News

Diablo 4: Która klasa postaci przybędzie jako kolejny DLC?

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski15.12.20237 min.
Diablo 4: Która klasa postaci przybędzie jako kolejny DLC?

Która klasa postaci przybędzie jako kolejny DLC do Diablo 4? Choć twórcy gry potwierdzili, że będą dodawać nowe klasy, na razie nie zdradzili żadnych szczegółów. W artykule przyjrzymy się potencjalnym kandydatom - zarówno dobrze znanym klasom z poprzednich odsłon serii, jak i całkiem nowym postaciom. Ocenimy szanse powrotu wojownika, maga i łowczyni demonów, a także rozważymy pojawienie się postaci z zupełnie nowych frakcji. Która klasa Waszym zdaniem idealnie pasowałaby do świata Sanctuary?

Które klasy postaci mogą pojawić się w DLC do Diablo 4?

Choć Diablo 4 wystartowało zaledwie z pięcioma klasami postaci, twórcy gry już zapowiedzieli, że to nie koniec i w przyszłych DLC pojawią się kolejne. Które znane z poprzednich części klasy mają największe szanse powrócić?

Najpewniej pojawią się postacie, które nie mają odpowiedników w obecnej wersji gry. Dobrymi kandydatami są tu Monk i Paladyn - obie klasy cieszyły się sporą popularnością w Diablo 3. Ich umiejętności i style walki idealnie wpasowałyby się w mroczny świat Sanctuary.

Innym faworytem fanów jest Crusader - święty wojownik w ciężkiej zbroi, który swą wiarą potrafi zadawać olbrzymie obrażenia demonom. Choć podobny do Paladyna, posiada też unikalne zdolności. Powrót Crusadera bądź Paladyna wydaje się więc bardzo prawdopodobny.

Ostatnim godnym uwagi kandydatem jest świeżo dodana w Diablo Immortal klasa Blood Knight. Ten wampiryczny łowca demonów mógłby wnieść coś nowego do rozgrywki w Diablo 4.

Czy Blood Knight trafi z Immortala do Diablo 4?

Blood Knight to pierwsza całkiem nowa klasa postaci w uniwersum Diablo od czasów dodania Crusadera w DLC do Diablo 3. Pojawiła się w Immortal tuż po premierze czwartej odsłony cyklu.

Wszystko wskazuje na to, że developeri rozważają możliwość przeniesienia tej klasy również do najnowszej odsłony. Blood Knight doskonale pasowałby do mrocznego klimatu Sanctuary, a jego umiejętności wampiryczne mogłyby urozmaicić rozgrywkę.

Dodatkowo w drugim sezonie Diablo 4 pojawią się wątki związane z wampirami. Być może jest to zatem przygotowanie do wprowadzenia Blood Knighta w przyszłych DLC.

Które klasy postaci są mało prawdopodobne w DLC do Diablo 4?

Choć Diablo 4 otrzyma zapewne nowe klasy postaci, są też takie, których powrót jest bardzo mało prawdopodobny. Przede wszystkim dotyczy to klas, które mają zbyt podobne umiejętności do tych obecnie dostępnych.

Przykładem może być tu Wizard - mag posługujący się żywiołami. Jego moce są zbyt podobne do tych, którymi dysponuje Sorcerer. Podobnie Amazon i Assassin - ich styl walki bazujący na łukach i sztyletach został już zagospodarowany przez powracającą w Diablo 4 Rogue.

Mało prawdopodobny jest także powrót Demon Huntera. Choć klasa ta cieszyła się sporą popularnością, umiejętności łowcy demonów również pokrywają się częściowo z Rogue.

Czytaj więcej: Top-tier budynki barbarzyńca w Diablo 4 - Poziomowanie i gra końcowa w sezonie 2

Monk i Paladyn faworytami do DLC Diablo 4

Największe szanse na pojawienie się w dodatku do Diablo 4 mają Monk i Paladyn. Obydwie klasy są bardzo lubiane przez fanów, a ich unikalne style walki świetnie wpasowałyby się w tytuł.

Monk to niezwykle wszechstronna postać - zarówno zwinna i zdolna do błyskawicznych ataków w zwarciu, jak i posiadająca solidną obronę. Jej dodanie wzbogaciłoby rozgrywkę w Diablo 4 o nowe możliwości.

Z kolei Paladyn jako święty wojownik wykorzystujący aury i magię światła świetnie komponowałby się z fabułą gry, w której coraz większą rolę odgrywa nowy kult Inariusa. Możliwość wcielenia się w postać związaną ze świętym rycerzem z pewnością ucieszyłaby wielu fanów.

