Przewodniki

Far Cry 5 - recenzja gry. Czy warto kupić? Nasze wrażenia

Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański15.05.20246 min.
Far Cry 5 - recenzja gry. Czy warto kupić? Nasze wrażenia

Daleko 5 recenzja - oto najnowsza odsłona kultowej serii gier akcji od Ubisoftu! Przygotuj się na przeprawę przez niebezpieczne terytorium fikcyjnego Hrabstwa Hope w Montanie, opanowanego przez bojówkę fanatyków religijnych. Nasze wrażenia z gry znajdziesz poniżej - odkryj, czy warto wydać na nią swoje ciężko zapracowane pieniądze!

Kluczowe wnioski:
 • Daleko 5 oferuje ogromny, otwarty świat pełen niebezpieczeństw i niewiarygodnych przygód.
 • Możesz oczekiwać znakomitej oprawy graficznej i kinowych przerywników.
 • Przemoc i czarna komedia stanowią główne atrakcje tej mrocznej gry akcji.
 • Rozgrywka dostarcza mnóstwo różnorodnych misji i zadań pobocznych.
 • Gracz decyduje, czy podąży ścieżką chaotycznego buntownika, czy raczej profesjonalnego najemnika.

Daleko 5: Fabuła gry, klimatyczne postacie i świat

Daleko 5 recenzja zanurza graczy w przejmującą historię rozgrywającą się w fikcyjnym Hrabstwie Hope w Montanie. Zostajemy rzuceni w sam środek konfliktu między szalonymi wyznawcami The Project at Eden's Gate - apokaliptycznego kultu religijnego na czele z charyzmatycznym Józefem Siedem, a oddziałami policji i armii próbującymi powstrzymać fanatyków.

Miasteczko Falls End staje się epicentrum tego mrocznego starcia. Poznajemy tu barwnych bohaterów - zarówno członków kultu, jak i licznych przeciwników Sida. Każda postać ma własną, wiarygodną osobowość i motywacje, co tylko potęguje realizm tej apokaliptycznej opowieści.

Świat przedstawiony to prawdziwa perełka gry. Dziki, piękny krajobraz Montany przyciąga swym malowniczym urokiem, ale kryje też liczne niebezpieczeństwa. Zagrożenie czai się na każdym kroku, a kolejne starcia z fanatykami dodają rozgrywce niezwykłego napięcia.

Wchodząc do świata Daleko 5, trudno się od niego oderwać. Głęboka, złożona fabuła oraz intrygujące postacie tworzą fascynujące uniwersum, w którym miło jest się zatracić na długie godziny.

Daleko 5 recenzja - najlepsza gra w serii?

Wielu graczy zastanawia się, czy Daleko 5 recenzja może uchodzić za najlepszą część kultowej serii Far Cry. Choć kwestia ta pozostaje dyskusyjna, z całą pewnością jest to jedna z najbardziej dopracowanych i wyrazistych odsłon cyklu.

Twórcy z Ubisoftu wyciągnęli wnioski z poprzednich części i zadbali, by ta dostarczała różnorodnej, przez długie godziny wciągającej rozgrywki. Walka jest intensywna i satysfakcjonująca, eksploracja obszarów trzyma w napięciu, a zadania fabularne i poboczne nigdy się nie nudzi.

Fabuła, choć momentami przesadzona, bez wątpienia wciąga i prowokuje do refleksji na temat współczesnych kultów religijnych. Trudno też nie zachwycić się niezwykłą dbałością o szczegóły i dopracowanie całej produkcji na każdym etapie.

Dlatego Daleko 5 z pewnością można uznać za jeden z najlepszych tytułów w historii serii Far Cry. Wprawdzie nie wnosi rewolucyjnych zmian do sprawdzonej formuły, ale robi to, co potrafi najlepiej - będąc uzależniającą gra akcji, która przez wiele godzin nie wypuszcza gracza ze swych szponów.

 • Epicka fabuła o kultystach i ich walce z siłami porządku
 • Niezwykle dopracowany, szczegółowy i barwny świat przedstawiony
 • Mnóstwo zróżnicowanych misji, aktywności i zadań do wykonania
 • Pierwszorzędna oprawa graficzna i dźwiękowa
 • Arcyciekawa eksploracja otwartego, niebezpiecznego świata

Czytaj więcej: Czarny Piątek - najlepsze promocje na gry. Nie przegap okazji!

Walka i strzelanie w Daleko 5 recenzja

Nieodłącznym elementem każdej gry z serii Far Cry 5 są intensywne starcia i strzelaniny. Daleko 5 recenzja nie rozczarowuje pod tym względem, oferując dopracowany system walki z elementami taktycznymi.

Już na pierwszych misjach zdajemy sobie sprawę, że wrogowie nie będą nam niczego odpuszczać. Kultyści z zapałem strzelają do nas z prawie każdej możliwej kryjówki, stosują także zasadzki i pułapki. Walkę utrudnia zróżnicowane uzbrojenie przeciwników - od pistoletów, przez strzelby, po ciężkie karabiny maszynowe i granatniki.

Zamiast jednak bezładnej wymiany ognia, walka w Daleko 5 wymaga strategicznego podejścia. Najlepiej wykorzystywać osłony, zmieniać pozycje, stosować manewry zaczepne i obejściowe. Ważną rolę odgrywają też kompani, którzy nieraz wyciągają nas z opresji.

Ogromną satysfakcję daje również efektywne posługiwanie się bronią, której mamy w grze zadziwiająco duży wybór. Celowanie, systemtransferu zasobów i odpowiedniego kamuflażu stanowi o sukcesie lub porażce wielu starć. Szczególnie miłośnicy taktycznego podejścia i wojskowego realizmu będą zachwyceni systemem walki w tej grze.

Daleko 5 recenzja: niesamowita grafika i otwarta mapa

Jedna z najjaśniejszych stron opisywanej produkcji to jej wspaniała oprawa audiowizualna. Grafika w Daleko 5 recenzja stanowi prawdziwą rozkosz dla oka miłośnika gier i rozrywki cyfrowej.

Szczegółowe, malownicze i dopracowane w najdrobniejszych detalach poziomy pozostawią niezapomniane wrażenie. Krajobrazy Montany zachwycają realizmem i dbałością twórców o piękne widoki. Fantastycznie prezentuje się też oprawa graficzna postaci, obiektów i wszelkich efektów specjalnych.

Kolejnym nieocenionym atutem jest ogromna, otwarta mapa będąca wierną repliką hrabstwa Hope. Przed graczami otwiera się po prostu kolosalna przestrzeń do eksploracji. Można spędzić dziesiątki godzin odkrywając wszystkie zakątki hrabstwa, przemierzając je pieszo, samochodami, skuterami wodnymi czy nawet szybowcem.

Ogrom otaczającego nas świata oraz stanowiąca o jego nieodparty urok oprawa wizualna sprawiają, że w Daleko 5 trudno o nudę. Przez wiele godzin pozostajemy oczarowani pięknem tej gry.

Daleko 5 recenzja: zabawna i brudna eksploracja

Zdjęcie Far Cry 5 - recenzja gry. Czy warto kupić? Nasze wrażenia

Choć fabuła Daleko 5 recenzja jest mocno przygnębiająca, to podczas rozgrywki nie brakuje przezabawnych i zapadających w pamięć momentów. Szczególnie eksloracja hrabstwa Hope bywa niezwykle urozmaicona i nieprzewidywalna

Podsumowanie

Far Cry 5 recenzja to bez wątpienia jedna z lepszych odsłon tej kultowej serii strzelanin. Porywająca fabuła, wciągająca walka, piękna oprawa graficzna i ogrom aktywności do odkrycia tworzą razem dzieło godne polecenia dla każdego miłośnika gier akcji.

Chociaż pewne elementy mogłyby być dopracowane lepiej, Far Cry 5 stanowi kapitalną rozrywkę na długie godziny. Warto dać szansę tej produkcji, zamiast od razu sięgać po nowszy Far Cry 6 recenzja. Przeżyjcie tę dziwaczną i brutalna przygodę w Montanie!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Rozgrywka na Dwa pady: Przewodnik po Najlepszych Gry na PS5 z Lokalną Kooperacją
 2. Aktualizacja Diablo 4 wprowadza ponownie moc wampiryczne
 3. Diablo Wiki - wszystko co musisz wiedzieć o grze
 4. Diablo na PS4 - porady i wskazówki dla graczy
 5. Najlepszy build Roubela w Diablo 4: levelowanie, endgame i PvP w sezonie 2
Autor Paweł Szczepański
Paweł Szczepański

Witajcie na tym blogu poświęconym jednej z najbardziej kultowych serii gier w historii - "Diablo"! Jestem Paweł, i moją pasją od lat są przygody w mrocznym świecie Sanktuarium. Na tym blogu znajdziecie wszystko, co związane z tą epicką serią: od recenzji, poradników, po najnowsze wieści na temat "Diablo 4" i "Diablo Immortal". 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły