Diablo 4

Beta Diablo 4 - kiedy się odbędzie? Najświeższe informacje

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski16.10.20237 min.
Beta Diablo 4 - kiedy się odbędzie? Najświeższe informacje

Gracze z całego świata z niecierpliwością wyczekują bety gry Diablo 4. To jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat, która ma odnowić legendarnego hack'n'slasha i zaoferować epicką przygodę w mrocznym świecie Sanktuarium. Zbliżające się testy beta są znakomitą okazją, by jako pierwsi zanurzyć się w demonicznym klimacie, poznać fabułę i przetestować rozgrywkę. W niniejszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat bety Diablo 4 - jej daty, zawartości, wymagań i celów testów. Sprawdźcie, czego możecie się spodziewać.

Potwierdzona data bety Diablo 4

Przedstawiciele Blizzard Entertainment jak na razie nie zdradzili dokładnej daty rozpoczęcia bety Diablo 4. Ostatnia aktualizacja developerska wspominała jedynie o testach w 2023 roku. Biorąc pod uwagę obecny etap prac, najbardziej prawdopodobny wydaje się drugi kwartał przyszłego roku. Studio potrzebuje jeszcze kilku miesięcy, by odpowiednio dopracować grę przed udostępnieniem jej szerokiej publiczności.

Warto jednak regularnie śledzić oficjalne kanały Diablo 4 - premiera bety z pewnością zostanie ogłoszona z wyprzedzeniem, by gracze mogli odpowiednio przygotować swoje komputery. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnych wieści z Blizzard.

Ogłoszenie daty bety

Datę rozpoczęcia bety Diablo 4 poznamy z oficjalnego ogłoszenia twórców. Informacja zostanie opublikowana na stronach internetowych Blizzarda oraz w mediach społecznościowych - warto obserwować te kanały, by nic nie przegapić.

Okres oczekiwania

Pomiędzy ogłoszeniem a startem bety minie zapewne kilka tygodni. To czas, aby Blizzard przygotował serwery, a gracze mogli zaktualizować sprzęt i zgłosić chęć udziału w testach.

Spodziewane ramy czasowe bety

Choć dokładna data beta testów Diablo 4 nie jest znana, można przewidywać prawdopodobne ramy czasowe na podstawie doświadczeń z poprzednimi produkcjami Blizzarda. Testy zamknięte zwykle poprzedzają otwartą betę o kilka tygodni lub miesięcy.

Możliwa data rozpoczęcia

Biorąc pod uwagę obecny postęp prac, realny wydaje się start zamkniętych testów beta Diablo 4 w okolicach kwietnia/maja 2023 roku. Otwarta beta mogłaby ruszyć w wakacje - lipiec lub sierpień to prawdopodobny termin.

Przewidywany czas trwania

Testy Diablo 4 powinny potrwać co najmniej 2-3 miesiące. Taki okres pozwoli deweloperom zebrać cenne opinie graczy i wprowadzić ewentualne poprawki przed premierą.

Prognozowana data zakończenia

Bazując na powyższych przewidywaniach, beta testy Diablo 4 mogłyby dobiec końca we wrześniu lub październiku 2023 roku. Blizzard z pewnością wykorzysta cały ten czas na dopracowanie gry.


Czytaj więcej: Jak Nekromanta zdominował endgame w Diablo 4 - najlepszy build sezonu 1

Zawartość bety Diablo 4

Twórcy Diablo 4 na razie nie ujawnili dokładnej zawartości nadchodzącej bety. Wiadomo jednak, że obejmie ona liczne elementy produkcji - od wyboru postaci, przez eksplorację, po różnorodne tryby rozgrywki. Oto, czego możemy się spodziewać.

Dostępne klasy postaci

W becie Diablo 4 z pewnością znajdą się co najmniej 3 grywalne klasy: barbarzyńca, czarodziejka i łotrzyca. Być może pojawi się też druid, a wraz z postępem testów - kolejne bohaterowie. Będzie okazja przetestować ich umiejętności i style walki.

Obszary do zbadania

Do dyspozycji otrzymamy fragmenty jednego z pierwszych aktów fabularnych oraz losowo generowane podziemia. Na pewno będzie w czym się zgubić i jakie potwory pokonać! Możliwe też testy endgame'owych lochów, jeśli będą gotowe.

Tryby rozgrywki i aktywności

Oprócz solowej kampanii, Diablo 4 oferuje też kooperację i PvP. Beta pozwoli przetestować zabawę z innymi graczami, walki 1v1 na arenie oraz polowania na skarby w otwartym świecie - wszystko to może trafić do testów.

Wymagania bety Diablo 4

Beta Diablo 4 - kiedy się odbędzie? Najświeższe informacje

W beta testach Diablo 4 będą mogli wziąć udział gracze PC oraz posiadacze nowych konsol. Minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze ogłoszone - podobnie jak proces rejestracji. Wkrótce powinny jednak pojawić się szczegóły.