Klasa postaci Szansa pojawienia się w DLC
Monk Bardzo wysoka
Paladyn Wysoka
Crusader Wysoka

Jak widać na powyższym zestawieniu, to właśnie Monk, Paladyn i Crusader wydają się faworytami do pojawienia się w dodatku fabularnym do Diablo 4. Ich styl walki i zestaw umiejętności zdecydowanie wnoszą coś nowego do rozgrywki, przez co z pewnością zostałyby ciepło przyjęte przez społeczność gry.

Nowa klasa postaci planowana w DLC do Diablo 4

Diablo 4: Która klasa postaci przybędzie jako kolejny DLC?

Choć powrót znanych klas wydaje się bardzo prawdopodobny, twórcy Diablo 4 zdradzili ostatnio, że planują także dodanie zupełnie nowej postaci, której jeszcze w tym uniwersum nie było.

Może to być reprezentant frakcji, którą już poznaliśmy w poprzednich odsłonach, ale nigdy nie mogliśmy się w nią wcielić. Chodzi tu na przykład o Templariuszy, Poszukiwaczy czy Zaklinaczki.

Inną potencjalną nową klasą mogą być Anioły lub Demony. Sojusze pomiędzy niebiosami i piekłami w świecie Sanctuary stają się coraz bardziej skomplikowane, więc być może nadszedł w końcu czas, by samemu stanąć po jednej ze stron tego konfliktu.

Nowa klasa - jakie ma panować zasady?

Niezależnie od tego, czy okaże się zupełnie nową postacią czy znaną z poprzednich części, spekuluje się, że klasa, która zadebiutuje w dodatku do Diablo 4 będzie musiała spełnić kilka wytycznych:

  • Jej umiejętności nie mogą pokrywać się z tymi, które posiadają już dostępne klasy.
  • Musi wnosić coś nowego do samej rozgrywki, na przykład zupełnie nowy styl walki.
  • Powinna idealnie komponować się z mrocznym klimatem gry i jej fabułą.

Przestrzeganie tych zasad pozwoli stworzyć klasę, która zostanie entuzjastycznie przyjęta przez fanów i wzbogaci samą rozgrywkę. Czy developom uda się to osiągnąć? O tym przekonamy się zapewne już niedługo!

Crusader kontra Paladyn - kto trafi do DLC?

Zarówno Crusader jak i Paladyn wydają się mieć spore szanse na powrót w dodatku do Diablo 4. Jednak któraś z tych postaci musiałaby zostać wybrana, gdyż obie pełnią bardzo podobną rolę świętego wojownika.

Crusader charakteryzuje się ofensywniejszym stylem walki - jego podstawową bronią jest ciężki młot czy wielki miecz. Paladyn z kolei jest bardziej zbiornikiem, który wspiera drużynę poprzez wzmacnianie sojuszników i osłabianie przeciwników.

Która klasa ma więc większe szanse trafić do Diablo 4? Crusader pojawił się już w trzeciej odsłonie cyklu, więc być może twórcy zdecydują się na powrót starszego Paladyna. Z drugiej strony wielu fanów uważa właśnie Crusadera za najlepszą postać tego typu, więc jego wybór też nie byłby zaskoczeniem.

Bez względu na to, który ze świętych wojowników ostatecznie trafi do gry, z całą pewnością spotka się z entuzjazmem ze strony graczy. Obaj doskonale pasują do mrocznego klimatu Sanctuary i wnoszą do rozgrywki specyficzny styl walki. Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy podejmą w tej kwestii jak najlepszą decyzję.

Podsumowanie

W moim artykule przyjrzałem się klasom postaci, które potencjalnie mogłyby pojawić się w dodatkach do gry Diablo 4. Na podstawie dotychczasowych informacji oraz analizy umiejętności i stylów walki dostępnych klas, wskazałem te, których szanse powrotu wydają się największe.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny jest comeback Monka, Paladyna oraz Crusadera - wszystkie te postacie cieszą się sporą popularnością wśród fanów, a ich unikalne zdolności mogłyby urozmaicić rozgrywkę. Nie można też wykluczyć pojawienia się świeżo dodanego Blood Knighta z Immortala.

Doniesienia developerów wskazują również, że oprócz starych, znanych klas, w dodatku pojawi się także coś zupełnie nowego. Być może będzie to postać należąca do frakcji, z którą do tej pory nie mogliśmy się utożsamiać w tym uniwersum.

Podsumowując - choć w chwili obecnej nie ma pewności, które klasy trafią ostatecznie do Diablo 4, wydaje się, że możemy spodziewać się ciekawych i rozszerzających rozgrywkę nowości. Przynajmniej ja z niecierpliwością będę wypatrywał informacji na temat nadchodzących DLC.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły