Diablo 2

Insight w Diablo 2 - poradnik zdobywania broni

Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski31.10.20236 min.
Insight w Diablo 2 - poradnik zdobywania broni

Wstęp

Diablo 2 to kultowa gra RPG, która od lat fascynuje graczy na całym świecie. Jednym z kluczowych elementów rozgrywki jest zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku, dzięki któremu możemy pokonywać coraz trudniejszych przeciwników. W tym poradniku omówimy szczegółowo różne sposoby zdobywania wyjątkowych i unikalnych przedmiotów, które pozwolą wzmocnić naszą postać i osiągnąć sukces w świecie Sanctuarium.

Zdobywanie unikalnych przedmiotów

Bossowie i superuniki

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie wyjątkowych przedmiotów są starcia z bossami i superunikami. Każdy z aktów Diablo 2 kończy się walką z bossem, który przy odrobinie szczęścia może zdroppować epickie łupy. Niektórzy bossowie, jak np. Diablo, Baal czy Mephisto mają swoje własne superunikatowe przedmioty, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Aby zmaksymalizować szanse na drop, warto specjalizować się w zwiększaniu magic find poprzez odpowiednie przedmioty i talenty.

Skrzynie i trudne łupy

Oprócz bossów, ważnym źródłem dobrego ekwipunku są skrzynie i trudne łupy (tzw. Resplendent Chests). Te drugie wyróżniają się na mapie, a gracz musi je odblokować, pokonując kilka fal wymagających przeciwników. Zarówno skrzynie, jak i trudne łupy mają zwiększone szanse na dropy magicznych i wyższych przedmiotów, więc warto je polować.

Crafting i przetapianie

Kolejną metodą na zdobycie dobrego ekwipunku jest crafting i przetapianie. Łącząc odpowiednie przedmioty w Cube'ie możemy stworzyć nowe, często bardzo mocne rzeczy. Przykładowo, połączenie talizmanu i pierścienia daje amulet, a tiary i korony - diadem. Przetapiając kilka przedmiotów tego samego typu możemy też zwiększyć szanse na lepsze magiczne modyfikatory.


Czytaj więcej: Oto DLACZEGO Diablo 2 Resurrected przebił sprzedaż Diablo 3 w 2023 roku

Farmienie runów i kamieni

Najlepsze miejsca do farmy

Aby ulepszać ekwipunek, kluczowe są runy i kamienie. Te pierwsze droppują z wielu potworów, ale są 3 lokacje uznawane za najlepsze miejsca farmy runów - Lower Kurast, Countess i Arcane Sanctuary. Lower Kurast ze względu na skrzynie, Countess daje gwarantowany drop runów po jej pokonaniu, a Sanctuary ze względu na dużą liczbę upadłych.

Typy potworów droppujące runy

Jeśli chodzi o konkretne typy przeciwników, to runy najczęściej droppują upadli, demony i bestie piekielne. Dlatego mapy takie jak Chaos Sanctuary czy River of Flame również są dobrym miejscem farmy. Szansa na drop rośnie też zwiększając players settings na 8 graczy.

Recipes na kamienie i runewordy

Runy można łączyć w słowa runiczne i kamienie w Cube'ie. Przykładowo, 3 chipped rubies dają flawed ruby itd. Z kamieni można craftować pierścienie i amulety. Runewordy z kolei pozwalają stworzyć wyjątkowe przedmioty po włożeniu run w odpowiedniej kolejności.

Handlarze i sprzedawanie przedmiotów

Insight w Diablo 2 - poradnik zdobywania broni

Oferty handlarzy w aktach

Handlarze w miastach oferują często interesujące przedmioty, a ich asortyment zmienia się wraz z postępami gracza. Warto regularnie odwiedzać np. Ormusa za każdym razem, gdy wejdziemy do kolejnego aktu gry, gdyż może on zacząć oferować nowe receptury na crafting. U niektórych handlarzy dostępne są też unikatowe przedmioty jak Wirt's Leg.

Handel z innymi graczami

Cennym źródłem zaopatrzenia jest handel z innymi graczami. Na specjalnych stronach i forach wymieniamy się przedmiotami. Można znaleźć tam prawdziwe perełki, jakieś rzadkie runewordy czy uniki nie do zdobycia w normalnej rozgrywce. Trzeba jednak uważać na oszustów i zawsze sprawdzać oferowany towar.

Ceny unikalnych przedmiotów

W handlu z graczami warto orientować się w aktualnych cenach poszukiwanych przedmiotów. Cena zależy od rzadkości, max ilości sockets, czy posiadanych modów. Kilka przykładów to Windforce za Ber+Jah, perfect Maras za Zod, a Enigma za Jah+Ber+Sur.

Optymalizacja postaci do farmy

Umiejętności i talenty farma

Aby efektywnie zdobywać wyposażenie, trzeba odpowiednio zbudować postać pod kątem farmy. Pomocne są tutaj talenty jak Increased Speed, czy Teleport. Przydatne są też aura Might oraz zwiększone magic find. Idealnie sprawdzą się tzw. buildy MF jak Blizzsorc czy Hammerdin.

Przedmioty zwiększające szanse

Do fastowego farma przydają się też odpowiednie przedmioty. Nagelring i Gheed's Fortune zwiększają magic find. Herald of Zakarum daje bonus do experience'a. Dobre buty i Templar's Might pomagają szybciej biegać. Raven Frost chroni przed zamrożeniem.

Lokacje dostosowane do builda

Wybierając gdzie farmić, trzeba dostosować lokację do swojego builda, aby efektywnie eliminować wrogów. Postać używająca zimna dobrze sprawdzi się np. na Stony Field, a korzystająca z trzęsienia ziemi czy ognia w Chaos Sanctuary.

Porady na end game i mapy

Zielone i wyższe przedmioty z bossów

Pokonując Diablo, Baala czy Nihlathaka na wyższych poziomach trudności (Hell, Pandemonium) zwiększamy szanse na drop zielonych i wyższych przedmiotów. Bossowie mają wtedy znacznie większe magic find i lepsze loot tabele. To samo tyczy się bossów z map Pandemonium.

Wyposażenie na Uber Tristram

Aby stawić czoła Uber Diablo i zdobyć convication aura w bastionie Chaosu, konieczny jest dobry ekwipunek - Stone of Jordan, Grief, specyficzne uniki jak Herald of Zakarum czy Guardian Angel. Dopiero porządnie wyposażona postać ma szanse na zwycięstwo.

Mapowanie w Hellu dla dropów

Mapy w Hellu to gwarancja dobrych dropów, ale trzeba uważać na modyfikatory, które czynią jejeszcze trudniejszymi. Poruszanie się po mapach Chaos Sanctuary, Ancient Tunnels czy Pit zwiększa szanse na walkę z championami i unique monsterami, a co za tym idzie - lepszy loot.

Crafting broni i zbroi

Przepisy z kamieniami

Używając odpowiednich recipe możemy ulepszać normalną broń i zbroję, dodając im magiczne właściwości. Do craftowania biżuterii dodajemy kamienie szlachetne, a do broni i zbroi - kamienie magiczne. Im wyższy kamień, tym lepsze szanse na dobre właściwości.

Dodatkowe modifikatory

Crafting daje dodatkowe szanse na atrakcyjne modifikatory naszych przedmiotów. Możemy w ten sposób zyskać bonusowe rezysty, lepsze statystyki, a nawet unikalne właściwości których normalnie dany przedmiot mieć nie może. To sprawia, że crafting jest świetnym uzupełnieniem zwykłego farma.

Ograniczenia w craftingu

Crafting ma jednak pewne ograniczenia. Nie da się w ten sposób stworzyć przedmiotów wyższych niż magiczne, ani przenieść już istniejących modów. Trzeba też uważać, gdyż przy niepowodzeniu traci się materiały użyte do craftowania. Mimo to zdecydowanie warto próbować, gdyż odpowiednio wycraftowany przedmiot może być bardzo cenny.

Podsumowanie

Zdobycie potężnego ekwipunku w Diablo 2 wymaga cierpliwości i wytrwałości. Najlepsze przedmioty zdobywa się eliminując bossów, przeszukując skrzynie i trudne łupy oraz handlując z innymi graczami. Duże znaczenie ma też odpowiednia optymalizacja postaci i wybór lokacji do farma. Crafting i łączenie runów daje dodatkowe możliwości ulepszania posiadanego już wyposażenia. Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam skuteczniej farmić i szybciej osiągnąć sukces w świecie Diablo 2.

Najczęstsze pytania

Przydatne są talenty zwiększające prędkość poruszania się, zadawane obrażenia oraz magic find. Dobre są też aury wzmacniające sojuszników. Konkretne talenty zależą od klasy postaci.

U dobrze zaopatrzonych handlarzy warto szukać przedmiotów w miastach każdego aktu. Dobrym źródłem są też skrzynie i trudne łupy. Orazmus, Jamella i Halbu oferują receptury craftingu.

Trzeba dokładnie sprawdzać oferowany przedmiot - ilość sockets, modsów, durability. Można też poprosić o screena z inventory, aby mieć pewność. Nie należy płacić z góry za obietnicę wysłania przedmiotu.

Chaos Sanctuary, Ancient Tunnels, The Pits czy Halls of Pain to mapy z dużą liczbą champion packów i bossów. Gwarantują dobre szanse na walkę z unique monsterami i wartościowe łupy.

Coniction paladyna, Stone of Jordan, Herald of Zakarum to obowiązkowe wyposażenie. Broń Grief lub eBOTD. Dobra zbroja, np. Guardian Angel. Resisty powyżej 60 na wszystko. Dobre pierścienie i amulet.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy
Diablo 2Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy

Poradnik do Diablo 2 na PlayStation 4 - kompleksowe wskazówki dla początkujących i zaawansowanych graczy. Jak stworzyć potężną postać, zdobywać loot, pokonywać bossów oraz odnosić sukcesy w rozgrywce PvP i PvM.