Diablo 2

Diablo 2: Lord of Destruction - co nowego w dodatku?

Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski17.10.20236 min.
Diablo 2: Lord of Destruction - co nowego w dodatku?

Diablo 2 wraz z dodatkiem Lord of Destruction to prawdziwa gratka dla fanów gier RPG akcji. Ten kultowy tytuł doczekał się mnóstwa nowej zawartości, która znacząco rozszerza podstawową wersję gry. Sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na graczy w tym epickim dodatku.

Nowa akt V gry

Nowy obszar gry - Góry Arreat

Dodatek wprowadza zupełnie nowy, piąty akt gry, którego akcja rozgrywa się w mroźnych Górach Arreat. To ogromny, otwarty teren pełen lodowców, jaskiń i wąwozów. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany, a gracz przemierza zarówno ośnieżone szczyty, jak i ciemne, wilgotne jaskinie. Pod względem wizualnym to prawdziwa gratka dla oka.

Nowe questy fabularne

W piątym akcie znajdziemy też mnóstwo nowych zadań fabularnych i questów pobocznych. Poznamy dalsze losy bohaterów, dowiemy się więcej o historii świata Sanctuarium i kontynuujemy epicką walkę z demonami. Scenariusz jest bardzo rozbudowany i wciągający. Pojawiają się nowe, charakterystyczne postacie.

Nowe potwory i bossowie

Oprócz znanych już przeciwników, w dodatku pojawia się cała masa nowych potworów inspirowanych mitologią i kulturą barbarzyńców. Są to m.in. Taurzy, Wikingowie czy Zamarznięci. Nie zabrakło też kilku wyjątkowo trudnych i widowiskowych starć z bossami, jak np. ze Starożytnym Wyrafem.

Nowa klasa postaci - Barbarzyńca

Unikalne umiejętności i buidy

Barbarzyńca to nowa, bardzo ciekawa klasa do wyboru. Charakteryzuje się ona przede wszystkim ogromną siłą i zadawaniem obszernych obrażeń obszarowych. Do dyspozycji dostajemy różnorodne umiejętności bazujące na sile i zimnie oraz mnóstwo możliwych buildów podkreślających zalety tej klasy.

Mocne i słabe strony klasy

Zaletą barbarzyńcy jest jego niezwykła wytrzymałość i odporność na obrażenia. Ma też spory zapas many, który pozwala na częste używanie umiejętności. Słabą stroną jest natomiast ograniczony zasięg ataków i podatność na efekty kontroli tłumu.

Porównanie z innymi klasami

Jeśli chodzi o styl walki, to barbarzyńca przypomina wojownika, ale dysponuje znacznie potężniejszymi atakami AoE. Jest też wolniejszy od amazonki czy zabójczyni, za to o wiele wytrzymalszy niż mag lub nekromanta.


Czytaj więcej: Diablo 2 Resurrected - Poradnik dotyczący run i słów runicznych

Nowe przedmioty i wyposażenie

Nowe typy broni i pancerzy

W grze pojawia się całe mnóstwo unikalnych, nowych przedmiotów. Są to m.in. topory, młoty i maczugi przeznaczone dla barbarzyńców. Nie zabrakło też zbroi ze skór, futra i łusek, idealnie pasujących do tej klasy. Ogółem dodatek wprowadza kilkaset nowych przedmiotów.

Nowe jednoręczne i dwuręczne bronie

Sporym urozmaiceniem jest też dodanie broni jednoręcznych i dwuręcznych. Dzięki temu każda klasa może teraz wybierać między bronią trzymaną w jednej lub obu dłoniach, co pozwala na większą swobodę w budowaniu postaci.

Legendarny ekwipunek

Warto też wspomnieć o wprowadzeniu wyjątkowo rzadkich przedmiotów legendarnych o unikalnych właściwościach. Zdobyć je niezwykle trudno, ale potrafią one całkowicie zmienić styl gry.

Zmiany w rozgrywce i mechanice

Diablo 2: Lord of Destruction - co nowego w dodatku?

Modyfikacje istniejących klas postaci

Co ważne, twórcy zmodyfikowali również umiejętności i mechanics dotychczasowych klas. Dzięki temu stały się one bardziej zbalansowane i ciekawsze w rozgrywce. Każda klasa zyskała nowe możliwości i głębię.

Nowe runy i receptury Horadrimów

Bardzo istotnym dodatkiem są runy i receptury Horadrimów. Pozwalają one m.in. usuwać zużycie przedmiotów, dodawać sockety, zmieniać liczbę założonych klejnotów itp. To rewolucyjna zmiana znacząco wpływająca na gearing postaci.

Zmiany balansu trudności i przeciwników

Poprawiono również balans rozgrywki, dostosowując poziom trudności przeciwników na każdym etapie gry. Walka stała się bardziej wymagająca i satysfakcjonująca. Poprawiono też sztuczną inteligencję potworów.

Nowa zawartość dla graczy endgame

Nowy poziom doświadczenia - 99 lvl

Fani końcowej fazy gry na pewno ucieszą się z podniesienia maksymalnego poziomu doświadczenia do 99. Daje to graczom większą motywację do intensywnego grania i optymalizowania postaci.

Nowe wyzwania w Hellfire Tristram

Poradzić sobie można też w nowym obszarze Hellfire Tristram, gdzie na odważnych graczy czekają specjalne wyzwania i nagrody. To świetna propozycja dla hardkorowych weteranów Diablo 2.

Możliwość walki z samymi bossami

Na koniec warto dodać, że teraz możliwe jest również wywoływanie i pokonywanie samych bossów bez konieczności grania całego aktu. To ułatwia zdobycie unikalnych łupów i pozwala na powtarzanie najciekawszych starć.

Podsumowując, dodatek Lord of Destruction to prawdziwa kopalnia nowej zawartości, która wzbogaca oryginalną grę o mnóstwo elementów. Jeśli jesteś fanem Diablo 2, to zdecydowanie warto sięgnąć po ten epicki expansion.

Podsumowanie

Diablo 2: Lord of Destruction to dodatek, który wnosi ogromną wartość do oryginalnej gry. Rozbudowuje on każdy element rozgrywki - od fabuły, przez walkę i eksplorację, po gearing i endgame. Dla fanów hack'n'slashy w mrocznym klimacie jest to pozycja obowiązkowa. Piąty akt wprowadza mnóstwo nowych lokacji, zadań, przeciwników i wyzwań. Barbarzyńca to niezwykle ciekawa nowa klasa postaci, która wnosi unikalny styl walki. Przede wszystkim jednak dodatek naprawia wszelkie niedociągnięcia oryginału, dzięki czemu Diablo 2 staje się jeszcze lepszą i bardziej wciągającą grą. Gorąco polecam Lord of Destruction wszystkim miłośnikom hack'n'slashy!

Najczęstsze pytania

Tak, Lord of Destruction można kupić niezależnie od podstawowej wersji Diablo 2. Wystarczy posiadać zainstalowaną bazową grę.

Aby aktywować dodatek w grze, należy zainstalować go poprzez blizzardową aplikację Battle.net. Następnie wystarczy uruchomić Diablo 2, wybrać opcję "Expansion Character" i rozpocząć nową rozgrywkę.

Oczywiście, cała nowa zawartość dodatku jest dostępna również w trybie gry wieloosobowej. Można tworzyć partie z innymi graczami posiadającymi Lord of Destruction.

Aby rozpocząć piąty akt gry, konieczne jest posiadanie postaci co najmniej na 20 poziomie doświadczenia. Optymalnie należy jednak ukończyć wszystkie poprzednie akty fabuły.

Lord of Destruction nie zmienia znacząco wymagań sprzętowych względem podstawowej wersji Diablo 2. Wystarczy komputer, który płynnie uruchamia oryginalną grę.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
  2. Wydawcy Diablo 4 zapowiadają otwarcie publicznego serwera testowego sezonu 4 w miarę zbliżających się dużych zmian
  3. Fotel Diablo x Fighter - test ergonomicznego krzesła gamingowego
  4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
  5. najlepsze zestawy Diablo 4 Sorcerer do levelowania, endgame'u i PvP w sezonie 2
Autor Eryk Laskowski
Eryk Laskowski

Jestem entuzjastą świata Diablo, wędrówki od Diablo 2 do nadchodzącego Diablo 4. Rozgrywam wciągający taniec z demonami, zgłębiając mroczne sekrety. Z Diablo Immortal przenoszę pasję na mobilne pola bitwy. Odkryj ze mną mroczne tajemnice uniwersum Diablo!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy
Diablo 2Diablo 2 na PS4 - poradnik dla graczy

Poradnik do Diablo 2 na PlayStation 4 - kompleksowe wskazówki dla początkujących i zaawansowanych graczy. Jak stworzyć potężną postać, zdobywać loot, pokonywać bossów oraz odnosić sukcesy w rozgrywce PvP i PvM.