News

Nowa aktualizacja Diablo 4 v1.3.0a: poprawiony towarzysz Seneschal Companion

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski21.02.20244 min.
Nowa aktualizacja Diablo 4 v1.3.0a: poprawiony towarzysz Seneschal Companion

Nowa aktualizacja Diablo 4 v1.3.0a wprowadza istotne zmiany w zdobywaniu i ulepszaniu towarzysza Seneschal Companion. Łatwiejszy dostęp do kamieni sterujących i zmieniających znacząco poprawia jego skuteczność w walce. Dodatkowe źródła tych kamieni to m.in. pokonany Son Malphasa czy skrzynie towarzysza Seneschal. Znacząco obniżono również koszty craftowania kamieni oraz wymagania EXP do ulepszania konstruktu. Dzięki temu towarzysz Seneschal Companion stanie się o wiele potężniejszą bronią przeciw siłom Piekieł.

Łatwiejsze zdobywanie kamieni do ulepszania towarzysza

Nowa aktualizacja Diablo 4 v1.3.0a wprowadza szereg ułatwień w zdobywaniu kamieni potrzebnych do ulepszania towarzysza Seneschal Companion. Zarówno Kamienie Sterujące, jak i Kamienie Zmieniające są teraz łatwiej dostępne, co przekłada się na szybszy rozwój umiejętności naszego mechanicznego sojusznika.

Po pierwsze, kamienie można otrzymać za ukończenie wydarzeń z Drzewa Szeptów. Jest to kluczowy element rozgrywki sezonowej, więc większość graczy i tak będzie brać w nich udział. Teraz oprócz standardowych nagród będą oni dodatkowo wynagradzani materiałami potrzebnymi do rozwoju Seneschal Companion.

Po drugie, za pokonanie Syna Malphasa spadają losowo różne Kamienie Sterujące i Zmieniające. Stanowi to świetne uzupełnienie dotychczasowych źródeł pozyskiwania tych cennych przedmiotów.

Kamienie maksymalnego poziomu dają teraz od 150 do 200 Pokruszonych Kamieni, przyspieszając tym samym rzemiosło. Ponadto skrzynie towarzysza Seneschal zawsze zawierają przynajmniej dwa Kamienie Sterujące lub Zmieniające. Te z pozoru drobne zmiany mają ogromny, pozytywny wpływ na rozwój naszego sprzymierzeńca.

Walka z Sonem Malphasa daje kamienie do ulepszania

Wprowadzenie Syna Malphasa jako dodatkowego źródła Kamieni Sterujących i Zmieniających to strzał w dziesiątkę. Ten potężny przeciwnik stanowi naprawdę poważne wyzwanie, więc nagroda w postaci losowych kamieni do ulepszania towarzysza jest jak najbardziej adekwatna.

Gracze chętnie będą powracać, by stawić czoła temu bossowi. Walka z Synem Malphasa oprócz standardowego lootu i doświadczenia daje szansę na dodatkowe, cenne łupy. To z pewnością dobra motywacja, by takie starcia toczyć regularnie.

Tańsze craftowanie kamieni sterujących i zmieniających

Kolejna istotna zmiana w aktualizacji 1.3.0a dotyczy kosztów craftowania Kamieni Sterujących i Zmieniających. Po pierwsze zniesiono dodatkowe opłaty rosły wraz z poziomem gracza. Teraz bazowy koszt wytworzenia każdego kamienia to:

  • 200 Pokruszonych Kamieni
  • 20 Brył Żelaza

Jedynym wymaganiem rosnącym w miarę zdobywania doświadczenia jest EXP. Jednak i te wartości zostały znacząco zredukowane, by ułatwić rozwój towarzysza Seneschal.

Rodzaj kamienia Koszt EXP (przed aktualizacją) Koszt EXP (po aktualizacji 1.3.0a)
Kamień Sterujący 7mln EXP 2,5mln EXP
Kamień Zmieniający 10,5mln EXP 3,75mln EXP

Te proste modyfikacje sprawiają, że crafting kamieni do ulepszania Seneschal Companion jest teraz znacznie mniej uciążliwy. Gracze będą mogli szybciej rozwijać możliwości bojowe tego niezwykle pomocnego sojusznika.

Czytaj więcej: Diablo 4 zaskakuje: Absurdalnie trudne Abattoir of Zir kończy Sezon 2

Zmniejszono wymagania EXP do ulepszania towarzysza

Oprócz obniżenia kosztów craftowania, w aktualizacji 1.3.0a zmniejszono również ilość EXP niezbędnego do podnoszenia poziomu Seneschal Companion. Towarzysz rozwijał się dotychczas zbyt wolno jak na tak kluczowy element rozgrywki sezonowej. Na szczęście ten problem został zauważony i skorygowany.

Towarzysz powinien rosnąć w siłę wraz z postępami gracza. mechaniczny sojusznik to nie tylko wsparcie, ale też swoisty znak rozpoznawczy każdej postaci.

Obniżenie wymogów EXP o około 65% sprawia, że nasi towarzysze będą teraz rozwijać się znacznie szybciej. Gra nie traci przy tym na wyzwaniu - przeciwnicy nadal będą stanowić poważne zagrożenie. Po prostu sami również staniemy się potężniejsi.

Więcej kamieni ze skrzyń towarzysza Seneschal

Ostatnią, ale równie istotną zmianą jest zagwarantowanie odpowiedniej ilości Kamieni Sterujących i Zmieniających w skrzyniach towarzysza Seneschal. Każda taka skrzynia zawiera teraz co najmniej 2 losowe kamienie, dodatkowo zwiększając szanse na szybszy rozwój naszego mechanicznego sojusznika.

Te drobne modyfikacje mają ogromne znaczenie dla komfortu rozgrywki. Z jednej strony ułatwiono ulepszanie towarzysza, a z drugiej - zachowano satysfakcjonujący poziom wyzwania. Aktualizacja 1.3.0a trafia więc w dziesiątkę, naprawiając największą bolączkę trzeciego sezonu Diablo 4.

Podsumowanie

Nowa aktualizacja Diablo 4 v1.3.0a: poprawiony towarzysz Seneschal Companion

Aktualizacja Diablo 4 w wersji 1.3.0a w końcu rozwiązuje problem zbyt słabego towarzysza Seneschal Companion. Łatwiejszy dostęp do potrzebnych materiałów, obniżenie kosztów craftingu i wymogów rozwoju sprawiają, że ten niedopracowany sojusznik staje się wreszcie tak potężną bronią, jak zamierzali twórcy.

Poprawka do Diablo 4 nie tylko usprawnia rozgrywkę, ale też naprawia jeden z głównych zarzutów graczy odnośnie trzeciego sezonu. Teraz możemy w pełni cieszyć się wsparciem coraz potężniejszego towarzysza Seneschal w naszej krucjacie przeciw siłom Piekieł.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
  3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły