Diablo 3

Sezon 28 w Diablo 3 - nowości i zmiany dla graczy

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański12.10.20237 min.
Sezon 28 w Diablo 3 - nowości i zmiany dla graczy

Sezon 28 w popularnej grze akcji RPG Diablo 3 przynosi sporo nowości i zmian dla graczy. Twórcy przygotowali szereg usprawnień oraz dodatków, które urozmaicą rozgrywkę zarówno dla nowych, jak i stałych fanów serii Diablo.

Nowe klasy postaci i umiejętności w Diablo 3

Nekromanta - mistrz nieumarłych

Jedną z najważniejszych nowości w sezonie 28 jest dodanie do gry zupełnie nowej klasy postaci - Nekromanty. Jest to mistrz czarnoksięstwa i nieumarłych, który potrafi przywoływać niezwykle potężne istoty, by walczyły u jego boku. Nekromanta dysponuje mocami życia i śmierci - może zarówno ranić przeciwników, jak i leczyć sojuszników. Do jego umiejętności należą:

- Przywoływanie nieumarłych sługów - wojowników szkieletowych, golumów kostnych czy też zwłok zarazy.

- Rzucanie zaklęć splugawienia, które zadają obrażenia i osłabiają cel.

- Opanowywanie umysłów wrogów i zamiana ich w sojuszników.

- Leczenie i wzmacnianie sprzymierzeńców mocą krwi.

Umiejętności Nekromanty pozwalają na elastyczny styl gry - zarówno ofensywny z hordami nieumarłych, jak i wspierający, dbający o przetrwanie drużyny.

Kreator przedmiotów - rzemieślnik

Kolejną nową klasą jest Kreator przedmiotów, czyli postać nastawiona na rzemiosło i kowalstwo. Potrafi on wytwarzać i ulepszać wyposażenie dla siebie i sojuszników. Do jego umiejętności należą:

- Wykuwanie i naprawianie broni oraz zbroi.

- Zaklinanie przedmiotów w celu nadania im magicznych właściwości.

- Konstruowanie machin oblężniczych i pułapek.

- Tworzenie totemów wzmacniających i chroniących drużynę.

Kreator przedmiotów przyda się w grupie dzięki swoim talentom rzemieślniczym i zdolnościom wspierania innych bohaterów wyposażeniem.

Zmiany dla istniejących klas

Oprócz dwóch nowych klas, w sezonie 28 wprowadzono istotne modyfikacje umiejętności dla już istniejących bohaterów. Barbarzyńca, Czarodziejka, Mnich, Łotrzyk i Łowczyni demonów otrzymali zaktualizowane drzewka umiejętności, a niektóre zdolności zostały ulepszone lub całkowicie zmienione. Dzięki temu rozgrywka klasycznymi postaciami również będzie świeża i ciekawsza.

Ulepszona grafika i efekty wizualne

Odświeżone tekstury i modele

Twórcy Diablo 3 zadbali o poprawę oprawy audiowizualnej wraz z 28 sezonem. Przede wszystkim usprawniono tekstury, szczególnie broni, zbroi i przedmiotów. Są one teraz ostrożniejsze i bardziej szczegółowe. Odświeżono również niektóre modele postaci, dodając im więcej detali. Dzięki temu świat Sanctuary wygląda jeszcze bardziej efektownie.

Nowe efekty cząsteczkowe

Duży nacisk położono także na efekty wizualne towarzyszące umiejętnościom i zaklęciom. Zmodernizowane cząsteczki, iskry i wybuchy energii sprawiają, że walka i używanie mocy wygląda znacznie efektowniej. Szczególnie widowiskowe są nowe animacje Nekromanty.

Animacje umiejętności bohaterów

Oprócz efektów cząsteczkowych, usprawniono również same animacje bohaterów. Ruchy postaci przy atakach i rzucaniu zaklęć są płynniejsze i naturalniejsze. Całość sprawia wrażenie bardziej kinowej i angażującej walki, co zdecydowanie poprawia odbiór gry.

Tryb Przygodowy dla 1-4 graczy

Fabularne zadania i wyzwania

Nowy tryb Przygodowy to rozbudowana kampania fabularna dla 1-4 graczy. Zawiera ona dziesiątki zadań pobocznych, główny wątek fabularny oraz starcia z bossami. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się bogatą opowieścią osadzoną w świecie Diablo.

Losowe mapy i napotkani przeciwnicy

Przygody generowane są losowo z gotowych elementów. Oznacza to niemal nieograniczoną różnorodność map, lokacji i napotykanych przeciwników. Gracze za każdym razem mogą przeżywać inną historię i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

System reputacji frakcji

W trakcie rozgrywki w trybie Przygodowym można zdobywać reputację u różnych frakcji niezależnych - Aniołów, Demonów czy Templariuszy. Odblokowuje to dostęp do specjalnych nagród i korzyści od danej grupy.

Nowości w trybie sezonowym

Sezon 28 w Diablo 3 - nowości i zmiany dla graczy

Unikalne nagrody za wyzwania

Każdy sezon w Diablo 3 przynosi szereg wyzwań do wykonania dla graczy. W 28 sezonie są one szczególnie atrakcyjne, gdyż pozwalają zdobyć wyjątkowe, niedostępne nigdzie indziej przedmioty kosmetyczne. Warto więc podjąć trud ich ukończenia.

