Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Lubisz Diablo3.pl?


ało znanych jest szczegółów na temat Abd al-Hazir’a, z pewnością jednak, pochodzi z bardzo przez siebie cenionego Caldeum. Nic nie wiadomo o jego rodzinie, posiada natomiast wielu przyjaciół w podróży oraz kontaktów w klanach magów Kehjistanu, można więc założyć, że pochodził z dość wysokich stanów.

Oto tekst wprowadzający, zamieszczony w sławnych Pismach Abd al-Hazir’a:

Abd al-Hazir jest cenionym dżentelmenem, historykiem oraz uczonym. Ostatnio podjął się niespotykanego zadania: zbadania, klasyfikacji i złożenia w całość, informacji o unikalnych miejscach i istotach zamieszkujących nasz świat.”

W swych podróżach, odwiedził Tardein’skie pustkowia (pustynie w pobliżu Caldeum) gdzie spotkał myśliwego Franklina Burroughs’a. Zapuścił się głęboko w dżungle Kehjistanu, spotykając tam starożytnych Szamanów. Podróżował na Zachód, do Khanduras, zobaczywszy tam Nowe Tristram i wszelkie rodzaje potworności. Trafił też na zbocza Krateru Arreat, blizny bo Górze Arreat, na terenach ojczystych Barbarzyńcom.

Ostatni jego raport, który dotarł do Caldeum, został spisany kilka miesięcy temu, po spotkaniu z Mrocznymi Kultystami.


Pośród jego prac, wyróżnić można Kroniki Xiansai oraz Pisma (lub zapiski) Abd al-Hazir’a.


Nie jest pewne, czy stanie się NPC’em w Diablo III, czy nie. Jego zaginięcie zdaje się być powiązane z działaniami Mrocznych Kultystów, więc albo spotkamy go ratując mu skórę, lub też natkniemy się na jego szczątki w jakiejś ofiarnej kaplicy.


W języku Arabskim, najpowszechniejsze tłumaczenie wyrazu „Abd” oznacza dosłownie „Wielbiącego Boga” lub „Czciciela”, „al-Hazir” natomiast, znaczy „Zwiastujący”. Jego imię, można więc (dość topornie) przetłumaczyć na „Czciciela Zwiastującego”. Nie wiadomo, czy Wschodnie kraje Sanktuarium korzystają z języka Arabskiego bądź też jego odpowiednika, możliwe jednak, że odnajdziemy w grze znacznie większą liczbę Arabskich imion i konotacji.

„Abd” można też przetłumaczyć inaczej, w zależności od kontekstu i faktu używania prawdziwego, Arabskiego zwrotu. Można więc za jego pomocą nazwać „niewolnika” lub „sługę”. Wynikało by z tego, że omawiane imię, można przetłumaczyć jako „Sługa Zwiastującego” lub „Służący Zwiastującemu”.

Zwiastujący może być bóstwem lub prorokiem w świecie Diablo III. Istnieją dowody na znaczną religijność rodziców Abd’a, pomimo areligijności jego samego. Znaczenie to, może prowadzić do motywu ostrzegania przed mrocznymi czasami, tak przecież ważnego i częstego w wielu jego pismach.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 21.10.2010 09:23
Autor:
Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

4 komentarze to “Abd al-Hazir”

  1. ralph says:

    hazir to świnia w hebrajskim po arabsku podobnie

  2. chazir says:

    Chazir to po hebrajsku świnia. Koń – sus. Mam taką ksywkę.

  3. PanŚmiechu says:

    Iskariota przecież nefalemowie to też postacie!

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.