pomoże to ocenić, czy gra będzie działać płynnie.

Nowości i zmiany w Diablo 4

Diablo 4 - data premiery na PS5 i Xbox Series X

Czwarta odsłona kultowej serii hack'n'slash wprowadzi mnóstwo zmian i nowości. Sprawdź, czego możemy spodziewać się w fabule, rozgrywce i mechanice Diablo 4.

Fabuła i bohaterowie w Diablo 4

Akcja Diablo 4 osadzona jest w Sanktuarium wiele lat po wydarzeniach z poprzednich części. Pojawią się nowi, jak i dobrze znani bohaterowie. Gracze wcielą się w jedną z pięciu postaci - barbarzyńcę, druida, czarodziejkę, łotrzycę lub nekromantę. Każda klasa charakteryzuje się innym stylem walki.

Rozgrywka i mechanika w najnowszej odsłonie Diablo

Walka w Diablo 4 ma być jeszcze bardziej dynamiczna i brutalna. Gra zaoferuje otwarty świat z losowo generowanymi lochami i potworami. Nie zabraknie mnóstwa broni, zbroi i przedmiotów do znalezienia. Twórcy wprowadzili też kilka nowych systemów, w tym drzewka talentów dla postaci.

Porównanie z poprzednimi częściami serii Diablo

Diablo 4 stawia na mroczniejszą i bardziej wciągającą fabułę niż poprzednie części. Rozgrywka natomiast ma być jeszcze szybsza i pełna akcji. Poza tym czwarta odsłona serii zaoferuje otwarty świat, a nie losowe lokacje. Graficznie Diablo 4 prezentuje się zjawiskowo, wykorzystując nowoczesny silnik graficzny.

Przedsprzedaż i edycje Diablo 4

Blizzard przygotowuje specjalne edycje i dodatkowe bonusy dla osób, które zdecydują się na zamówienie Diablo 4 przed premierą. Oto co już wiemy na ich temat.

Gdzie kupić Diablo 4 w przedsprzedaży z bonusem

Przedsprzedaż Diablo 4 będzie dostępna najprawdopodobniej na oficjalnej stronie Blizzarda oraz w sklepach cyfrowych takich jak Steam, Battle.net, PS Store czy Microsoft Store. Szczegóły na temat możliwości zamówień przedpremierowych poznamy zapewne wkrótce po ogłoszeniu daty premiery gry.

Najlepsze zestawy i edycje Diablo 4 na premierę

Standardowa edycja Diablo 4 zawierać będzie podstawową zawartość gry. Nie zabraknie jednak droższych wersji z dodatkami. Możemy spodziewać się przynajmniej edycji deluxe z dodatkowymi przedmiotami i strojami oraz kolekcjonerskiej z figurkami i gadżetami.

Dodatki i bonusy za zamówienie przedpremierowe

Za złożenie zamówienia na Diablo 4 przed premierą, gracze otrzymają specjalne dodatki. Mowa tu o unikalnych przedmiotach, strojach, złocie w grze, a być może także o dostępie do beta testów. Dokładne bonusy zostaną ujawnione przy okazji ogłoszenia daty premiery.

Podsumowanie

Diablo 4 zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów gatunku hack'n'slash. Twórcy obiecują mroczną historię osadzoną w znanym uniwersum, dynamiczną walkę i liczne nowości w rozgrywce. Gra wygląda zjawiskowo i zaoferuje otwarty świat do eksploracji. Choć dokładna data premiery wciąż pozostaje nieznana, wiemy już, że Diablo 4 trafi zarówno na PC, jak i konsole PS5 oraz Xbox Series X.

Fani Diablo mają powody do ekscytacji. Czwarta odsłona kultowej serii ma szansę przywrócić blask tej legendarnej marce hack'n'slash. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnych wieści odnośnie daty premiery od twórców z Blizzarda.

Najczęstsze pytania

Konkretna data premiery Diablo 4 nie została jeszcze podana. Według nieoficjalnych informacji gra może trafić na rynek najwcześniej pod koniec 2023 roku.

Nie, Diablo 4 powstaje z myślą o PC oraz konsolach aktualnej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X. Starsze konsole PS4 i Xbox One nie otrzymają wersji gry.

Dokładne wymagania sprzętowe nie są jeszcze znane. Według nieoficjalnych informacji do uruchomienia gry potrzebny będzie 8-rdzeniowy procesor, 16 GB RAM i karta graficzna pokroju RTX 2070 lub Radeon RX 5700 XT.

Tak, Diablo 4 zaoferuje rozgrywkę kooperacyjną. Będzie można tworzyć grupy z maksymalnie 4 graczami i wspólnie przemierzać świat gry oraz walczyć z hordami wrogów.

Przedsprzedaż Diablo 4 będzie dostępna najprawdopodobniej na oficjalnej stronie Blizzarda oraz w sklepach cyfrowych takich jak Steam, Battle.net czy PS Store.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Nowe budowy na Assassina w Diablo 2 Resurrected Sezon 6: Najlepsze strategie
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. Top-tier budynki barbarzyńca w Diablo 4 - Poziomowanie i gra końcowa w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 4 - data premiery i platformy
Diablo 4Diablo 4 - data premiery i platformy

Po latach oczekiwań ogłoszono Diablo 4! Sprawdź platformy, datę premiery, fabułę, rozgrywkę i nowości w D4. Czy czwarta odsłona serii hack'n'slash od Blizzarda spełni oczekiwania fanów?