Diablo 3

Biedne Istoty - Czy najnowszy film podbije serca widzów?

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski02.12.20236 min.
Biedne Istoty - Czy najnowszy film podbije serca widzów?

Biedne Istoty to najnowszy film Yorgosa Lanthimosa, twórcy nagradzanych Faworyty i Zabijanie świętego jelenia. Opowiada historię Belli Baxter, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego naukowca. Pod jego opieką uczy się wszystkiego na nowo, a w poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w podróż dookoła świata. W głównych rolach występują Emma Stone, Willem Dafoe i Mark Ruffalo. Film łączy w sobie elementy romanse i science fiction.

Kluczowe wnioski:

 • Bella Baxter budzi się do życia dzięki ekscentrycznemu naukowcowi.
 • Poszukując nowych doznań wyrusza w podróż z prawnikiem Duncanem.
 • W rolach głównych świetna obsada z Emmą Stone na czele.
 • Film łączy w sobie konwencję romanse i science fiction.
 • Premiera filmu w polskich kinach już 19 stycznia 2024 roku.

Czy Bella Baxter odnajdzie siebie po śmierci?

Według platformy Zalukaj, Biedne Istoty to film opowiadający historię Belli Baxter, która zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. Cała jej dotychczasowa egzystencja dobiegła końca, więc musi zbudować siebie na nowo. Jak poradzi sobie z tak trudną sytuacją?

Bella staje przed nie lada wyzwaniem. Musi nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości, przywyknąć do swojego ciała i odnaleźć sens istnienia. Na szczęście może liczyć na wsparcie doktora Godwina Baxtera. To właśnie on przywrócił ją do życia i służy jej radą oraz pomocą. Jednak prawdziwe pytania Bella musi zadać sobie sama.

Poszukiwanie siebie

Twórca filmu, Yorgos Lanthimos, znany jest z poruszania w swoich dziełach egzystencjalnych dylematów. I tym razem skłania widza do refleksji nad tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Przeżycia Belli stają się pretekstem do snucia filozoficznych rozważań o ludzkiej naturze.

Bella stopniowo poznaje świat i ludzi, budując na nowo swoją osobowość i tożsamość. Nie jest to łatwy proces, ale ostatecznie prowadzi bohaterkę do większej dojrzałości i mądrości życiowej. Dzięki swoim poszukiwaniom i niepowtarzalnej podróży Bella odkrywa prawdziwy sens istnienia.

Jak naukowiec przywrócił do życia Bellę Baxter?

Biedne Istoty to film science fiction, którego kluczowym wątkiem jest niecodzienna historia powrotu do życia głównej bohaterki. Jak to możliwe? Za ten niebywały wyczyn odpowiada ekscentryczny naukowiec, doktor Godwin Baxter.

Baxter jest genialnym, choć kontrowersyjnym badaczem, który poświęcił życie na realizację swojego największego marzenia. Chciał pokonać śmierć i na powrót obudzić do życia zmarłego człowieka. Kiedy jego eksperyment się powiódł, Bella Baxter stała się symbolem jego największego triumfu, ale też ciężaru odpowiedzialności za jej dalsze losy.

Nauka kontra etyka

Film porusza istotny dylemat moralny związany z postępem naukowym i technologicznym. Gdzie leży granica ingerencji człowieka w prawa natury? Kiedy dążenie do wiedzy zaczyna stanowić zagrożenie dla ludzkości?

Twórcy filmu nie dają gotowych odpowiedzi, a jedynie skłaniają do myślenia. Pokazują zarówno pozytywne, jak i niebezpieczne strony ludzkiej ciekawości oraz chęci przekraczania kolejnych granic poznania. To widz musi sam zdecydować, czy w imię nauki warto ryzykować utratę człowieczeństwa.

Kto wcielił się w główne role w filmie "Biedne istoty"?

W filmie Biedne Istoty występuje plejada gwiazd światowego kina. Główne role zagrali:

 • Emma Stone jako Bella Baxter
 • Willem Dafoe jako doktor Godwin Baxter
 • Mark Ruffalo jako Duncan Wedderburn

Emma Stone, laureatka Oscara za rolę w filmie La La Land, wciela się w postać Belli Baxter. To ona zostaje bohaterką niezwykłego eksperymentu przywrócenia do życia. Aktorka znakomicie oddaje zagubienie i determinację swojej postaci, przechodzącej fascynującą przemianę.

Willem Dafoe gra doktora Baxtera, genialnego naukowca, który postanowił oszukać śmierć. Aktor znany z Niebezpiecznych związków i Wielkiego Gatsby'ego tworzy kreację nietuzinkowego badacza, borykającego się z wyrzutami sumienia.

Gdzie rozgrywa się akcja najnowszego filmu Lanthimosa?

Biedne Istoty - Czy najnowszy film podbije serca widzów?

Akcja thrillera science fiction Biedne Istoty rozgrywa się w kilku lokacjach na całym świecie. Początkowo jesteśmy świadkami eksperymentu przywrócenia Belli Baxter do życia. Te sceny kręcono w specjalnie przygotowanym laboratorium filmowym.

Następnie Bella, niczym nowo narodzona istota, poznaje otaczający ją świat. Punktem wyjścia jest posiadłość doktora Baxtera w Wielkiej Brytanii. Stamtąd bohaterka wyrusza w pełną przygód podróż do takich miejsc, jak Francja, Włochy czy nawet daleka Australia.

Zdjęcia do filmu realizowano więc w kilku państwach. Twórcy starali się uchwycić różnorodność i piękno naszej planety. Świat jest bowiem dla Belli czymś absolutnie nowym do zgłębienia i zrozumienia.

Na czym polega wyjątkowość filmu "Biedne istoty"?

Biedne Istoty to produkcja, która łączy w sobie konwencję kina science fiction i romanse. Jest to historia ponownych narodzin, ale też poszukiwania miłości. Bella pragnie nie tylko na nowo odnaleźć samą siebie, lecz także zaznać prawdziwego uczucia.

Gatunek Romans, Science fiction
Reżyseria Yorgos Lanthimos
Główne role Emma Stone, Willem Dafoe, Mark Ruffalo
Kraj produkcji USA, Irlandia, Wielka Brytania

Film zaskakuje widza, łącząc wyszukany humor z elementami grozy. Jednocześnie porusza istotne kwestie etyczne i egzystencjalne, nie stroniąc od filozoficznej głębi. To opowieść o miłości i poszukiwaniu sensu wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Jej siła tkwi w uniwersalnych wartościach.

Kiedy odbędzie się polska premiera kinowa "Biednych istot"?

Biedne Istoty miały już swoją światową premierę 1 września 2023 roku. Film zaprezentowano na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zebrał pozytywne recenzje i został entuzjastycznie przyjęty przez widownię.

Teraz z niecierpliwością wyczekiwana jest polska premiera kinowa thrillera. Szeroka publiczność będzie mogła zobaczyć Biedne Istoty na dużym ekranie od 19 stycznia 2024 roku. Wcześniej film pojawi się na kilku festiwalach filmowych w Polsce.

Data polskiej premiery kinowej została wyznaczona na 19 stycznia 2024 roku. Od tego dnia Biedne Istoty będzie można oglądać w kinach w całej Polsce.

Dystrybutorem filmu na terenie Polski jest firma M2 Films. Bilety na seanse można już kupić w większości sieci kinowych. Z pewnością będzie to jedna z najgorętszych premier sezonu!

Czego można spodziewać się po najnowszym filmie Lanthimosa?