Nowe przedmioty sezonowe

Oprócz nagród za wyzwania, do gry trafiło kilkanaście nowych unikalnych przedmiotów sezonowych. Można je zdobyć jedynie w trakcie trwania 28 sezonu, pokonując bossów w trybie Przygodowym. Posiadają ciekawe, niestandardowe bonusy.

Rankingi i rywalizacja graczy

Sezon 28 wprowadza rankingi dla graczy, tabelujące ich postępy i osiągnięcia na tle innych. Dodatkowa rywalizacja i możliwość porównania się z innymi na pewno zachęci wielu do jeszcze intensywniejszej gry.

Usprawnienia rozgrywki i interfejsu

Ulepszony HUD i minmapa

Odświeżono interfejs użytkownika, czyniąc go bardziej przejrzystym i funkcjonalnym. Zmodyfikowano wygląd paska życia, many i ekwipunku. Usprawniono również minimapę, dodając więcej opcji i szczegółów. Łatwiej teraz o orientację w terenie.

Automatyczny pickup przedmiotów

Wcześniej gracze musieli ręcznie podnosić każdy przedmiot. Teraz istnieje możliwość włączenia automatycznego zbierania złota, kamieni szlachetnych czy specjalnych bonusów po pokonaniu wrogów. To ogromne ułatwienie w płynności rozgrywki.

Nowe opcje komunikacji

Rozszerzono możliwości porozumiewania się z innymi graczami. Dodano m.in. kołowe menu emotek, szybkie odpowiedzi głosowe oraz możliwość tworzenia własnych kanałów tekstowych. Usprawni to kooperację i zabawę w grupie.

Zmiany w przepustkach sezonowych

Modyfikacje istniejących przepustek

Przepustki z poprzednich sezonów również doczekały się usprawnień w 28 odsłonie Diablo 3. Zmodyfikowano niektóre bonusy, dodano nowe poziomy nagród oraz możliwości rozwoju. Dzięki temu rozgrywka z ulubionymi przepustkami będzie jeszcze ciekawsza.

Nowe bonusy i mechaniki rozgrywki

Oprócz modyfikacji starych przepustek, wprowadzono także zupełnie nowe - Przepustkę Anioła i Przepustkę Demona. Posiadają one unikalne, niespotykane dotąd bonusy oraz specjalne mechaniki, które zmieniają styl gry. Przepustki dodają motywację do kolejnego przejścia Diablo 3.

Integracja z trybem Przygodowym

To, co wyróżnia przepustki sezonowe w tym wydaniu Diablo 3, to ich ścisłe powiązanie z fabularnym trybem Przygodowym. Można odblokowywać w nim kolejne poziomy przepustek i zdobywać unikalne nagrody. Stanowi to ciekawy dodatkowy cel do realizacji podczas zabawy.

Podsumowanie

Sezon 28 w Diablo 3 przynosi naprawdę sporo świeżości do tej kultowej gry RPG. Dodanie dwóch nowych klas postaci, Nekromanty i Kreatora przedmiotów, z pewnością urozmaici rozgrywkę i zachęci do eksperymentowania z budowaniem bohatera. Równie ciekawe są liczne zmiany w umiejętnościach istniejących klas, odświeżające nieco znany od lat styl gry nimi. Poprawiona oprawa audiowizualna sprawia, że świat Sanctuary nabrał jeszcze większego blasku i szczegółowości. Tryb Przygodowy to interesująca nowość, dodająca wyczekiwaną dawkę fabuły i wspólnych przygód. Na wyróżnienie zasługują też aktualizacje w trybie sezonowym, rankingi graczy i liczne usprawnienia w samej rozgrywce oraz interfejsie. Sezon 28 to zdecydowanie jedna z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych aktualizacji w historii Diablo 3.

Najczęstsze pytania

Start 28 sezonu zaplanowany jest na 15 stycznia 2022 roku o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Tak, Nekromanta i Kreator przedmiotów dostępni będą za darmo dla wszystkich posiadaczy Diablo 3 w ramach patcha sezonowego.

Aktualizacja zostanie wydana równolegle na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Wymaga posiadania podstawowej wersji gry Diablo 3.

Niestety nie. Sezon 28 wymaga połączenia internetowego niezbędnego do skorzystania z trybu Przygodowego i wielu innych funkcji online.

Podobnie jak poprzednie sezony, aktualizacja 28 pozostanie aktywna przez około 3 miesiące. Konkretna data zakończenia nie została jeszcze podana.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Druid w Diablo 4 - najlepszy build na start
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry
Diablo 3Diablo 3 na PC - wymagania sprzętowe gry

Diablo 3 na PC - jakie są wymagania sprzętowe gry? Sprawdź, jaki procesor, karta graficzna, pamięć RAM i system Windows potrzebne są do uruchomienia D3. Porady i konfiguracje zoptymalizowane pod kątem wydajności.

Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?
Diablo 3Sezon 25 w Diablo 3 - co nowego dla graczy?

Sezon 25 w Diablo 3 przyniesie nową klasę nekromantę, ulepszone przedmioty i mechaniki, wyższy poziom trudności dla hardcore'owców oraz rozszerzoną fabułę i świat gry. Sprawdź co nowego czeka w kolejnym sezonie popularnej gry ARPG od Blizzarda.