Sezon 27 w Diablo 3 - co przyniesie aktualizacja 2.7.3

Sezon 27 w Diablo 3 - co przyniesie aktualizacja 2.7.3
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski19.10.2023 | 5 min.

Od czasu premiery Diablo 3 w 2012 roku, gra przeszła ogromną ewolucję. Regularne aktualizacje wprowadziły mnóstwo nowej zawartości, poprawek i usprawnień, czyniąc Diablo 3 jedną z najlepszych gier akcji RPG na rynku. Najnowsza aktualizacja 2.7.3 zapowiada się na kolejny krok naprzód dla tego kultowego tytułu.

Najważniejsze zmiany w aktualizacji 2.7.3

Aktualizacja 2.7.3 wprowadza szereg istotnych zmian do rozgrywki, przedmiotów, trybów gry i ogólnej jakości życia w Diablo 3. Oto najważniejsze nowości:

Usprawnienia balansu klas postaci

Deweloperzy dokonali tuningu umiejętności, run i pasywów dla wszystkich klas postaci. Celem było zwiększenie buildów na najwyższych poziomach Greater Riftów. Barbarzyńca, Czarodziejka i Łotrzyk otrzymali najwięcej usprawnień pod kątem endgame'u.

Zmiany w lootowaniu

Loot z bossów i skrzyń będzie teraz lepiej dostosowany do klasy postaci. Postacie powinny łatwiej zdobywać przedmioty pasujące do ich buildów. Zmniejszono także ilość niepotrzebnych duplikatów.

Tryb Przygodowy bez końca

W trybie Przygodowym nie będzie już limitu poziomów. Gracze będą mogli walczyć bez końca z coraz trudniejszymi przeciwnikami i zdobywać coraz lepsze nagrody.

Usprawnienia rozgrywki i balansu

Aktualizacja 2.7.3 przynosi spore zmiany w równowadze gry, umiejętnościach postaci i przedmiotach. To dobra wiadomość dla fanów theorcraftingu i min-maxingu.

Zmiany klas postaci i umiejętności

Prawie każda klasa otrzymała w tej aktualizacji jakieś zmiany. Deweloperzy skupili się na zwiększeniu buildów dla endgame'u na poziomie Greater Rift 150+. Barbarzyńca ma teraz lepszą regenerację fury, a jego krzyki bojowe zostały wzmocnione. Czarodziejka otrzymała mocniejsze zaklęcia z optymalizacją pod kątem żywiołów. Łotrzyk ma zwiększone szanse na krytyczne trafienia, a jego pułapki lepiej współgrają z innymi umiejętnościami.

Modyfikacje przedmiotów i zestawów

Dostosowano działanie wielu popularnych przedmiotów i zestawów. Na przykład Kości Jessetha dla nekromanty zostały zmodyfikowane, by lepiej działały w kombinacji z Simulacrum. Liczne zmiany dotyczą też pozostałych klas - min. poprawiono działanie Zbroi Akkhana dla krzyżowca czy Huldulfolk dla barbarzyńcy.

Optymalizacja trudności

Dokonano szeregu zmian w ustawieniach trudności, aby walka z przeciwnikami była bardziej płynna i satysfakcjonująca. Zmniejszono obrażenia pewnych wrogów, np. Bestii Groteskowych na trudności Mistrzowskiej. Jednocześnie zwiększono nagrody za pokonanie tych przeciwników.

Nowa zawartość endgame

Aktualizacja wprowadza sporo dodatków do końcowej fazy gry. Więcej wyzwań i lepsze nagrody w trybie kooperacyjnym i dla solowych łowców lootów.

Dodatki do Greater Rifts

Greater Rifts otrzymały nowe modyfikatory, które wprowadzają dodatkowe wyzwania i zmieniają rozgrywkę. Modyfikatory takie jak Polaryzacja czy Zamarznięci wrogowie zmuszą graczy do zmiany strategii i doboru buildów.

Świeże wyzwania w trybie Przygodowym

Tryb Przygodowy został rozbudowany o nowe wydarzenia, np. Anomalie czy Sanktuaria Odrodzenia. Dodano też nowe unikalne przedmioty specyficzne dla trybu Przygodowego, które można zdobyć wyłącznie tam.

Ulepszenia systemu Paragon

Zwiększono ilość punktów umiejętności Paragon, które można zdobyć na każdym poziomie Paragon. Gracze szybciej odblokują dodatkowe bonusy, co pozwoli im testować różne buildy.