Twórczość Yorgosa Lanthimosa od zawsze cechowała się oryginalnością, kontrowersyjnością i mrocznym humorem. Jego najnowsze dzieło - Biedne Istoty - zapowiada się równie niebanalnie. Oto, czego możemy się spodziewać:

 • Zaskakującej, wielowątkowej fabuły pełnej zwrotów akcji
 • Mieszanki czarnego humoru ze wzruszającym melodramatem
 • Porywających kreacji aktorskich gwiazd światowego formatu
 • Wnikliwej analizy ludzkiej natury i egzystencjalnych dylematów
 • Wyszukanej scenografii i niebanalnej oprawy wizualnej

Lanthimos lubi szokować i prowokować. Jego filmy często balansują na granicy smaku, ale zawsze mają głębię i styl. Twórca kUnskiej ręki dojrzał jednak do bardziej komercyjnej i przystępnej formy. Stąd Biedne Istoty mają szansę trafić do szerokiego grona widzów.

Czy "Biedne istoty" zdobędą serca polskich widzów?

Premiera filmu Biedne Istoty wzbudza spore emocje nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Polscy widzowie od dawna darzą twórczość Lanthimosa dużym uznaniem. Teraz mają okazję zobaczyć jego najnowsze arcydzieło na wielkim ekranie.

Film już zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków na Festiwalu w Wenecji. Docenili wysmakowany humor, świetne role aktorskie i poruszenie ponadczasowych problemów moralnych. Polacy z pewnością także nie pozostaną obojętni wobec tej poruszającej historii pełnej paradoksów.

Znakomita obsada, intrygująca fabuła i charakterystyczny styl Lanthimosa sprawiają, że Biedne Istoty mają spory potencjał, by podbić rodzimy rynek. Film może okazać się jednym z większych hitów sezonu - z pewnością warto wybrać się do kina i samemu przekonać się o jego wyjątkowości!

Najczęstsze pytania

Reżyserem filmu jest Grek Yorgos Lanthimos, twórca nagradzanych i nominowanych do Oscara produkcji „Faworyta” oraz „Zabicie świętego jelenia”. Znany jest z mrocznego, kontrowersyjnego stylu.

W rolach głównych występują Emma Stone jako Bella Baxter, Willem Dafoe jako szalony naukowiec dr Godwin Baxter oraz Marek Ruffalo jako przystojny prawnik Duncan.

„Biedne istoty” to połączenie dramatu obyczajowego osadzonego w realiach epoki wiktoriańskiej z elementami fantastyki naukowej. Porusza uniwersalne problemy ludzkich pragnień i emocji.

Polska premiera kinowa filmu odbędzie się 19 stycznia 2024 roku. Wcześniej, 1 września 2023, planowana jest światowa premiera produkcji.

O przemianie Belli Baxter, która po śmierci zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. Staje przed nią nowe wyzwanie - odnalezienie siebie i walka o niezależność w męskim świecie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry
Diablo 3Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry

Diablo 3 na PC - jakie są wymagania sprzętowe gry? Sprawdź, jaki procesor, karta graficzna, pamięć RAM i system Windows potrzebne są do uruchomienia D3. Porady i konfiguracje zoptymalizowane pod kątem wydajności.

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?
Diablo 3Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?

Sezon 25 w Diablo 3 przyniesie nową klasę nekromantę, ulepszone przedmioty i mechaniki, wyższy poziom trudności dla hardcore'owców oraz rozszerzoną fabułę i świat gry. Sprawdź co nowego czeka w kolejnym sezonie popularnej gry ARPG od Blizzarda.

Diablo 3 Sezon 27 - przewidywania i spekulacje
Diablo 3Diablo 3 Sezon 27 - przewidywania i spekulacje

Nadchodzący sezon gry Diablo 3 budzi wiele emocji i spekulacji. Sprawdź, jakich nowości i zmian można się spodziewać w Sezonie 27 - nowa klasa postaci, unikalne przedmioty, usprawnienia rozgrywki i przewidywania dotyczące fabuły.