Poradniki

Jak grać w Diablo 3 na kontrollerze od PS4 na PC? Konfiguracja i wskazówki

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański30.08.20235 min.
Jak grać w Diablo 3 na kontrollerze od PS4 na PC? Konfiguracja i wskazówki

Granie w gry akcji z kontrolerem do konsoli na komputerze PC może wydawać się początkowo trudne i niewygodne. Jednak z odpowiednią konfiguracją i praktyką, kontroler PS4 sprawdza się świetnie także w tak dynamicznych i wymagających precyzji tytułach jak Diablo 3. Poniższy poradnik pokaże jak podłączyć DualShocka 4 do komputera, zoptymalizować ustawienia oraz opanować sterowanie, by cieszyć się rozgrywką w Diablo 3 na kontrolerze PS4. Znajdziesz tu wskazówki zarówno dla graczy solo, jak i dla drużyn kooperujących ze sobą online.

Jak podłączyć kontroler PS4 do komputera z systemem Windows?

Podłączenie przez kabel USB

Najprostszym sposobem podłączenia kontrolera PS4 do komputera jest użycie dołączonego w zestawie kabla USB. Wystarczy wpiąć jedną końcówkę do portu USB w kontrolerze, a drugą do jednego z portów USB w komputerze. System Windows automatycznie rozpozna i zainstaluje sterowniki.

Podłączenie bezprzewodowe

Aby grać bez kabla, kontroler PS4 można podłączyć bezprzewodowo przez Bluetooth. Należy przytrzymać przycisk PS i przycisk Share, aż zacznie migać niebieska dioda. Następnie w ustawieniach Bluetooth komputera wyszukać i sparować nowe urządzenie.

Podłączenie przez odbiornik USB

Ostatnią opcją jest zakup dedykowanego odbiornika USB i podłączenie go do portu w komputerze. Pozwala to na bezprzewodową grę z większym zasięgiem i mniejszymi opóźnieniami.

Jak skonfigurować kontroler PS4 do gry Diablo 3?

Ustawienia w systemie Windows

Przed uruchomieniem gry warto skonfigurować kontroler w ustawieniach systemu Windows. Pozwoli to spersonalizować działanie poszczególnych przycisków i osi, a także włączyć wibracje.

Ustawienia w grze Diablo 3

W menu opcji gry koniecznie trzeba przełączyć sterowanie z myszy i klawiatury na kontroler. Można też dostosować tutaj wrażliwość drążków, zmienić button layout czy włączyć dodatkowe funkcje kontrolera PS4.

Kalibracja osi kontrolera

Jeśli drążki analogowe kontrolera działają nieprawidłowo, warto przeprowadzić ich kalibrację w opcjach gry. Pozwoli to wyeliminować dryf oraz martwe strefy.

Optymalne ustawienia kontrolera PS4 w Diablo 3

Mapowanie przycisków i drążków analogowych

Domyślne mapowanie w Diablo 3 nie zawsze odpowiada nawykom z innych gier. Warto przemyśleć rozmieszczenie funkcji na kontrolerze, by mieć najważniejsze umiejętności pod palcami.

Wrażliwość drążków i triggerów

Ustawienie odpowiedniej krzywej na osiach kontrolera pozwala precyzyjnie celować i poruszać się postacią. Nie za wolno, nie za szybko - złoty środek dla dynamicznej akcji.

Wibracje i efekty świetlne kontrolera

Wibracje zwiększają immersję i pomagają wyczuć momenty trafienia przeciwników. Efekty świetlne dodatkowo podkreślają akcję. Warto wybrać odpowiadające nam ustawienia.

Porady i wskazówki dotyczące sterowania w Diablo 3

Jak grać w Diablo 3 na kontrollerze od PS4 na PC? Konfiguracja i wskazówki

Ustawienia kamery i celowania postacią

W opcjach gry można zmienić ustawienia kamery, by lepiej widzieć otoczenie podczas walki. Pomocne jest też włączenie asysty celowania, automatycznie naprowadzającej postać na wrogów.

Szybkie przełączanie umiejętności i miksowanie ataków

Kombinowanie zaklęć i ataków podstawowych pozwala na efektywne pokonywanie przeciwników. Ważne jest biegłe operowanie wszystkimi przyciskami, by wplatać umiejętności między ciosy.

Efektywne poruszanie się po mapach i unikanie

Chociaż gra jest izometryczna, kontroler pozwala płynnie manewrować postacią. Warto opanować szybkie poruszanie się między wrogami i unikanie ciosów dzięki płynnemu sterowaniu.

Rozgrywka w kooperacji z kontrolerem PS4

Komunikacja i koordynacja z innymi graczami

Grając w trybie kooperacji online, kluczowa jest dobra komunikacja z innymi graczami. Umożliwia to lepszą koordynację ataków i umiejętności drużyny.

Wybór odpowiedniej klasy postaci do gry drużynowej

Warto dobrać klasę postaci, która będzie się dobrze uzupełniać z grupą. Np. paladyn jako tank, czarodziejka do ataków obszarowych lub mnich podtrzymujący drużynę.

Wspólne pokonywanie bossów i zdobywanie łupów

Zgrana ekipa łatwiej rozprawi się z bossami, a także sprawiedliwie podzieli zdobyte łupy. Współpraca to klucz do sukcesu w Diablo 3.

Problemy i rozwiązania dotyczące gry na kontrolerze

Rozwiązywanie problemów z podłączeniem kontrolera

Jeśli kontroler PS4 nie łączy się z komputerem lub działa niestabilnie, warto sprawdzić stan kabla/baterii, zrestartować urządzenia lub zaktualizować sterowniki.

Optymalizacja ustawień dla lepszej kontroli i wrażeń

Indywidualna konfiguracja button layoutu, osi kontrolera i opcji gry, pozwala precyzyjnie dostroić sterowanie pod własne preferencje.

Radzenie sobie z ograniczeniami kontrolera względem klawiatury i myszy

Chociaż kontroler ma mniej przycisków, można to obejść mapując funkcje na kombinacje klawiszy. Należy też wykorzystać zalety płynnego sterowania drążkami.

Podsumowanie

Granie w Diablo 3 na kontrolerze PS4 daje wiele frajdy, ale wymaga pewnego przygotowania. Przy odrobinie cierpliwości podczas konfiguracji i treningu można jednak w pełni cieszyć się zaletami płynnego sterowania kontrolerem. Precyzyjne ustawienie osi i przycisków pozwala błyskawicznie włączać umiejętności i miksować ataki. Grając w kooperacji, kluczowa jest też komunikacja i współpraca z innymi. Miejmy nadzieję, że powyższe porady pomogą w opanowaniu kontrolera i przyjemnej zabawie w Diablo 3.

Najczęstsze pytania

Z komputerem kompatybilne są zarówno oryginalne kontrolery DualShock 4, jak i kontrolery innych firm styliizowane na DualShocka 4.

Tak, kontroler PS4 można podłączyć do komputera bezprzewodowo przez Bluetooth. Wymaga to jednak sparowania urządzeń.

Przyciski kontrolera można dowolnie mapować zarówno w ustawieniach systemu Windows, jak i w opcjach poszczególnych gier.

Gra w Diablo 3 na kontrolerze daje bardzo dobre wrażenia. Sterowanie jest płynne, a odpowiednia konfiguracja pozwala szybko używać umiejętności.

By podłączyć 2 kontrolery PS4 do komputera, wystarczy po prostu podpiąć je przez USB lub sparować przez Bluetooth. Oba będą rozpoznane i możliwe do użycia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły