Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Mniej Miejsca we Współdzielonej Skrzyni

Farciarze z dostępem do Bety, odkryli zmniejszenie ilości dostępnych zakładek do dokupienia we współdzielonej skrzyni. Naturalnie zaraz padło pytanie, na które odpowiedział Bashiok, demonstrując obecny rozmiar skrzyni przykładem mieszczącej się w  niej ilości mieczy:

Wydaje mi się, czy maksymalna przestrzeń dostępna we Współdzielonej Skrzyni została ścięta o połowę w #10 Łacie do Bety? Widzę teraz tylko trzy zakładki do wykupienia, miast 5-6 dostępnych przed łatą. (Te zakładki, to oczywiście małe ikonki skrzyń, które widać z boku skrzyni, pozwalające na wykupienie zupełnie nowych stron z przestrzenią magazynową).

Jeśli to prawda, dlaczego? Mamy limit 10 postaci - z nowym rozmiarem skrzyni, z łatwością mogę sobie wyobrazić, że kończy mi się miejsce mając tylko jedną licencję na Diablo III.

Dokonaliśmy rewaluacji średniego zapotrzebowania na przestrzeń magazynową postaci, jak i całego konta. Uznaliśmy, iż konieczne będzie upewnienie się, że damy sobie radę ze spodziewanymi ogromnymi ilościami danych, które pojawią się w tym temacie chwilę po premierze.

Diablo III zarówno zyskuje, jak i ma problemy ze względu na system generujący całkowicie losowe przedmioty. Praktycznie wszystko może wylosować różne affixy, jeśli nawet nie cały ich zestaw. Oczywiście jest to świetna sprawa, bo w końcu o to chodzi w polowaniu na przedmioty, więcej losowości oznacza, że możesz dalej szukać tego jednego, idealnego przedmiotu, jednak oznacza to, iż ilość danych potrzebna do jego opisania, jest znacznie, znacznie większa niż, powiedzmy w World of Warcraft, gdzie jest ona statyczna i wymaga do opisania jedynie unikalnego numeru. Na przykład: http://www.wowhead.com/item=51003 ten numer na końcu, to właśnie taki unikalny numer przedmiotu. Tylko tyle nam trzeba do przechowania i identyfikacji danego przedmiotu, niezależnie od jego lokalizacji. W przypadku Diablo III, najpierw trzeba określi podstawowy rodzaj przedmiotu, następnie każdy indywidualnie wylosowany affix, następnie zasięg zmiennych każdego z nich oraz ilość dostępnych na nim gniazd. Musimy również wziąć pod uwagę każdą możliwą lokalizację przedmiotu: przedmiot leżący na ziemi, nadal jest przedmiotem, tak samo, jak ten, wystawiony w Domu Aukcyjnym.

Ewidentnie mamy miejsce na rozbudowę, jeśli nasze przewidywania okażą się błędne, albo jeśli się okaże, że po prostu miejsca nam starczy. World of Warcraft zdecydowanie się przez lata rozrósł i przestrzeń magazynowa nie pojawiała się tam znikąd (choć czasami rzeczywiście zachodzą jakieś czary). Uważamy, że trzy zakładki wystarczą, przynajmniej na moment premiery. Nie licząc przedmiotów, które nosisz (zakładając, że są to najlepsze, jakie masz) oraz zakładając najgorszy scenariusz posiadania niczego prócz przedmiotów zabierających dwa sloty, będziesz mógł przechowywać 405 mieczów w każdym regionie. To jest sporo. Nie spodziewamy się, że ludzie będą przechowywać 405 mieczy... mamy nadzieję, że nigdy nie będą tego robić, bo to mogłoby też oznaczać, że macie z mieczami obsesję, powinno być jednak tyle miejsca, żeby wystarczyło przynajmniej na początek, po czym będziemy mogli ewaluować sprawę dalej, w miarę rozwoju sytuacji.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 01.02.2012 15:35

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

5 komentarzy to “Mniej Miejsca we Współdzielonej Skrzyni”

 1. Sadkill says:

  …aka Czytaj że nie zdążą przygotować wystarczającej ilości serwerów do premiery 😛

 2. Marcin says:

  Czyli znowu będzie trzeba itemy na mułach przechowywać

 3. ktoś says:

  Miejsca jest bardzo dużo, niema co narzekać .

 4. TYMCIO says:

  W D2 nie było ani jednej zakładki w skrzyni i jakoś nikt nie narzekał(chociaż czasem wk******o, że jest stosunkowo mało miejsca to jakoś sobie radziliśmy), myślę że miejsca będzie wystarczająco.

 5. Luks says:

  Dostajemy sporo info o grze , ale nadal nie ma daty. W miedzy czasie :
  http://www.sadistic.pl/diablo-iii-release-date-vt101714.htm 😀

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.