Poprawki błędów i zmiany jakości życia

Oprócz dużych zmian w rozgrywce, aktualizacja 2.7.3 przynosi też całą masę drobnych poprawek i ulepszeń podnoszących komfort gry.

Naprawione błędy i niedogodności

Usunięto dziesiątki irytujących błędów - od problemów z respawnowaniem potworów po błędy interfejsu. Naprawiono też eksploity, które niektórzy gracze wykorzystywali do zdobywania przewagi.

Usprawnienia interfejsu i grafiki

Interfejs gry został delikatnie odświeżony i usprawniony. Dodano też efekty graficzne do niektórych umiejętności i przedmiotów. Ogólna jakość oprawy wizualnej uległa poprawie.

Zmiany rzemiosła i transmogryfikacji

Wprowadzono kilka ułatwień w systemie rzemiosła i transmogryfikacji wyglądu postaci. Modyfikacje mają za zadanie przyspieszyć te procesy i zmniejszyć irytujące niedogodności.

Podsumowanie i oczekiwania na przyszłość

Aktualizacja 2.7.3 to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Deweloperom udało się poprawić balans rozgrywki, dodać nową zawartość endgame i rozwiązać wiele problemów zgłaszanych przez społeczność.

Ogólna ocena aktualizacji

Choć zmiany nie są rewolucyjne, aktualizacja 2.7.3 z pewnością ucieszy fanów Diablo 3. Gra staje się bardziej wymagająca i satysfakcjonująca na najwyższych poziomach. Szkoda tylko, że nie dodano żadnej nowej klasy postaci.

Spekulacje co do kolejnych sezonów

Przyszłe sezony Diablo 3 prawdopodobnie przyniosą kolejne zmiany w balansie oraz nowe przedmioty i zestawy. Być może doczekamy się w końcu premiery nowej klasy postaci lub aktu fabularnego rozszerzającego historię.

Przyszłość Diablo 3 po sezonie 27

Mimo że Diablo 3 zbliża się do 10 rocznicy premiery, tytuł ten wciąż ma się dobrze. Deweloperzy najwyraźniej nie zamierzają porzucać gry i nadal planują wspierać ją kolejnymi aktualizacjami. Być może doczekamy się nawet zapowiedzi dodatku fabularnego w przyszłym roku. Przyszłość Diablo 3 rysuje się więc w jasnych barwach.

Podsumowanie

Aktualizacja 2.7.3 do Diablo 3 wnosi ze sobą wiele pozytywnych zmian. Rozgrywka na najwyższych poziomach staje się bardziej wymagająca i satysfakcjonująca dzięki zmianom balansu klas i umiejętności. Tryb kooperacyjny i dla solowych graczy został wzbogacony o nowe wyzwania i lepsze nagrody. Deweloperzy zadbali też o naprawę irytujących błędów i usprawnienie ogólnej jakości gry. Aktualizacja 2.7.3 pokazuje, że Diablo 3 ma jeszcze spory potencjał i możemy spodziewać się dalszego wsparcia.

Najczęściej zadawane pytania

Aktualizacja 2.7.3 zostanie wprowadzona 7 października 2023 roku.

Aktualizacja 2.7.3 zostanie automatycznie pobrana po uruchomieniu Diablo 3. Wystarczy połączyć się z internetem i uruchomić grę.

Tak, aktualizacja 2.7.3 jest darmowym usprawnieniem dostępnym dla wszystkich posiadaczy Diablo 3.

Najważniejsze zmiany to usprawnienia balansu, nowa zawartość endgame, poprawki błędów i ulepszenia jakości życia w grze.

Niestety aktualizacja 2.7.3 nie dodaje żadnej nowej grywalnej klasy postaci do Diablo 3.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  3. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  4. Top 10 zestawów dla krzyżowca w Diablo 3
  5. Oczekiwana data startu 6. sezonu Ladder w Diablo 2 Resurrected - Poznaj szczegóły!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Olaf Ostrowski
Olaf Ostrowski

Jestem zapalonym podróżnikiem po świecie Diablo, odkrywam mroczne zakamarki Diablo 2, triumfy Diablo 3 i tajemnice Diablo 4. Wkraczam w nową erę z Diablo Immortal, wcielając się w bohatera na mobilnych polach bitwy. Zapraszam na wyjątkową podróż przez piekło i nie tylko!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły