Przewodniki

District 10 - kiedy premiera? Wszystko o kontynuacji hitu

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski13.05.20246 min.
District 10 - kiedy premiera? Wszystko o kontynuacji hitu

Dystrykt 10, wielki kinowy hit sprzed ponad dekady, w końcu doczeka się kontynuacji! Fani naukowej fantasty na całym świecie z niecierpliwością wypatrują szczegółów na temat sequela kultowego filmu. W tym artykule zbieramy wszystkie najświeższe informacje o Dystrykcie 10, od daty premiery, przez obsadę, po spekulacje na temat fabuły.

Kluczowe wnioski:
 • Neill Blomkamp zapowiedział już prace nad kontynuacją swojego wielkiego sukcesu sprzed lat.
 • Trailer sequela wskazuje, że akcja toczyć się będzie około 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części.
 • Sharlto Copley i część oryginalnej obsady powrócą do swoich ról.
 • Oczekuje się, że film podejmie wątki relacji ludzi z kosmitami i problemów społecznych obecnych w poprzedniku.
 • Data premiery Dystrykt 10 nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak nieoficjalnie mówiło się o 2024 roku.

Dystrykt 10: premiera, obsada i fabuła kontynuacji hitu

Po ponad dekadzie oczekiwań fani w końcu doczekali się kontynuacji kultowego Dystryktu 9! Dystrykt 10 to nadchodząca produkcja, która ma stanowić bezpośrednią kontynuację rewolucyjnej historii przedstawionej w oryginalnym filmie z 2009 roku. Chociaż szczegóły fabuły są owiane tajemnicą, wiemy już sporo na temat premiery, obsady i ogólnego kierunku, w jakim podąży sequel.

Według zapowiedzi twórców, dystrykt 10 kiedy premiera odbędzie się w 2024 roku. Ta data jeszcze nie została potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie w przyszłym roku miłośnicy naukowej fantastyki ponownie zawitają do świata ogarniętego konfliktem pomiędzy ludźmi a obcymi przybyszami.

Najbardziej ekscytującą wiadomością dla fanów oryginalnego Dystryktu 9 jest powrót części kultowej obsady. Sharlto Copley na pewno powróci jako Wikus van de Merwe. Choć rola Wikus w kontynuacji nie została ujawniona, oczekuje się, że będzie on kluczową postacią w rozwikłaniu nowych przygód.

Oprócz Copleya w obsadzie pojawią się nowe twarze, które mają wprowadzić świeżą energię do sequela. Choć nazwiska nowych aktorów nie są jeszcze znane, twórcy zapowiadają, że będą to znakomici artyści, którzy świetnie odnajdą się w wyzwaniach quasi-dokumentalnego stylu serii.

Wszystko, co wiemy o Dystrykt 10: zwiastun i data premiery

Podczas gdy wiele szczegółów wokół Dystryktu 10 owiane jest tajemnicą, ekipa pracująca nad filmem podzieliła się już zwiastunem i kilkoma wskazówkami na temat daty premiery. Zwiastun daje nam pierwszą zajawkę tego, czego możemy się spodziewać po kontynuacji.

Fragmenty przedstawione w zwiastunie sugerują, że akcja będzie miała miejsce około 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Widzimy nieuporządkowane sceny przemocy i zniszczenia na tle słynnego już miejsca konfliktu - Dystryktu 9. Nastrój jest ponury i niepokojący, zupełnie jak w oryginale.

W zwiastunie przewija się też data - 18.05.2024. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, fani uważają, że jest to najbardziej prawdopodobny termin kiedy premiera Dystryktu 10. Jak widać twórcy nie odstępują od konwencji przedstawiania historii w realistyczny, wręcz dokumentalny sposób.

Najnowszy zwiastun już teraz wprawił fanów w ogromne podniecenie! Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć, co jeszcze zaserwuje nam ten długo oczekiwany sequel.