Minimalna konfiguracja sprzętowa

Diablo 4 na pewno nie będzie wygórowanie wymagające - podstawowe parametry PC powinny pozwolić na uruchomienie gry. Karty graficzne pokroju GTX 1060 lub RX 590 prawdopodobnie wystarczą w beta testach.

Wsparcie platform

Oprócz PC, beta Diablo 4 powinna być dostępna na PS5, XSX oraz XSS. Być może pojawi się też na PS4 i XONE, choć te konsole mają słabszą specyfikację.

Proces rejestracji i dostępu

Szczegóły rejestracji do bety Diablo 4 poznamy w późniejszym terminie. Zwykle wymaga to konta Battle.net i prostego formularza. Klucze dostępu są rozsyłane falami, według kolejności zgłoszeń.

Nowości i zmiany od ostatniej bety

Poprzednie testy Diablo 4 odbyły się w 2020 roku, więc od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele. Twórcy mocno rozbudowali zawartość, poprawili optymalizację i dopracowali rozgrywkę. Oto najważniejsze nowości.

Aktualizacje rozgrywki i mechaniki

Walka w Diablo 4 jest jeszcze bardziej dynamiczna i satysfakcjonująca. Dodano nowe umiejętności, usprawniono sterowanie i zmieniono interfejs. Całość stała się płynniejsza i przyjemniejsza.

Poprawki błędów i optymalizacja

Usunięto setki defektów, co poprawiło ogólną stabilność rozgrywki. Silnie zoptymalizowano także wydajność, dzięki czemu gra działa płynnie nawet na słabszych komputerach. To ogromny postęp.

Dopracowanie oprawy audio-wizualnej

Mocno ulepszono oprawę graficzną, dźwiękową i animacje. Świat przedstawiony Diablo 4 nabrał jeszcze większego blasku, a efekty walki stały się bardziej spektakularne. Różnica jest naprawdę spora.

Najważniejsze cele bety

Faza beta testów to kluczowy moment w produkcji gry. Deweloperzy liczą na cenne opinie graczy i wykrycie jak największej liczby błędów przed premierą. Oto główne cele nadchodzącej bety Diablo 4.

Testowanie stabilności gry

Najważniejsze to sprawdzenie, czy Diablo 4 działa płynnie i stabilnie na różnych konfiguracjach sprzętowych. Tylko w ten sposób da się wyeliminować usterki i zapewnić dobrą optymalizację.

Opinie na temat rozgrywki

Zdanie graczy pomoże wyczuć wady i zalety mechaniki, poziomu trudności i różnych elementów zabawy. Pozwoli to odpowiednio wyważyć i dopracować rozgrywkę przed premierą.

Wykrycie błędów przed premierą

Im więcej osób testuje grę, tym więcej usterek da się znaleźć i naprawić. Dzięki betatestom Diablo 4 zadebiutuje w jak najlepszej formie i pozbawione poważnych bugów.

Podsumowanie

Nadchodząca beta Diablo 4 to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów gier RPG w 2023 roku. To wspaniała okazja, by samemu przetestować jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat i pomóc w dopracowaniu tego tytułu. Ogromna dawka mrocznej rozgrywki w klimatycznym świecie Sanktuarium z pewnością zaspokoi głód akcji u wielu graczy. Jeśli tylko spełniacie wymagania sprzętowe, koniecznie zapiszcie się do bety i stańcie po stronie Aniołów lub Demonów. A jeśli macie wątpliwości, poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące nadchodzących testów Diablo 4.

Najczęstsze pytania

Konkretna data nie jest jeszcze znana. Najbardziej prawdopodobny jest drugi kwartał 2023, najpewniej okolice kwietnia/maja dla testów zamkniętych i lipiec/sierpień dla otwartej bety.

Szczegóły rejestracji poznamy w późniejszym terminie. Zwykle wymaga to konta Battle.net i wypełnienia specjalnego formularza. Klucze są rozsyłane falami według kolejności zgłoszeń.

Dokładne parametry nie zostały jeszcze podane. Diablo 4 nie powinno być zbyt wymagające - prawdopodobnie wystarczą karty pokroju GTX 1060 lub RX 590. Minimalne wymagania poznamy przed startem testów.

Nie, oprócz PC, beta powinna być dostępna również na nowych konsolach - PS5, XSX oraz XSS. Być może także PS4 i XONE, choć te konsole mają słabszą specyfikację.

Przewiduje się, że faza testów potrwa co najmniej 2-3 miesiące. Jest to optymalny czas, aby zebrać opinie graczy i wprowadzić poprawki przed premierą.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 4 - data premiery i platformy
Diablo 4Diablo 4 - data premiery i platformy

Po latach oczekiwań ogłoszono Diablo 4! Sprawdź platformy, datę premiery, fabułę, rozgrywkę i nowości w D4. Czy czwarta odsłona serii hack'n'slash od Blizzarda spełni oczekiwania fanów?