Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności/Cookies.OK

Grasz jeszcze w Diablo 3?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Diablo_3_fansite Diablo_3_PvPkomnatadusz.pl
Facebook.com - diablo3poland Youtube.com - diablo3poland Twitter.com - diablo3poland
Filtruj newsy: Wszystkie Newsy Blizzard Newsy Diablo3.com Newsy Diablo3.pl
Czekasz na PvP w Diablo 3? My również!

Nienawiść i Dyscyplina: Opowiadanie Wprowadzające (Łowca Demonów)

Blizzard opublikował pierwsze z krótkich opowiadań wprowadzających do wszystkich pięciu klas postaci. Na początek mamy Łowczynię Demonów. Nie zdążyłem jeszcze przeczytać całości (zapowiada się dobrze), ale za to zdążyłem odnieść już wrażenie, że Polskie tłumaczenie jest bardzo, ale to bardzo redukcyjne, by nie powiedzieć - spłaszczające (bogata w przymiotniki narracja oryginalnego tekstu - jak na opowiadanie przystało - w wersji Polskiej została znacznie zubożona). Momentami wydźwięk całych akapitów się zmienia. Ja rozumiem, że trzeba często na pewne kompromisy pójść, bo przecież nie da się dokładnie całej składni przełożyć, a niektóre zwroty są w zasadzie nieprzetłumaczalne. Ktoś tu jednak w moim przekonaniu trochę przegiął. W ogóle złożone to jest strasznie... Eh...

Kusi mnie, żeby przykładami posypać, ale na dłuższą metę, nie widzę sensu. Zresztą certyfikowanym autorytetem też nie jestem.

Jakkolwiek! Poniżej znajdziecie kilka pierwszy zdań opowiadania, z odnośnikiem przy końcu do reszty tekstu. Tutaj wersja po anglicku. Enjoy!

Już z daleka od wioski niósł się trupi odór.

Pomimo spowijających Khanduras chmur, noc była ciepła. Valla, łowczyni demonów wkroczyła do tego, co zostało z Holbrook — niegdyś niewielkiej osady rolniczej, dziś opuszczonej ruiny. W każdym razie wioska wyglądała na opuszczoną. Przenikliwy odór zgnilizny wskazywał, że mieszkańcy wciąż tu przebywali, choć już nie wśród żywych.

Na środku osady, przy stosie gruzu stał Josen, mentor Valli.

Jak każdy łowca nosił zbroję płytową, która chroniła jego tors, a na biodrach dwie identyczne kusze. Twarz Josena skrywał kaptur, poły płaszcza łopotały na wietrze.

Valla była ubrana podobnie; jedyną różnicę stanowił długi, ciemny szal, który zakrywał połowę jej twarzy. Córka tracza zatrzymała konia, zsiadła i rozejrzała się czujnie.

Od razu usłyszała ciche dalekie buczenie. Wydawało się, że łowcy demonów są tu jedynymi żywymi istotami. Josenowi towarzyszyło dwóch – jeden przeczesywał szczątki domów, drugi stał przy rozpadającym się magazynie.

Cokolwiek tu zaszło, przybyli za późno. Pozostawało tylko sprawdzić, czy ktoś przeżył. Ostatecznie, taki mieli obowiązek: znaleźć tych, którzy przeżyli, dać im schronienie i strawę. Pomóc im. A potem wyszukać wśród ocalonych takich, którzy pragnęli zemsty, i zachęcić ich, by przeszli szkolenie i dołączyli do łowców demonów. I wypełnili najważniejszy obowiązek: zajęli się unicestwianiem piekielnego pomiotu, który pustoszy świat.

Josen nie oderwał spojrzenia od gruzów, gdy Valla podeszła... Czytaj Dalej.

Polecamy Diablo 3 Sklep - tanie klucze do gier.

Ostatnia modyfikacja: 06.04.2012 12:18

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami ze świata Diablo 3!

Polub naszą stronę:
Doceń naszą pracę, dzięki wyczerpującym komentarzom przyczyniasz się do rozwoju portalu.

6 komentarzy to “Nienawiść i Dyscyplina: Opowiadanie Wprowadzające (Łowca Demonów)”

 1. Aser says:

  JEST!!!!!!!!!! Będzie nocna premiera w Ultimie 😉

  • Khorba says:

   no i co z tej nocnej premiery jak servery i tak w europie wystartuja o 9.01 jak wstaniesz o 8 rano pojedziesz do sklepu kupisz to i tak sie wyrobisz…

   • Aser says:

    …ale Ty nie łapiesz tego klimatu, co?. Czasem gry to tylko dodatek, jakbym chciał wcześniej Diablo 3 to nie zamawiałbym w ULTIMIE tylko podjechał do Media gdzie pracuje znajomy i miał swoją kopię 14tego po pracy phhhh

 2. ktoś says:

  haha 🙂 ale go zgasił.

 3. Przemoc says:

  With our previous releases we do release them at local times, so for Europe it will be midnight on the 15th, which in theory means that it will be released a few hours before North America gets it. This might change in the future but it will then be updated on our webpage.

  Niedoczekanie, bo gramy od północy, czyli kilka godzin przed amerykanami.

Skomentuj wpis.

ERROR: si-captcha.php plugin: GD image support not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable GD image support for PHP.

ERROR: si-captcha.php plugin: imagepng function not detected in PHP!

Contact your web host and ask them to enable imagepng for PHP.