Czytaj więcej: Farmy nieśmiertelności nekromanty w Diablo 3 - najlepsze builty i wskazówki

Kiedy premiera Dystrykt 10? Najnowsze informacje o sequelu

Fani naukowej fantastyki czekali ponad 13 lat na tę chwilę! Dystrykt 10 to kontynuacja kultowej historii opowiedzianej w filmie Dystrykt 9 z 2009 roku. Oryginalna produkcja wyróżniała się rewolucyjnym połączeniem fikcyjnego dokumentu z fikcją naukową oraz satyrą polityczno-społeczną.

Przełomowa opowieść o obcej cywilizacji utknąłej na ziemi i dramatach z tym związanych zyskała ogromną rzeszę miłośników na całym świecie. Dlatego gdy Neill Blomkamp oficjalnie ogłosił pracę nad sequelem, fani wpadli w prawdziwe szaleństwo!

 • Plotki o kontynuacji Dystryktu 9 krążyły już od dawna, ale dopiero w ostatnich latach nabrały realnych kształtów.
 • W licznych wywiadach reżyser i twórcy oryginalnej produkcji zasugerowali, że kiedy premiera Dystryktu 10 nastąpi, będzie to wierne przedłużenie wyjątkowego uniwersum i stylu znanego z pierwszej części.
 • Wszystko wskazuje na to, że premiera Dystryktu 10 odbędzie się wiosną 2024 roku. Choć nie została podana dokładna data, spekuluje się, że będzie to maj lub najpóźniej początek czerwca przyszłego roku.
 • Według najnowszych informacji, prace nad sequelem wchodzą obecnie w decydującą fazę. Neill Blomkamp ukończył już pierwszy szkic scenariusza, a zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Z niecierpliwością oczekujemy na więcej szczegółów dotyczących tej wielkiej produkcji! Jedno jest pewne - kiedy premiera Dystryktu 10 się zbliży, fani z całego świata ponownie zwrócą swoje oczy na Johannesburg.

Dystrykt 10: potwierdzeni aktorzy i nowe twarze w obsadzie

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów kontynuacji Dystryktu 10 jest jej obsada. Od pierwszych zapowiedzi wiemy już, że do swych ról powrócą niektórzy z aktorów znanych z oryginalnego filmu. To ogromna radość dla wszystkich fanów, gdyż gwarantuje to zachowanie charakterystycznej atmosfery serii.

Głównym bohaterem powracającym w sequelu będzie z pewnością Sharlto Copley jako Wikus van de Merwe. Jego charyzmatyczna i rozbrajająco szczera kreacja wykluczonego z ludzkiego społeczeństwa człowieka stała się ikoną Dystryktu 9. Jak Wikus odnajdzie się w nowych okolicznościach? Zobaczymy to już wkrótce.

Oprócz Copleya produkcja starała się również zachować autentyczną afrykańską atmosferę poprzez zaangażowanie lokalnych aktorów z RPA. Część z nich, jak Jason Cope i Nathalie Boltt, na pewno powróci w kontynuacji.

Podsumowanie

Zdjęcie District 10 - kiedy premiera? Wszystko o kontynuacji hitu

Informacje o nadchodzącym sequelu Dystrykt 10 rozpalają emocje fanów oryginalnego Dystryktu 9 z 2009 roku. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły dotyczące kiedy premiera Dystryktu 10 może nastąpić, kto powróci w obsadzie oraz w jakim kierunku może się rozwijać fabuła kontynuacji tego głośnego science-fiction.

Pomimo kilkunastu lat oczekiwania, twórcy wydają się wierni wizji i stylistyce znanej z poprzednika. Dystrykt 10 kiedy wyjdzie zapewne w 2024 roku, ma nawiązywać bezpośrednio do wydarzeń z Dystryktu 9 i ponownie zgłębić tematy relacji ludzi i obcych w satyrycznej konwencji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły